bugün

sır, giz gibi merak uyandıran tam olarak açıklanamamış olay anlamına gelen kelime.
kız ismi.
(bkz: gizemli olmak)
bir bayan isimi.
esrar.*
varolmanın dayanılmaz ağırlığını hafifleten, yanında taş gibi kımıldamadan yüzyıllarca durabilecekmişim hissini veren sevgi kelebeğimdir ki dağları deldirtecek yakında bana, az kaldı.
sır esrar anlamına gelen bir bayan ismi.bu isimdeki bayanlar çok şeker oluyolar nedense..bi de çok iyi kardeş oluyo bunlardan..
melissa p.nin malum yerine verdiği isimdir.
ingilizcesi mystery olan giz, sır anlamlı sözcük.
aynı zamanda kayda değer güzellikteki kızların ortak ismidir.
nedense bu isme sahip olan bayanların hepsi çok güzel ve zeki olurlar (en azından şu ana kadar çirkin ve salağına daha rastlamadım).
(bkz: mystery)*
en güzel kız ismi.*
gizemli yazarların içinde bulundukları durumdur.
ikiyüzlülerdir sanırım adlarındaki gizemlilikten kaynaklanır.durmadan ikili oynarlar.bu isme sahip tüm dişilerden hayatımın kazıklarını yemişimdir.**
genelde güzel ve şımarık kız çocuklarının ismidir. orta okul lise dönemlerinde de isimlerine imalı şiirler yazılır hep.***
herkeste olması gereken bir özelliktir.
tanım: isimleri gibi olup iclerinde cevher yatanlar... anlatılmaz yasanılasıdır...

sen kim olduğunu biliyorsun. belki bu entryi ömür boyu okumıcaksın. olur ya birgün uludağda adını aratırsın. bu entrye gelince anlarsınki bu sana yazılmış. nickimden beni tanıman çok kolay. eğer sen bu yazıyı okursan belki farklı sehirlerde belki farklı ulkelerde olucaz ozaman. ama bunu hiçbir önemi yok.sunu hiçbir zaman unutma ne zaman istersen iste dünyayı bırakıp dönerim sana. sen dönen dünyamı durdurdun sana dönüp seninle olup yeni bir dünya döndürmek istiyorum.
seni seviyorum...
tanrı beni seviyorsa bu yazıyı sana okutur...
tanrım beni sev...

edit: tanrı beni seviyor...
fazlası zarar getiren, azında ilgi çekilen bir özelliktir.
(bkz: gizemli yazar)
izmir dolaylarında baya yaygın bir kız ismidir.tiki takımı bu ismi genellikle ''gissseeemm'' şeklinde telaffuz eder.
insana her daim çekici gelen, ne olduğu bilinmeyen merak dürtüsü uyandıran kelime.
ilgi kaynağıdır. merak kaynağıdır. insanlar böyle şeyleri sürekli olarak merak edegelmişlerdir. özellikle türk halkında inanılmaz bir gizem çözme dürtüsü vardır.
sözlük anlamı sır olan kelime.

ayrıca "aşkın ekmeği suyu" olarak da adlandırmak mümkündür.

aşk adı verilen duyguyu yaşayan ve yaşatanların karşısındaki insanı bir tür puzzle olarak görmesi neticesinde ortaya çıkar bu tanım.

puzzle'ı çözdükleri vakit yeni bir puzzle çözmek isteyebilir kişi. ki yıllardır süregelen gözlemlerim neticesinde bu sonuca ulaşmışımdır. çevremdeki insanlara baktığımda hep karşısındaki çözme azmi görünür gözüme.

kendi puzzle'ının parçalarını sevdiğine verilen kişiler genellikle terkedilen taraf olmuştur. gerekçeler çok açık;

"aşkımız heyecanını kaybetti"
"ilişkimiz monotonlaştı"
"bir gariplik var daha fazla yürümeyecek"

vs vs

lakin şu anda bu satırları yazmakta olan şahıs halen bunun aksinin mümkün olacağını düşünmekte ve bunu kırmak için elinden geleni yapmakta.

kendi kendimin reklamını yapmıyorum. yanlış anlaşılmalara mahal vermek de istemiyorum. lakin hadisenin özü budur. sevdiğime dünümü, bugünümü ve yarınımı bütün çıplaklığı ile sunmaktan geri durmayacağım.

kişi inandığı şeyler uğruna savaştığı müddetçe hayattan zevk alır. inandığı şeyler kimilerine çok küçük ayrıntılar olarak gelse de ona göre çok büyük önem arzeder.

konu sapmakta, haydi eyvallah...
varmısın yokmusun yarışmasında hep büyük açmasıyla ünlenen gösleri yarışmacı.
gizem öpüşmenin içerisinde saklanmıştır. öpüşme biter ve gerçeğin rengi ortaya çıkıverir. evet. gizem renksizdir ve öpüşmektir. aynı gözde iki can. biri sende saklı, biri bende.