bugün

Filmde, yönetmenin ve senaristin, sadece gişeyi değil işin derinini ve sanatını da kovaladıklarını gösteren metaforlar var. mesela umut'un koyunlara bakma sahnesi. filmin derinliğini böyle metaforlardan kavrayabiliyoruz.
bu isimde güzel bir yerli film de mevcuttur.
akp yi çok iyi anlatan nadide filmdir. dincilerin gerçek foyasını iyi açıklamışlar.
3 sene önce izlediğim, gerek fikri gerek kişilik, karakter olarak çok yönde değişmemi sağlayan film. onu bana öneren arkadaş her ne kadar burada ve hayatımda olmasa da kendisine teşekkürlerimi sunuyorum.
diğer adı anafor olan korkuşlu şey.

suyun hızla çekimiyle oluşan ve etrafında dönüşümle aşağıya doğru çekim oluşturan, huni şeklinde büyük yuvarlak boşluğa denir. (bkz: baliba)
konusu mükemmel olan müzikleri harkulade ancak çekimleri biraz amatörcede olsa mutlaka izleyin ve izlettirin.
mutlaka izlenmeli!
Bir film.
Hikayenin yaşanmış olması etkileyiciliği artırıyor ancak garip ilerliyor film, biraz acemice çekilmiş bu çok bariz.
Şöyle ki filmin başında istanbulda okul kazanmış unili gençlerin ooo istanbul gez toz eğlen kafasını izleyeceğim sanmıştım, biraz ilerleyince anaa cinli film dedim, biraz daha ilerleyince işler karıştı.
izle deyip konudan bahsetmeyen kardeşim sağolsun hem sürprizli hem mesajlı bir film izlemiş oldum.
Kesinlikle zamanı değerlendirmenin en güzel yollarından oldu.
paranoyakça bir film.
yalnız bana, umut adlı karakterin duvarına astığı "çözüm hilafet" posteri lazım. çok aradım bulamadım internette. yardımcı olabilecek varsa bekliyorum.
şebnem ferah'ın allahuakbar dedirten mükemmel şarkısı. şamarla beni şebo!

http://www.youtube.com/watch?v=mDQSkyz5XTU
yeni şebnem ferah albümü od'un en iyi şarkılarından.
sebnem ferah'in yeni albumu od'un en guzel sarkisi.
(bkz: anafor)
od albümünün en güzel, en dile dolanan, en eşlik edilesi şarkılarından. Özlediğimiz şebnem'i hissettiriyor biraz.
şebnem Ferah'ın od albümünün 9. Parçası.
Şebnem ferah'ın yeni ve başarılı albümü "od"un en güzel şarkısıdır. Yoğun gitar tonları ve şebnem'in alıştığımız sağlam vokalinin yanında sözleri de müziğinin verdiği duyguyla oldukça uyum içindedir. Sözlerini de yazayım da tam olsun :

Ya sen beni girdap gibi içine çekip yutacaktın
Ya da ben öyle derin bir nefes alacaktım ki
Her şeyi içime çekecek içime atacak orda saklayacaktım
Bir anda oyuncağın paramparça

Pelerinini savurarak karşıdan gel
Ya da ayak ucunda sessizce arkamdan yaklaş

Derim kalın mıdır incecik mi?
Çelikten üstüm başım paslı kirli
Bildiklerim bilmediklerim gelsin bütün silahlarıyla
Tek bildiğim var kurşun geçirmem
Dijital yayıncılık ve sözlükler konusunda üzerinde durulup düşünülmesi gereken çalışma ve katkıları olan ulusözlük yazarıdır.
izlenip ibret alınası güzide filmdir.
en çarpıcı mesajı ise "aldatıcılar sizi allah ile aldatır".
yaklaşık 10 yaşlarındayken kastamonu şenliklerinde yapılan şarkı yarışmasında seslendirdiğim ve dereceye giremediğim şarkıdır. halbusü çokta güzel söylemiştim.
canı gönülden, herkesin izlemesini şiddetle tavsiye edeceğim 2008 yapımı ibret alınması gereken bir türk filmi.
5 yaş zirvesini köşesinden takip eden arkadaşlardan. gecenin ilerliyen saatlerinde kolundan tutup sahneye aldığım biricik yazar kardeşim pek fazla tanışma ve konuşma fırsatımız olmasada eğlencemize ortak olması bizi onurlandırmıştır saygılarımı sunuyorum.
5 yaş zirvesinde tanışıp konuşmadığıma pişman olduğum.efendice nasıl eğlenilileceğini göstermiş,etrafındakilere pozitif enerji veren,fotoğraflarımızı çekme nezaketinde de bulunmuş.Muhterem sözlük emekçisi.
dün geceki zirvenin f.d' den sonraki kısmında aramızda takriben 2-3 m mesafe olmasına karşın tanışıp kaynaşamadığımız, (insanın kendi sesini dahi duymasını imkansız hale getiren aşırı gürültülü ortamın da etkisiyle) fakat sabahın köründe - saat 06:00 suları -taksim meydanı'nda tekrar karşılaşarak biraz rötarlı da olsa tanışma şerefine nail olduğumum değerli uuser.

sağolsunlar bizi takriben 300 promil civarlarında uçan sarhoş elemandan kurtarmaya geldiler bu vesileyle kısa metrajlı da olsa sohbet etme şansımız oldu* velhasıl kelam; kendisi de, +2 si de pek şukela insanlardı... en kısa zamanda tekrar görüşebilmek dileğiyle efenim...
beşinci yıl zirvesinde kendisinden önce sesiyle tanıştığım yazar. öyle bir sesi var ki kafam aşağıda kağıtları karıştırırken bir yandan da kendisine nickini sorduğum anda aldığım "girdap" cevabı bir anda korku filmi havası estirdi ama sonra kendisini görünce gerçekten sevimli ve (sesinin de büyük katkısıyla) karizmatik bir adam gördüm karşımda. umarım tekrar karşılarız.
filmin gerçekten iyi bir yönetmen tarafından çekilmesini tercih ederdim (mesela çağan ırmak ya da taylan kardeşler), hikaye zaten gerçek bari yönetmen güzel olaydı dediğim filmdir.