bugün

Her şeyiyle mükemmel bir anime ve manga serisidir. Komedi ağırlıklı olmasına rağmen, aksiyon ve dram sahneleri de bir o kadar süperdir. Hikayeleri de sağlamdır. izleyiniz, izletiniz efenim.
yeni sezonu sonunda başlamıştır. yarmaya aynen devam etmektedir.

not: komşunuz pedoro.
türkçe fansubunun verilmesiyle beni kendine bağlayan manyak ötesi animedir. altyazılar için; `http://www.kickapoofansub.com/`
mangası 2004'te hideaki sorachi tarafından yapılmış, animesi 2006'da tv tokyoda gösterilmeye başlanmıştır. komedi animesidir. tadından yenmez.
ancak, gintama'nın tam kafasını yaşamak için, bleach, dead note, naruto ( özellikle bleach )izlemiş olmak gereklidir. zira bu animelerle inanılmaz dalga geçilir. ilk bölümden gülmeye başlarsınız. ancak aksiyon sahneleri de oldukça güzeldir, karın doyurur.
ana karakterler ; (bkz: sakata gintoki) (bkz: shimura shinpachi) (bkz: kagura) (bkz: kotarou katsura) yani zura'dır.
absürd komediye sahip bi animedir sadece altyazılara güvenerek izlemeyin yapılan göndermeler çok çeşitlidir(yerel komedyenler, dragon quest, ichigo %100, to love ru, tarihi karakterler, chris matsumura...). 100 ve üzeri anime izlemeden başlamanız esprilerin bi kısmını kaçırmanıza neden olur gerçi 500de izleseniz mutlaka kaçıracağınız olur ama neyse.
Örnek olarak ketsuno ana ismini ele alabiliriz ketsu=göt ana=delik yani isim göt deliği anlamına gelmekte ama bunu gintama izleyen bi arkadaşıma sorduğumda hiç bişey diyememişti.
düzgün bir torrent bulamadığımdan başlayamadım bir türlü. hep eksik bölümler.
şöyle tüm sezonların eksiksiz bulunduğu bir torrent linki verebilecek varsa çok makbule geçer.
en iyi arcını geçenlerde yayınlamış animedir.*
finalini yapmış olan animedir. bu sefer bitti gibi...
bitmiştir. üzmüştür bitmesi.
dragonball'ın ilk serisinden sonra beni en çok güldüren animedir.Gintoki dediğimiz adam artık ergenliği çoktaan devirmiş 20li yaşlarının ortasında kafasına göre takılan,pornoda izleyen,karı kızda dikizleyen alışılmış anime karakterlerinin tam karşıtı biridir.Candir.bizden biridir o.

Ne kendi kendini gazlayıp duran; nede liseli aseksüel atarlı ergen triplerinde karakterlere benzemez ne gintoki nede diğer bütün karakterler.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.