1. 1.
  sözde hafıza tableti..
  1 ... sazagelenbengazagelenben
 2. 2.
  ginkgo biloba , mabet ağacı olarak bilinir. ama latince olarak biloba iki loplu ginkgo ise şemsiye demek. çookk eski devirlerde bitkilere verilen isimler onların morfolojilerine göre verilirdi.
  ... kacak kelebek
 3. 3.
  orta kulakta bi işlevi var bunun , denge sağlamakta da etkili yaşlılarda .
  1 ... missbee
 4. 4.
  çin mabet ağacı diye de anılan ağaç. fil kulağına benzeyen yaprakları ile teşhisi kolaydır, dişi olanlarının meyvesi ise bok gibi kokar. * *
  ... no leaf clover
 5. 5.
  japon eriğidir.
  ... vorhang mithrandir
 6. 6.
  beyin hücreleri vücuttaki diğer hücrelere nazaran zarlarında en yüksek oranda doymamış yağ asitleri içeren hücrelerdir. düşük oksijen seviyesine karşı çok hassastırlar. beynin diğer dokulara göre enerji rezervleri daha azdır, buna karşın fonksiyonları ve düzenli çalışması için büyük enerjiye ihtiyaç duyar. bu da sabit glukoz ve oksijen ihtiyacının sağlanmasıyla karşılanır.
  beyindeki dolaşımın azalması zar fonksiyonlarına ve enerji üretimine zarar verir. sonuçta hücre ölümleri gerçekleşir.
  beyinlerde iskemi ve dokularda oksijen eksikliği konusunda gnikgo biloba'nın dikkate değer şekilde metabolizmayı ve nöron ile ilgili düzensizlikleri önlemeye yardımcı olduğunun görüldüğü iddia edilmektedir (öyle söylüyorlar, ben görmedim) bu pozitif sonuçları, oksijen kullanımını ve hücreler tarafından glukoz alımını artırararak sağlar.
  damar felci ve damar spazmı durumlarında da gevşetici olduğu rapor edilmiştir. bir çok ihtiyarlık vakasında büyük fayda göstermektedir.
  alzheimer hastalarının ilk safhalarında zihinsel gerilemenin gecikmesine yardımcı olarak hastaların hayatlarına normale yakın bir şekilde devam etmelerine yardım ettiği de söylenmektedir.
  3 ... ditty
 7. 7.
  (bkz: flavanoid)

  (bkz: bitter çikolata)
  ... ditty
 8. 8.
  çayı da bulunan bitkidir. hafif ve yeşil çaya benzer bir tadı vardır.
  ... beatleboy
 9. 9.
  ankara meclis parkında iki adet yan yana bulabileceğiniz sarının en güzel tonuyla ve dibine düşen yapraklarıyla sizi sonbaharda mest edecek ağaç türü.
  1 ... larkthis
 10. 10.
  farmasotik botanikte gördüğümüz acayip yararlı vertigoda da kullanılan flabellat yapraklı bitkidir.
  ... napim anca bunu bulabildim