bugün

doğuş'un 2005 yılında çıkardığı 7. albümü olan tam doğuş'un 3. parçası.

Bu zamansız gidişin,
Umurumda mı sanki ?
Neler neler yaşadık,
Silemez miyim seni ?

Gerçek aşkı bul ama,
Hüzünlerinle yaşa.
Ağlarım mı sanmıştın,
Ne farkeder ki bana ?

Gidene dur diyemem
Giden gider zaten
Sevene sevme demem
Seven sever zaten

vurdum duymaz yaramaz
seveceksen sev biraz
ben seni seviyorum
ne olur anla biraz

anla ki gel gör halimi
ne hallere düşmüşüm
aşkından yanmışım
söndürsene sen beni

yeni albümü için;
(bkz: bozuk)
(bkz: kalan kalır)
kalan sağlar bizimdir... *
umursamaz ve doğru bir yaklaşım. "gidene yol vereceksin ki, gelen ayakta kalmasın" derler.
insanlar birbirlerinin hayatına canlı girip cesetlerini bırakırken, o ceseti içinde tutup kokutmak neden? ölüye saygısı olmalı insanın. çok bekletmeden gömmeli ki ruhu huzur bulsun. *
kalıp da gitmiş olandan yeğdir. özü sözü birdir. siktiri çekmiş gitmştir. ya kalsaydı ?
Hatayı kendi kişiliğinde arama, herşeyi fazlasıyla doğru yapsanda giden yine gider. Kimileri sevgi gördüğü yeri cennete çevirir, kimileri ise; sevgiye boğulsada, gider hayatını cehenneme çevireni tercih eder.
Nihayetinde herkes neye layıksa o'nun izinden gider..

yani giden gider...
(bkz: kalan sağlar bizimdir)
bu nickte bir yazar var. en onbirincisinden.
kendisi sözlükte en sevdiğim yazarların en başında gelen onbirinci nesil yazardır. öyle herkesin nick altına entry giren biri değilim ama içimden geldi. çok hanım hanımcık bir yapısı da var. bu sözlükte sevdiklerim, sevmediklerimden daha çok. sevgi, hayata pozitif bakmanın doğuşu bence.
Bizim işimiz kalanlarla:)
Gidene kal demeyenlerin sözü.

Eyvallah etmiyordur.

Yazarmış bu arada selam edelim o zaman.
Nereye gittiği merak edilendir.
akla nazım'ı getirir. giden zaten gitmeyi kafasına koymuştur, dedirtir. siz de çabuk toparlanın hadi. müthiş bir hayat sizinle olacak.

Bir aşk için yapabileceğin her şeyi yaptığına inanıyorsan ve buna rağmen hala yalnızsan, için rahat olsun. Giden zaten gitmeyi kafasına koymuştur ve yaptıkların onun dudağında hafif bir gülümseme yaratmaktan başka hiçbir işe yaramayacaktır.

Sen kendini paralarken o her zaman bahaneler bulmaya hazırdır. Hani ağzınla kuş tutsan Bu kuşun kanadı neden beyaz değil? diye bir soruyla bile karsılaşabilirsin… iki ucu keskin bıçaktır bu işin. Yaptıklarınla değil yapmadıklarınla yargılanırsın her zaman. Bu mahkemede hafifletici sebepler yoktur. iyi halin cezanda indirim sağlamaz.

Sen, Ama senin için şunu yaptım derken o, şunu yapmadın diye cevap verecektir. Ve ne söylesen karşılığında mutlaka başka bir iddiayla karşılaşacaksındır. Üzülme, sen aşkı yaşanması gerektiği gibi yaşadın. Özledin, içtin, ağladın, güldün, şarkılar söyledin, düşündün, şiirler yazdın.

Peki, o ne yaptı deme. Herkes kendinden sorumludur aşkta. Sen aşkını doya doya yaşarken o kendine engeller koyuyorsa bu onun sorunu…

Bir insan eksik yaşıyorsa ve bu eksikliği bildiği halde tamamlamak için uğraşmıyorsa sen ne yapabilirsin ki onun için? Hayatı ıskalama lüksün yok senin. Onun varsa, bırak o lüksü sonuna kadar yaşasın.

Her zamanki gibi yaşayacaksın sen. Acılara tutunarak yaşamayı Öğreneli çok oldu. Hem ne olmuş yani, yalnızlık o kadar da kötü bir şey değil. Sen mutluluğu hiçbir zaman bir tek kişiye bağlamadın ki...

Epeydir eline almadığın kitaplar seni bekliyor. Kitap okurken de mutlu oluyorsun unuttun mu? Kentin hiç görmediğin sokaklarında gezip yeni yaşamlara tanık olmak da keyif verecek sana. Yine içeceksin rakını balığın yanında. Üstelik dilediğin kadar sarhoş olma özgürlüğü de cabası...

Sen yüreğinin sesini dinleyenlerdensin ve biliyorsun aslolan yürektir. Yürek sesini bilmeyenler, ya da bilip de duymayanlar acıtsa da içini unutma; yasadığın sürece o yürek var olacak seninle birlikte.

Sen yeter ki koru yüreğini ve yüreğinde taşıdığın sevda duygusunu. Elbet bitecek güneşe hasret günler. Ve o zaman kutuplarda yetişen cılız ve minik bitkiler değil, güneşin çiçekleri dolduracak yüreğini...
Bir şey danışmak istenilen yazar.
beni baş göz edecek.
beni de baş göz edecek.
Beni de.
True hemserim , kardeşim sayılır. Uygun bir aday olursa bas goz edecegiz insallah.Elmas i tanımam. Ona karışmam.
Bir bakabilir mi yazarı.
sözlüğün en tatlı en hanım hanımcık bayanlarından biridir. enişteye selamlar.
Gidenlerin pesine dusulmemesi gerektiğini düşünen yazar. Kendi karmaşık dünyasını çözmeye çalışırken kendini sözlükte bulmuştur.
Öyle diyorsanız öyleyimdir. Herkes hayata kendi penceresinden bakar.
Hikmetli düzgün yerinde yorumlar yapan arkadaşımızdır,hakaret küfür argo yazmaz.
Oyladigini hep açık oylayan yazar . Hayatından gidenlere ikinci bir şansı vermediğinden ötürüdür bu nick.