bugün

insanı her yeni bir gün öldüren bir şey. dayanılması zor hakikaten

küçüklüğümden beri kendimi bildim bileli gece kuşuyumdur ben.

ortaokuldan beri bu duruma alışığım ve zararının da yeterince farkındayım.

dün 8 saatlik uykumu tam almıştım ve cidden çok garip, güzel hissettirdi bu durum.

diyeceklerim bu kadar yani. 7-8 saatlik gerekli uykudan o kadar uzağım ki...
mecburiyetten yapılan bir eylem değilse mazoşist bir icraat.
Katıldığım bir kursta bir abi vardı 43 yaşındaymış, ama 50 yaşındakilerin bile abi diyeceği kadar yaşlı ve çökmüş görünüyordu ve uykuyla arasının olmadığını söyledi.
Bir süre sonra gözaltı torbalarınızın şişmesine neden olacaktır. Vücut her uykusuz kaldığında kolajen azaltır. Bu da ciltte sarkmalar yapar.
Çok fena alışkanlık yapan şeydir. Ben bir ara 5 de yatıp 7 de kalkmaya alışmıştım. Şuan bir nebze açtım makası.
işiniz gücünüz yoksa ve tatildeyken gereksiz icraat. Uyuyun işte mis gibi.
sinir hastası olacaktır bir gün.
test edildi onaylandı.
Alıştığım hede. Sabah 6.20 kalkıp 7 de işbaşı yapacağım.
her zaman düzenimi bozan, iş verimliliğimi alan durum.
6 saatten az uyku hastalık olarak geri döner er yada geç.
Bünye alışınca hiçbir sıkıntı çekilmeyen eylem.
Senelerdir günde 4 saat falan uyurum, alıştık.
Alışkanlık meselesidir. Bünye alıştırıldığı takdirde 4-5 saatlik uyku ile gayet dinç olunabilir.
Başıma gelen durum gözümün iç damarları horon çekiyor şu anda. Diyorum keşke 2 de yatmasaydım. Başım kazan kazan akşam nasıl olacak.
böyle yaptığımda kendimi daha uzun yaşıyormuşum gibi hissediyorum.hayattan tat alıyorum ama tabi yoruluyorum.uyuyarak geçirilen vakit çöp vakit gibi.boşa yaşamış olmak istemiyorum hayatının %60 ını uyuyarak geçirmek çok saçma.
Rekor kırdım diyebilirim 04:30 civarı uyuyup, 08:30 da kalktım.

Bu demek oluyor ki yarın ölü taklidi yapacağım..
Kendine zaman ayırmak.
Zannımca daha dinç oluyorum.
Birazdan yapacağım şey.
öldürmez süründürür.
Motivasyonunuz iyi ise, yani işinizde, okulunuzda, hayatınızda vb. mutlu iseniz sıkıntı olmayandır. 4 saat uyku ile de tüm günü geçirebilirsiniz.

Motivasyonunuz kötü, sorunlar üst üste geliyorsa, uyanınca sarılacak birileriniz de yoksa 2 dakika yorgana sarılıverin.

En büyük uyku probleminizin akşamın ilerleyen saatlerinde içtiğiniz kahve olmasını dilerim.
güven, özveri, tecrübe ister.
sağlıksız durumdur. gün içinde halsiz olmanıza neden olacaktır.
Sağlıklı olduğu söylenemez. Ama yapıcak bir şey yok. Uyumak için kendinizi zorlayacağınıza uykunuz geldiğinde uyuyun daha iyi.
Geç yattığınız günü nasıl bir moralle kapattığınızla alakalı olarak dingin veya yorgun kalkmanıza neden olur.

moral dolu, keyifli ve bol kahkahalı geçen bir günün gecesinde geç yatsanız bile sabah erken uyanmanız size uykusuzluğunuzu hissettirmez. hatta size ufak bir gülümseme bile hediye edebilir.

tıpkı dün başıma geldiği gibi..
Ah Ah yilarca öyle yaşiyorum be.. Çok zor oluyor helede okuyorsan insanin cani çikiyor okulda uykusuzluktan Ah işte alişkanlik yapmiş ne yapalim..
Bana ayak uydurmak için bu saatlere kadar uyumayan beyimin sabah 6da uyanması da buna ornektir.