kendiliğinden uyanırsan kaliteli br uyku çektiğini gösterir` (bkz: ki bu çok iyi bir şeydir tüm gün dinç oldurur)`. tersi bir durum düşünülesi değildir bütün günü zehir edicidir.
28 saat yeterli ise geç yatmak için yaptığım eylem. kalkmak için yatmak lazım orası ayrı.
(bkz: gece yatmaz sabah kalkmaz)
(bkz: işsizlik)
(bkz: depresyon)
gün içinde gözlerde yanmaya neden olur.
iğrenç bir olaydır zira her daim başımdadır bu olay
yatın kardeşim işiniz ne geç saate kadar...
bütün gün uykulu ve yorgunmuş gibi gezinmektir.
sevdiğim bir durumdur, günü dolu yaşamaya sebeb olur.
an itibari ile yaşadığım durumdur.
fabrikada herkes işine entegre olmuş çalışırken ben uyuşmuş vaziyette oturuyorum sözlük. bi kahve daha içsem mide yi bozarmıyım acaba. yada sızayım şöyle 5dk sadece ha 5 dk.
insanların uykularına tam alamama durumudur.
"genellikle" 27 yaşının altında ve bekar olup da aynı zamanda çalışan bünyelerin yaptığı eylem.
bizzat bu grubun içerisindeyim fakat bazen değişiklik yapıp erken yatıp erken kalkabiliyorum. şöyle ki;

sabah 6-7 arası eve gelinir, saat 7 de yatılır, 7:30'da kalkılır ve işe gidilir.
adamın kafasını siker.
kurbağaya benzemenizi sağlar. (bkz: içinde bulunduğum durum)
hayatındaki bir günün boşa geçmesine sebep olur.
ertesi gün yapılacak sevdiğiniz bir iş yoksa eğer en azından geceyi değerlendirin. gün boşa geçse de olur.

(bkz: yine şişe bitecek yine sabah olacak)
sabah duş almadan, gerçekleşmesi pek mümkün olmayan durumdur.
sanki daha dinç uyanılan," demek lan bi yerden sonra vücut kendine reset attıyo aga" deyu düşündüren durumdur. ilk "uyulan" sabah öğleye kadar kolunu kaldıramama ile sonuçlanır yalnız.
eğer çok az vaktinizin olduğu bir yerdeyseniz, bir haftalık bodrum tatili gibi, bünyeyi iflasın eşiğine getiren ama tekrar etmekten vazgeçilemeyen bir durum halini alır ve garip bir şekilde anın coşkusuyla yorgunluk hissettirmez.
'erken yatıp geç kalkmak' tarafından azı burnu kırılası bir durumdur.
allah belanı vermesin diye biter. ben yarın öğlene kadar yatarım diye başlar. . .
2 de yatıp 7 den önce kalkmak hergün yaptığım olay.
ertesi gün huysuzluklara neden olan eylem, ayrıca dikkat ve odaklanma sorunu yaşatır.
Yeni gune kufurle baslamaya ve kisinin "bu aksam erken yatacagim" diye kendisine soz vermesine neden olur fakat bu soz genelde tutulmaz.
çok güzel bir şeydir.
saat başı çay kahve tüketimiyle sonuçlanan durumdur.
Gözaltı torbalarının cabucak şişmesini sağlar.