bugün

hava almak için dışarı çıkmak, dolaşmak, alışveriş yapmak, attaya gitmek.
(bkz: deli gomleginin kollarini kivirarak gezmek)
(bkz: cenabet gezmek)
(bkz: evin icinde yari ciplak gezmek)
seyahat etmek anlamında da kullanılır.
(bkz: gezi notları)
(bkz: akşam gezmesi)
(bkz: yalnız gezmek)
(bkz: gece gezmek)
ulu orta bir yalnızlıkta herhangi bir aylaklık lüksüne sahip olmak, sol cebinde bir paket sigara ve belki inceden inceye bir hesapla yaradana içini açmak halidir. ve her zaman beden değildir nihayetinde gezen, gönülde bazı zaman gezdirilir.
durum bildiren bir fiil.
acıktıran eylemdir. Atalarımız "gezenin karnı , oturanın başı çalışır" demiştir.
sadece görmek değil tecrübe edip bilgilenmek için de yapılması gereken aktivite.
hayatın tadını çıkarmak için yapılması gereken.
ah be ahbap, okul ve ev arası dönen hayata yaşam mı denir. evet bu isyanım kendime.
millet olarak seviyoruz. Yurt içinde geçen yılın üçüncü çeyreğindeki seyahat harcamaları, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 16,2 artarak 12,4 milyar liraya yükselmiş.

http://www.posta.com.tr/e...adik.htm?ArticleID=325612
ben fazla sevmeme saten vaktımde olmuo .
pek sevmediğim.

istediğim koşullar ev ortamında sağlanırsa sanırım kendimi eve bağlayabilirim.

yok hani ben parisi, romayı, milanı gezip foto çekilip sağa sola atınca ne olacak yani?

sevmiyorum arkadaş ben öyle işi.

evde oturup kendimi geliştiririm, gitar çalarım, piyano çalarım, kayıt alırım, makaleler okurum, yeni bilgiler öğrenirim ama gezmiş olmak için asla gezmem.

ha güzel bir fırsat vardır ve bu fırsat bir geziyi de içerisinde barındırıyordur o zaman gezerim işte.

hancı, ne oldu bizim sıcak çikolata?
Dünyanın en güzel şeyi gezmektir. Uzun süre aynı yerde durup farklı yerlere gidildiği zaman büyük haz verse de; siz yine de arayı fazla uzatmadan, gezebildiğiniz kadar çok gezin. Dünyaya bir kez geliyoruz.
bir yer görmek, tanımak, orada yasamamak, kisa bir sureligine orada olmak ve bundan dolayi hic bir sey icin kendini sorumlu hissetmemek.
görsel
Tanıdık görme ihtimalinin sıfır olduğu bambaşka yerlerde dilediğince dolaşmak..

Kulağa her zaman hoş gelmiştir.
benim için büyük bir tutkudur. eskiden çoğunlukla şehirleri gezmeye ilgi duyardım. corona başladıktan sonra uzun bir süre hiç şehir dışına çıkamadığım için uzun süre hasret kalıp eksikliğini hissetmiştim. sonradan istanbul'un semtlerine sardım, psikolojik sorunlarım da olunca şehirlere olan ilgim tamamen azaldı. bu dönemde hiç bilmediğim birçok yeni semt keşfedip önceden bildiklerimi de daha iyi tanıdım. böylece istanbul'un farklı semtlerini gezmeye de aşırı ilgi duymaya başladım. daha sonra şehir dışına çıkma ve gitmeyi en çok istediğim 2 şehre (denizli ve aydın) gitme fırsatı bulunca eskisi kadar olmasa da şehirlere duyduğum eski ilgim de geri geldi. gerek şehir içi, gerek şehir dışı zevk aldığım eylemdir.
bir zevk, büyük bir tutkudur.
kimsenin engel olamayacağı en büyük zevkim!
Çok net söyleyebilirim ki okumaktan daha öğreticidir.
büyük bir zevk, hayatımın olmazsa olmazı.
ara sıra bazen biraz bazen biraz daha yaptığım faliyet.
en büyük zevkimdir.
eminönü taksim küçükçmekce felan gezmek isterdim.