bugün

trt 1 de yayınlanan ve ülkemizin güzel yerlerini tanıtan güzel program.
ramazanda ata diyarları bulgaristan ve romanyadan iftar manzaraları ile,sevindirmiş,ağlatmış,duygu denizlerinde boğmuş programdır.
turkiye sınırlarını asmıs guzel program. tum turkiye'yi ogretti, gezdirdi turk halkına. sıra avrupa'yı kesfetmeye geldi. program sunucusu artık avrupa yollarında. ugradıgı en son yer * * *
sunan teyzenin hiç yaşlanmadığı programdır.
an itibari ile inegöl dolaylarında gezen ve gösteren program..
her izleyişimde hayatıma eksi puan veririm, değersiz bulurum. Hayat dediğin gezelim görelim formunda olucak. Yediğin içtiğin gezdiğin gördüğün hepsi sana kalacak. Yalnız geçen haftaki urfa programı beni hayal kırıklığına uğrattı. Kış çekimi olduğundan mıdır nedir pek bir sönük kaldı. Kanlı canlı bir urfa programını beklemekteyim. Bu programı sakın aç karınınıza izlemeyin! Artııı o teyze ne zaman emekli olacak acaba? Hayır ben talibim onun varisi olmaya o yüzden!
Doğal ve samimi insan nuray yılmazın sunduğu trt nin güzel programlarından biridir.güneydoğuya da bekleriz.
kendimi bildim bileli trt'de devam eden güzel bir program. o kısa saçlı ve sarışın bayan sunucu efsane olma yolunda ilerlemektedir. bugün zap yaparken yine denk geldim o programa, hafiften ama çok içten gülümsedim be.
nuray yılmaz ın içten sıcak sunumuyla kültürel, tarihi açıdan zenginliklerimizi keşfetmemizi sağlayan,siyasi,sosyal gerginliklerden uzak izlenilesi program.
o kadar saçma program içerisinde yapmacıklıktan o kadar uzak ki türk geleneklerini,sıcak aile ilişkilerini, misafirperverliğimizi içtenlikle hissettiriyor.
yıllardır güzel ülkemizin gezilmedik, halkımıza izletilmedik çok az bir noktasını bırakan, takdir edilesi, sevecen, yurdum insanının saflığını, temizliğini bize gösteren nadide tv programıdır efendim. izlenmelidir.
yıllardır güzel ülkemizin hep güzel taraflarını bize göstermiş olan program. karadenize gidip, denizi yaylaları yeşillikleri göstermek güzel tabi. ama artık başka durumları da göstermesini diliyorum.

mesela siirt'teki tecavüzcü orospu çocuklarını çeksinler kameraya. diyarbakır'da mankenleri izlerken sikini okşayan, dilini dışarı çıkartıp ''yalarım ulan'' demeye çalışan kroları göstersin, otoyol da ve tek şerit yollarda, kamyoncuların tırcıların nasıl hayvan gibi araba kullandığını göstersin, bolu da karnınızı doyurmaya çalıştığınızda ayak üstü nasıl 200 300 lira sikilebileceğinizi göstersinde deneyim olsun. gidip oraya oturup yemek yedikten sonra bir tarafınıza girmez fatura.
20 senedir sunucu ablanın aynı yerlere gittiği program

-hoop abla geçen hafta burdaydın? bunadın sende iyice haa.
bir yurdum gerçeği olan program, farklı yerlerde farklı kültürlerde insanları ve onların hayatlarını, hayatın sadece popüler kültür ve belli sayıdaki tanıdık yüzden ibaret olmadığını gösteren, güzel yurdumun güzel insanlarını yıllardır ekrana getiren kaliteli program.
türkiye'nin sırayla en bilindik mekanlarından yavaş yavaş sıyrılmış ve bilinmeyen güzellikleri gösteren programdır. hele o yemek kurulan bölümleri yok mu, insan acıkıyor izlerken.