1. 1.
  kızılderili reisi, özgürlük savaşçısı.
  4 ... komandost
 2. 2.
  fiil çekimlerinden bihaber bir insan. kardeşim irrite ediyor beni yapmaklı etmekli konuşması. fiil çekimlerini öğrenememiş mi bu?
  1 ... laz pacino
 3. 3.
  amerikan emperyalizmine karşı son mücadeleyi veren kızılderili reisidir.kendisinden sonra kızılderililer iyice sindirilmiştir,bir daha ne crazy horse lar,ne sitting bull lar,ne de geronimo lar gelmemiştir...
  4 ... disco inferno
 4. 4.
  1858'de meksika kuvvetleri tarafından katledilen kızılderilerin arasında annesi, karısı ve 3 çocuğu da vardır.bu olaydan sonra intikam yemini eden geronimo bir apaçi reisi olmuş ve naçar mücadele etmiştir. yani kızılderili katliamı sonucu ortaya çıkmış bir kahramandır.nitekim 1909'da bugün (17 şubat) savaş esiri olarak götürüldüğü florida'da zatürreden ölmüştür. yayılımcı ve emperyalist amerikan politikasına karşı verdiği savaş tüm dünyadan takdir almıştır.
  3 ... terzioglu
 5. 5.
  asıl adı gokhlayeh olan ve beyaz adama karşı büyük bir mücadele vermiş, kızılderili şefi. beyazlara karşı mücadeleyi örgütlemesiyle tanınsa da, kendi kabilesinde, mütevazi bir hayat süren bir şamandı.
  3 ... legend of the stranger
 6. 6.
  1829-1909 yillari arasinda yasamis olan kizilderili sefi.
  1 ... jeam
 7. 7.
  dağlara sorun beni diye bir kitap var. orada hayatını anlatıyorlar. genel olarak kızılderililerin yaşamına, kendilerine dair de bilgiler var. orada yazılana göre geronimo adını bastığı ispanyol kilisesi'nin öldürdüğü rahibinden almıştır. kitapta savaşırken kullandığı taktikleri ayrıntılı bir şekilde anlatılır. kuvvetli olduğu kadar zeki ve cesurdur. defalarca yakalanmış, teslim olmuştur. defalarda kelimesinden ''firar'' kelimesi de anlaşılmalıdır. kendini halkını kurtarmaya adamıştır.
  ölümünün yaklaştığını hissettiğinde zamanın başkanı roosevelt'e topraklarında ölmek istediğini, arizona'ya gitmesine izin vermesini istediği bir mektup yazmış ama olumlu cevap alamamıştır. o denli korkuyorlar adamdan.
  3 ... nickfukarasi
 8. 8.
  conspiracy theory'de jerry fletcher'ın ilgi alanına giren kişi.
  ... pablo escobar
 9. 9.
  (bkz: geronimo türkçesi)
  ... nihan
 10. 10.
  kendisi türk'tür.
  ... kasgarli tost