bugün

Garip tipler...

Ömrünün geriye kalan zamanlarında Namaza başlasa daha faydalı olur...

Amann neysehh kendi hayatı.

Swh....
her yaşın ayrı bir güzelliği var...
sırf bu yüzden genç yetişkin halde ergenlik yaşamaya başladım. aralarına katılmak istemediğim yaşlılardır.
Gencken yasadıgın hayat hayat mı be, ömrün okumak ve gelecek, para vs kaygısıyla geciyor sonra bir aydınlanma oluyor ölücem lan diye. Eh o zaman biraz yaşını almış oluyorsun. Normal yani.
yaşanan andır. sonrası veya öncesi yoktur.
iyi ihtimalle ben...
20 yaşımdan beri aynı standarttayım. Hatta şu anda modumdan ve enerjimden daha bile memnunum. Hiç yaşlandım da durayım demedim. Henüz.
insan nasıl hissediyorsa öyle hareket ediyor.
Buradaki temsilcisi kesinlikle oflu kafakoparan dede 'dir, adam bizden daha enerjik daha yaşam dolu, artık Karadenizin havasındanmı suyundan' mı nedendir bilinmez ama, artık nasıl bir yaşam biçimi varsa aynısından bende istiyorum.
Onu bunu bilmem. Insan yaşına göre davranmalı. Yaşın getirdiği bir ağırlık ve olgunluk olmalı. Yoksa çok itici duruyor.
Yaşlılık insanın bilinç altında yarattığı düşünceden başka bir şey değildir.
Hayat bir alış veriş listesi değildir. Çünkü her gün yüzümüze bakan azrail'in, ruhumuzu ne zaman alacağını bilmiyoruz. Kimisi evlilik planı yaparken 25 yaşında, kimisi de 105 yaşında ayrılır bu dünya'dan.

Yıllar evvel Milano tren istasyonunda 70'li yaşlarda bir amca görmüştüm. hasır şapkası takmış, sırt çantasının üzerine yatmıştı bankın üstünde.
Siren sesini duyunca heyacanla irkildi. Belli ki hayatı henüz bırakmamıştı ve anın tadını çıkarıyordu.
Hani, şu yaşa geldim böyle olmalıyım, bu yaşa geldim daha olgun durayım artık... Gibi toplumsal kalıpları kırmıştı sanki. Bize dayatılan hayatı değil, kendi seçtiği hayatı yaşıyordu.
Ayrıca:

görsel
güzel yaşlılardır. oturup sohbet edilesi insanlardır. asıl sıkıntılı olan yaşlı kesim anasından babasından duyduğu saçma sapan gelenekleri sorgulamadan kabul eden ve sürdüren, kendi duygularını bastıran kesimdir. bunlardan size hayır gelmez. bunlar sırf yaşları büyük diye sizlere bir faydaları dokunmadığı halde sizden saygı beklemektedirler. bunlara saygı duymayınız arkadaşım. evet.
Bu bana göre, Bir insanın Son nefesinde, oğlum git şu marketten bir dal sigara kap gel, ağız tadıyla bi fırt çekeyim, demesine benzer.

Kaç yaşına gelmiş, vücudunda ağarmadık tüy tanesi, buruşmadık yer kalmamış yaşlı insanların bu tür özenti içerisinde olması kadar absürt bir durum olmasa gerek.

Tabi ki, herkes hayatını istediği zaman isteği şekilde yaşayabilir ama yaşında yapılan bir şeyin vereceği zevki ve tatmin duygusunu o yaşlarda, deneyimlemek istemenin altında başka sebepler olabilir diye düşünüyorum. Dikkatle irdelenmesi gereken bir konu..
Böyle marjinal marcinal giyinmekler felan.

Komik mq...