/ 2
 1. 1.
  günümüzün yoğun ilgi odağı haline gelen vampir romanlarından biri.yazarı p.c.cast/kristin cast(anne ve kız). serinin kitapları
  işaret
  ihanet
  şeçilmiş
  vahşi
  av
  tempted(çezbetmiş)
  şuanda ilk üç kitap türkçeye çevrilmiş bulunmakta.5. kitaba kadar da yayınlanmıştır.sanırım altıncı kitap hazırlık aşamasında.

  ilk 2 kitabı okuyan biri olarak şunları söyleyebilirim.

  --spoiler--
  kitap felaket sürükleyici yani tek geçerliliği bekide sürükleyicilik. kurgu, şiirler, benzetlemeler, betimlemeler, hatta dövmeler..ilginç gelebiliyor ama bana okurken bir harry potter serisinin çakması izlemini uyandırdı.
  tabiki aralarında bir benzerlik yokta yani okurken harry yaad etmedim değil.* bu kurgu rowling ki gibi kusursuz değil. olaylar 7 yıl yada 7 yılı bırak aylara bile tekamül etmiyor. sanırım her kitapta bir ay zaman dilimi geçecek. ve bana inandırıcı bir okul gibi gelmedi.
  tekrar belirtirsem sürükleyici hatta eğlenceli ve komik bir kitap ama fantastik bölümünde bırak rowlingi meyere yetişemeyecek tarzda bir kurgu. fantastik de daha iyilerini okuyunca bğenide zor oluyor tabi.

  öncelikle zoey kızılkuş her diğer iki kitaptaki * ilgi çekmek istemeyen, kendi haline olmak isteyen, bir yuvası olmasını dileyen, ebevenyleri ile başı dertte bir kızımız. ve haryy gibi yanında sıkı arkadaşları var.
  fakat bu zoeyin (biz kısaca zo diyelim) neyse zo nun 3 tane evet evet yanlış okumuyorsunuz 3 tane buna deli olan sevgilisi var.
  1- heath: çok tatlı cici bici hafif sakar ama tatlı mı tatlı beyefendi bir karakter. zo nun çocukluk aşkı.
  2- erik : 6. sınıf vampiri.yakışıklı güçlü ve zoeye deli gibi aşık romantik mi romantik oyuncu karakterimiz.
  3- loren : 20 sinde vampir öğretmen. şiir konusunda uzman kendileri ve zo yu baya bir etkilemekte.

  şimdi bu üçlü bu hikayede okuyucunun kafasını o kadar yoruyor ki odaklanamıyorsun ve saçmalama moduna saran hikayede herkesin değişik bir rolü olduğunu düşünüp oturup bekliyorsun. hani olaya zorla aşk katmışsınız da 3 tanenin ne işi var.biz normal hayatımızda 1 erkekle baş edemezken okuduklarımızda bir kıza 3 erkek musallat olursa -ki bu kızımızda bu üçündende vazgeçemiyor- kafam zonkluyor yemin ederim.
  neyse efenim lanet olasıca kitabı biraz kötülemiş olabilir ama bağımlılık yaptığı kesin. şu izlemicem diyip dayanamayıp izlediğimiz brezilya dizileri gibi-hoş türkler brezilyalıları aratmaz oldu ama olsun durduk yere kendimize çamur atmanın alemi yok.
  --spoiler--

  efenim işte birazdan gidip türkçede yayınlanan son kitap olan 3. kitabı alacağım olaylar ne olur bilemem ama bu kitap meyerden * sonra vampir soyuna bir devrimi daha çakmış bulunmakta. *

  edit:
  3. kitap oldukça karmaşık. ölenler geri geliyor. işaretlenenler işaretinden oluyor. erkek arkadaşların üçüde defoluyor.
  beklendik ve bilindik bir kurgu yok karşımızda bazit olsada değişik olmasına uğraşılmış bir kurgu var. her ne kadar bazı yerleri daha iyi olabilirdi densede bağlıyor, merak ettiriyor, geriyor, çileden çıkarıyor..arka kapak yazarı mı olsam ne *
  10 ...
  #5635160 :)
 2. 2.
  serinin ilk 6 kitabı türkçeye çevrilmiştir.son zamanlarda salgın halini alan vampir kitapları furyasından farkı sadece aşk üzerinden ilerlemiyor olması.tabiki içerisinde aşk-en kirlisinden- ve muhakkak ki karışık sevgili durumları var fakat olay sadece vıcık vıcık ''ben sen olmadan yaşayamam, sen benim gün ışığımsın''( gün ışığı vampir romanı için doğru tabir olmadı,farkındayım) gibi bi kurgudan ilerlememekte.burda ki baş kahramanımız zoey kızılkuş'un seri ilerledikçe elementlerin ,güçlerinin ve babaannesinin cherokee atalarının geçmişteki hikayelerinin hayatını ve geleceğini nasıl etkilediği ve etkileyebileceği konu edilmektedir.en büyük kozu çok akıcı olması ve her kitap çok kısa bir süreyi kapsadığı için -en uzunu bir ay civarı,en kısası bir veya iki gün-macera olgusunun tavan yapması.
  2 ...
  #6489922 :)
 3. 3.
  gayet güzel bir seridir.oldukça akıcıdır.bir an evvel filmi çekilmelidir...
  1 ...
  #7043165 :)
 4. 4.
  ilk kitabına başladığım seri. kitabın bi numarası yok aslında ama başladın mı bırakmak zor oluyor. 12 kitap mı ne varmış * bunlardan 6sı çevrildi türkçeye.ayrıca stephanie meyer twilight saga'yı bu kitaplardan etkilenip yazmış diye duymuştum.

  uyarı üzerine edit: gece evi serisi daha geç çıkmış, dolayısıyla böyle bir etkilenme olmamış. uyaran yazar arkadaşa teşekkürler.
  1 -1 ...
  #7120936 :)
 5. 5.
  önyargıyla başladığım, ancak sanılanın aksine twilight gibi sıkıcı olmayan, sürükleyici ve ilginç bir seri. tüm kitaplarını neredeyse bir çırpıda okumuş biri olarak başarılı bir seri olduğunu söyleyebilirim. özellikle son kitapta* önceki kitaplarda sürekli tekrarlamaların (sanki önceki kitabı okumamışız da bilmiyormuşuz gibi bazı şeylerin sürekli vurgulanması)olmaması ve zoey haricindeki karakterlerin bakış açılarından da yazılması çok daha iyi hale getirmiş kitabı. yeni kitabı burned* türkiye'de mayıs gibi çıkarmış ve işaret'in filmi için çalışmalara da başlanmış...
  2 ...
  #7121126 :)
 6. 6.
  duyduğum kafarıyla 15 kitaptan oluşacak seridir. film için çalışmalara başlanmıştır. sitesinde seçilen karakterlerin resimleri vardır. resimlerde ilk olarak gösterilen kişi zoey değildir.

  http://www.houseofnightse...s.com/pages/yearbook.html

  11.sayfadaki zoey redbird'dir.
  ...
  #7173823 :)
 7. 7.
  adını sıkça duymaya başladığım ve bir an evvel başlamak için can attığım seridir.
  2 ...
  #7173845 :)
 8. 8.
  mutlaka okunması gereken seridir. ama son kitap* epey üzmüştür.
  ...
  #7173865 :)
 9. 9.
  konusu çok basit olmasına rağmen fena sürükleyici seridir. kitap değil sanki senaryo okur gibi hissediyorum şahsen.
  6 kitabı yayınlanmış ve tamamı türkçeye çevrilmiştir

  --spoiler--
  işaret
  ihanet
  seçilmiş
  vahşi
  av
  baştan çıkarılmış
  --spoiler--

  seri 15 kitaptan oluşucaktır.
  aynı zamanda film yapılması konusunda tüm anlaşmalar tamamlanmış. her 3 kitaptan bir film yapılıcakmış. ilk filmin 2010 sonu yada 2011 başında vizyonda olucağı söyleniyor.
  hadi hayırlısı.
  ...
  #7269232 :)
 10. 10.
  tüm dünyada gençlerin tutkunu olduğu yeni bir vampir serisi.ayrıca son zamanlarda en çok ragbet gören kitaplar arasında.
  bende çok merak ettim "acaba o kadarda çok bağımlılık yapıyormu?" diye.gittim house of night series*'in ilk kitabı olan işaret'i aldım.okumaya başladım ve gerçektende "dedikleri kadar varmış" dedim.kitabı her okuduğunuzda sürekli gelecek sayfaları merak ediyorsunuz.harika bir seri çıkarmış olan p.c cast ve kızı kristin cast'ı kutluyorum.

  sırası ile;

  (bkz: işaret)
  (bkz: ihanet)
  (bkz: seçilmiş)
  (bkz: vahşi)
  (bkz: av)
  (bkz: baştan çıkarılmış)
  1 ...
  #7316998 :)
 11. 11.
  4. kitabın sonunda hikaye başlayalı henüz 2 ay olmuştur. çok kısa zamanda fevkalade hızlı gelişen olayları anlatır.
  3 ...
  #7336224 :)
 12. 12.
  okudukça zoey* adlı kahramana aşık oluyorum. n'oluyor lan.

  edit: yok öyle birşey.
  ...
  #7368111 :)
 13. 13.
  harika bir kitap serisi olmakla beraber epey sürükleyicidir.
  2 ...
  #7482670 :)
 14. 14.
  beklenen yedinci kitap da gelmiştir orjinal adıyla (bkz: burned) * sürükleyici bir roman olmakla beraber filmininde çekilmesi gereken bir roman serisidir.
  ...
  #8121163 :)
 15. 15.
  sınavlarım yüzünden 7. kitabi bir türlü okuyamadım. acaip de merak ettim. açıklamasını da yapalım :
  kitap zoey isimli bir bayan karakterin ağzından anlatılmaktadır. zoey 17 yaşındayken "iz sürücü" olarak adlandırılan bir vampir tarafından işaretlenir ve gece evi adı verilen vampir okuluna gönderilir. yeni arkadaşlıklar kurar, yeni düşmanlar edinir ve zamanla bizim okulun müdiresi diyebileceğimiz bayanın cadının daniskası olduğu anlaşılır ve onunla takışır. hemde ne takışma, bir kaç kişi ölmüştür bile . hede hödö ...
  okuduğum kitap beni sürüklesin, hayal gücümü genişletsin, eğlendirsin diyorsanız kaçırmayın derim. saygılar.
  2 ...
  #8268675 :)
 16. 16.
  7. kitabını bitirdim hala kitabın sonunda 8. kitap yolda tarzı bir cümleyle karşılaştım artık bitsin bu kapitalizm tuzağına bile bile düşmekten bıktım.
  2 ...
  #8623949 :)
 17. 17.
  bağımlılık yapan sürükleyici kitap serisi. şiddetle tavsiye edilir.
  2 -1 ...
  #8794424 :)
 18. 18.
  seriyi okudukça afrodit isimli kızın çok çok seksi bir kız olabileceğini kitaptaki anlatımlarla beraber hayal edebileceğiniz kitap.
  2 -1 ...
  #8794437 :)
 19. 19.
  ilk yedi türkçe ye çevrildi.
  işaret
  ihanet
  Seçilmiş
  Vahşi
  Av
  Baştan çıkarılmış
  Yanmış ilk yedi kitaptır. Sekizinci kitabın adı uyanmış olacak. Kitap 21 aralıkta çıkacak.
  Oldukça güzel bir seridir. Tavsiye ederim. Bir an önce filmi çıksa iyi olur.
  --
  Zoey montgomery;
  Gece seni seçti. Ölümün doğuşun olacak. Gecenin tatlı sesine kulak ver. Kaderin seni gece evinde bekleyecek...
  1 ...
  #8794512 :)
 20. 20.
  serinin 2.kitabı olan ihanet adlı kitabın ateşli geçtiği seridir.
  ...
  #9910890 :)
 21. 21.
  ilk iki kitabını okuduktan sonra beğenmeyip bıraktığım seridir.hayalci kurgulanmış bir hikayedir.şahsen ergenlere hitap ettiğini düşünüyorum .bu kadar çok satılmasının nedenı ise içinde bulunan cinsellikten dolayıdır yoksa pek satacagını zannetmıyorum.alacakaranlık serısıne gore cok vasat bir seridir.
  1 -1 ...
  #9910949 :)
 22. 22.
  ilkokul öğrencileri için masal kitabı tadındadır.
  1 -2 ...
  #9910975 :)
 23. 23.
  güzeldir 6. kitaba gelinmesine rağmen sıkmamıştır. yalnız yazar artık uydurmak için çok kasıyo onu sezdim ben.
  ...
  #9910979 :)
 24. 24.
  uyanmış adıyla 8. kitabının bugün türkiye'ye geleceği iddia edilen kitaptır. *
  ...
  #10400058 :)
 25. 25.
  bazen aklınızı dağıtacak, üstüne çok düşünmeden sadece karakter ve mekanları hayal ederek hızlı ve akıcı bir kitap okumak isterseniz kesinlikle bunu karşılayan bir seri olmuş.
  serinin ikinci kitabı olan ihaneti arada uyuyarak bir gecede okumaktan ayrıca utanıyorum sözlük.
  1 ...
  #10943396 :)

kapat
Advertisement
Advertisement