bugün

(bkz: yoh amuhaaa)
Ne abartmıssınız amk yok apaçı yok mafya yok gangster görende sanır Meksika sınırı heral. Yok öyle bisey kozmopolit olduğu icin suç oranı biraz farka o kadar .. TSK .
varoş ilçe.
her tarafı sidik kokar. yazık.
birçok endüstriyel faaliyetin, arka bahçesidir. ekonomik kalkınma sürecinde, adeta görünmeyen kahraman gibidir. çevre kirliliği bedeliyle, hepimizin vebal taşıdığı; izmit şehrinin ilçesidir.
25 senemi geçirdiğim güzel yer. merkezde tarihi çeşme var onun orada bir sürü cafe var. oraya gidip duvar deleni tanıyor musunuz? dediğiniz an herkes şahsımı tarif eder. ılımandır gebze mevsimi. eskihisar, darıca çok güzel.
7 saat oldu elektrikler yok. arayıp analarına küfredeceğim sonunda.
hala burada yaşıyorum. ne garip. kurtulamadım.
darıca nın da eskiden bağlı olduğu ilçe. 70 küsur millet filan derler ama değil. tepeleme giresunlu, karslı, erzurumlu dolu. yer yer de samsunlu, sinoplu, çankırılı falan...

o kadar boktan bir yer ki kelimeler klavyeme dolanıyor, kör düğüm oluyor, ben bu düğümü çözmeye üşeniyorum.

3 ayda bıktığım şehir.
her yerden koyun, keçi, tavuk çıkabilecek şehir.

ne hayvanlara, ne köylülere bir hıncımız yok. fakat buradaki insanların tamamına yakını şehirden şehre değil köyden şehre göçmüş. göçerken de hayvanlarını, ahırlarını, köylerinin çamurlarını, sıvasız evlerini yanlarında getirmişler adeta...

ayrıca orospu çocuğu igibi araba kullanan orospu çocuklarıyla dolu bir şehir.
Bünyesinde 3 ilçe kadar nüfus barındıran ilçe.

Evet burada yaşıyorum.
bebekliğimden beri yaşadığım yer. şöyle diyeyim berbat yer. ama muhtemelen ileride ev almamı, mutlu bir aile kurmamı sağlayacak parayı kazanmamı sağlayacak da tek şehir.
döl israfı oecd ortalamasının 888 katı olan şehirdir.

tepeleme barzo dolu olmakla birlikte insanın ömrünü çürütür.
aklımda hep haberlere konuk olan yerdir. o gebze yakınları var ya o gebze yakınları.... hep bir vukuat hep bir vukuat...
il olsun da kocaeli kurtulsun dediğim ilçe.
hindistan'nın kalabalık, kirli ve gürültülü şehirlerinden bir gibidir.

tanım: türkiye'nin en yaşanılmayası yeri.
kızlarının çirkin olduğu şehir.

izmir'de ne kadar güzel kız varsa burada da o kadar çirkin kız var.
belediyesine motto olarak şu sözün tavsiye edilebileceği şehir: ''hindistan'ı ayağınıza getirdik.''

trafiği, bizon sürüsünü andıran kalabalıkları ve apaçileriyle buram buram bir güney asya memleketi.
2000'lerde oldukça şans eseri tanıdığım ve acayip güzel olan bu kızın yaşadığı ilçe.güzel yavruydu çok güzeldi hatta.
gen havuzuna birilerinin işediği şehir.

zira bu kadar çirkin kız bir araya başka türlü toplanamaz.

izmir'in güzeliyse gebze'nin çirkini diyorum.
(bkz: Sessiz ev)
(bkz: orhan pamuk)
otobüs şöförleri mafya gibi takılan yer.
Hayatimda 3 kere gecmisimdir burdan ama hep istanbula bagli sanirdim burayi.
Sürekli il olacak goygoyu yapılan ilçe.

il yapılsa da kurtulsak şu bataklıktan.
Barzosuyla ünlü kocaeli ilçesidir.
gecenin bir yarısı pencereden silah atmanın normal olduğu, her nedense ne kimsenin tepki verdiği ne de polisin filan ilgilendiği yerleşim birimidir.

çok ayıp ediyor...
nüfusu 500 bine dayanmış sözde ilçe. yönetimsel olarak kocaeli'ye bağlıdır ama adı konmamış olsa da aslında istanbul'a bağlıdır.