bugün

askerliğini şerefiyle yapanların daha sonra kaleme aldıkları mektuplardır. bir örnek; ~http://www.şehitlerolmez.com~
"Arkadaşım her yazdığımın arkasındayım, orayı yaşayan bilir. Oraya ilk giden

askerler olarak çok iyi bilirim orayı. Bu bir masal değil yaşanmış bir hayat.

Dedim ya ilk gidenlerdendim oraya, Eruh baskınından tam 3 gün sonra

oradaydık nereye gitdiğimizi bilmeden çıktık Bolu Komando Tugayı'ndan.

Hele birde evliysen, hele yüzünü dahi görmediğin çoçuğun varsa yandın.

inanın neresinden başlayayım bilmiyorum, bu yazıya ? Neresinden bakarsan bak yaşanmış bir hayat yada dıram, yada (ŞEREFiYLE VE LAYIKIYLA YAPILMIŞ BiR ASKERLiK) orada olacaksınki o görmediğin çoçuğun rahat etsin, ailen rahat uyusun, yatağında...

Benim bir yüzbaşım vardı Serdar AKYAZAN, derdi ki ;

" Komando Bittiği Yerde Güç Toplayan Askerdir. "

Haklıydıda bizi öyle motive etmiştiki orada ölmek neydi ki bize ? Hiçti... Vatan için o an akan kan helaldi.

Bırak aksın, akan kan olsun. Kim akıtmadıki bu vatan için kanını seve seve ?

Biz akıtmayalım ?

Vatan Sana Bir Değil Bin Canım Olsa Feda.

Sizin kucağınıza yüzü olmayan bi çocuk verildi mi ? Hiç rüyanızda bir sabah kendi evladınızın acısıyla uyandınız mı ? Öyle zamanlarda bile görevimizi tam yapmanın haklı gururuyla şimdi geziyorum.

Sirtde, Şırnak'ta Hakkari'de, Cizre'de, Mardin'de

Bolu KOMANDOSU her yerde adım adım her yerdeydi. Bize ne gece vardı, ne de gündüz ?

Şu an 7 bin şehit vermişiz, 35 bin insanımız ölmüş ne için ? Ben bunu sorarım şimdi ? Ne için ? Kim yıkmayı başarmış ki bu vatanı onlar başarsın ?

Zor nedir ?

Ben 8 saat durmadan dağ tırmanmayı, 36 saat silah başında nöbet tutmayı, gırtlağıma kadar suyun içinde silah başında gelen mermilerden korunmayı, patlayan ayaklarla saatlerce yürümeyi, arkadaşımın yorulduğu zaman onun yardımına koşmayı kolay bildim, ama zordu.

KOMANDO olmak zor iş herkese kısmet olmaz .

Çelik gibi sinir, zorluklardan yılmayan bi beden ister.

Ölen Şehitlerimize Allah'tan Rahmet, Ailelerine Sabır Dilerim....

Onlar bu vatanın sonsuz sahipleridir.

Şehitler vurulunca değil unutulunca ölürler...

Dilerim devletimiz onları, her zaman saygıyla anar.

1963/3 tertip Bolu Komando Tuğ. Askerlerinden onbaşı Zafer"
*"Yarattığın" target="_blank" rel="nofollow noopener" >http://www.şehitlerolmez.com~"Yarattığın ve yücelttiğin bu ulu millet her daim sana ve senin yoluna koşar. Tek sığındığı, tek duası, tek korkusu hep sen. Kırk yiğidiyle basarken Çini arkasında kuvvetini istediği ve hep bulduğu hep sen, Ulubatlı Hasanın üç hilalli sancağı Bizansa dikerken yönelip dua ettiği hep sen, müjdesine ulaşmak için gemileri karadan yürütüp zafer kazandıran sen ve Çanakkalede bu millete tırpanla, kazmayla, kürekle savaş kazandıran yine sen. Bu milleti bu kadar yücelten ve bugün de el açıp şükrettiğimiz yine sen. Ey Oğuz Kağanın el açıp yalvardığı, Ey Alparslanın kıblesine dönüp secdesine vardığı, Ey Kılıçarslanın Anadoluyu Haçlıya mezar edip duaya durduğu, Ey koskoca Fatihin uğruna gözyaşı döktüğü ve Ey Türk Dünyasının Bilge Başbuğunun kıblesinden ve iktidarından şaşmayın dediği;Bugün dualar var sana ulaşmaya çalışan, bugün dualar var kudretini bekleyen, bugün dualar var kendinden onu bulamayıp sadece kelamlarında bırakan.Muhtacız sana ve kudretine, muhtacız aşkına ve varlığına. Muhtacız uğrunda öleceklere, muhtacız sana inanıp senin verdiklerini unutmayanlara. Muhtacız Seni gerçekten sevip sadece Senin rızanı kazanlara. Muhtacız senin rızanı gerçekten gözeteceklere. Muhtacız verdiğin cesareti Allahın Aslanı gibi bilip kükreyeceklere, muhtacız Peygamberimizin yolunu kestikleri tapınaklarını, yol kesen münafıkların başına geçireceklere.Bu gün münafıklar var, sana inanır gibi yapıp, kullarına eziyet çektiren; bugün münafıklar var, senin yer yüzüne nur saçan Esma-ül Hüsnanı utanmadan kalbine indirmeyip, sadece ağızlarında bırakan; bugün münafıklar var, yücelttiğin bu yüce milleti kürre-yi arza satan ve bugün münafıklar var, Ebu Cehilden de aşağılık olan.Ama güller var bataklık içinde yetişip, bataklığı kurutup, gül bahçesine çevirmeye çalışan.Ama Bozkurtlar , çakallarla yerine, yurduna sahip çıkmak için canı pahasına savaşan.Ama nice kınalı koçlar var, kurban olacağını bile bile Yaradana koşan.Ama Hamzalar var Vahşiye hedef olmaktan korkmadan sadece Allah için çarpışan.Ama Bozkurtlar var, beş bin can verip, o beş bine kavuşmak için birbiriyle yarışan Müjdeler olsun, sana koşuyoruz. Müjdeler olsun, sana geliyoruz. Müjdeler olsun, ULUBATLI HASANLARLA SEYYiD ONBAŞILARLA KÜRŞADLARLA buluşmaya geliyoruz.Tanrı dağına geliyoruz Satuk Buğra'yla buluşmaya, Hiraya geliyoruz Arvasiyle buluşmaya, Gaziye geliyoruz beş binle buluşmaya, önde Ulu TÜRK LiDERi ve bayrakları 9 atlı, 9 tuğrayla.Ve sancak-ı Şerifin altına geliyoruz Şefaat sahibi Gül yüzüyle, selam olsun kardeşlerime beni görmeden beni sevenlere diyenle buluşmaya! EY EBU CEHiLLER, EY VATANI SATAN KANSIZLAR, EY NiZAM BiLMEYEN NiZAMSIZLAR EY ALLAH YOLUNDA KOŞANLARIN ÖNÜNE ÇIKANLAR;DÜN DÖNMEDiK, BUGÜN DE DÖNMEYiZ KAVGAMIZDAN!Yastığımız mezar taşı; Yorganımız kar olsun Biz bu yoldan dönersek Namus bize ar olsun...

selami ersoy"
güncel Önemli Başlıklar