1. 1.
  çok hoş mavi paketinin üzerinde bir miğfer resmi bulunan, bir hayli sert ve tok içimli, filtresiz fransız sigarası.
  3 ... havada panik
 2. 2.
  mavisi ve bordosu vardır.
  1 ... vakanuvis
 3. 3.
  bordo renkli paketi light versiyonudur. Güzel sigara´dir. Ali$kanlik yapar (bkz: yok artik), ba$ka sigara icemezsiniz kolay kolay.
  2 ... ojomo
 4. 4.
  (bkz: goluaz)
  ... derkampf
 5. 5.
  şeytanın müridi kitabındaki fransız polis şefinin içtiğini öğrendikten sonra "neymiş lan bu meret?" diyerek ufak çaplı araştırma yaptığım fransız sigarası. tekel ürünü olmamakla beraber içenlerden aldığım duyumlara göre çok fena sigaraymış, mavi mavi duman tütüyormuş, marijuana etkisi yapıyormuş.*
  1 -1 ... beerormorebeer
 6. 6.
  boris vian ın metaforik bir sözünde geçen fransız sigarası. söz ise okunmaya değer ; " eğer bir kadını elde etmek, bir kadeh cini ya da bir paket gauloise sigarasını elde etmek kadar kolay olsaydı ve onun, alkol ve sigara gibi, kirli ve mide bulandırıcı bir odaya tıkılmaya zorlanmaksızın açık havada tadına bakma özgürlüğümüz; alkolizm ve nikotin zehirlenmesi çarçabuk ortadan kalkar ya da en azından makul ölçülere inerdi... "
  ... systematic caos
 7. 7.
  tam 7 yıldır içtiğim sigara.. Türkiye de bulunmamasına rağmen son 3 yıldır yurtdışından rica minnet getirtiyorum.. her gideni tembihliyor neyse parası veriyor karton karton sipariş ediyorum.. Giderken 2, yurtduşında 2, gelirken 2 alıp getiren kadim dostlarım sayesinde 2 aylık stok yapabiliyorum.. bazen yetişmesede türk sigarlarından takviye ediyorum ama nadiren..gauloisesı çok seviyorum abi.. içenlerde antin kuntin adamlardır...
  ... kustah
 8. 8.
  askerde en fazla yakaladığımız sigara markasıydı.
  not: lakabı; it öldürendir.
  ... darah hitam
 9. 9.
  şehir dışında öğrenci oldugumdan mütevellit ay sonuna doğru kalan son parayla aldığım ve en beğendiğim kaçak sigara. kesinlikle içimi çok güzeldir, tabi benim gibi tok içimli ve sert sigara sevenlere.
  1 ... jaime vega
 10. 10.
  aklıma bir zamanların efsanesi gitane'ı getirmiştir.
  ... scrikss