bugün

çok hoş mavi paketinin üzerinde bir miğfer resmi bulunan, bir hayli sert ve tok içimli, filtresiz fransız sigarası.
mavisi ve bordosu vardır.
bordo renkli paketi light versiyonudur. Güzel sigara´dir. Ali$kanlik yapar (bkz: yok artik), ba$ka sigara icemezsiniz kolay kolay.
(bkz: goluaz)
şeytanın müridi kitabındaki fransız polis şefinin içtiğini öğrendikten sonra "neymiş lan bu meret?" diyerek ufak çaplı araştırma yaptığım fransız sigarası. tekel ürünü olmamakla beraber içenlerden aldığım duyumlara göre çok fena sigaraymış, mavi mavi duman tütüyormuş, marijuana etkisi yapıyormuş.*
boris vian ın metaforik bir sözünde geçen fransız sigarası. söz ise okunmaya değer ; " eğer bir kadını elde etmek, bir kadeh cini ya da bir paket gauloise sigarasını elde etmek kadar kolay olsaydı ve onun, alkol ve sigara gibi, kirli ve mide bulandırıcı bir odaya tıkılmaya zorlanmaksızın açık havada tadına bakma özgürlüğümüz; alkolizm ve nikotin zehirlenmesi çarçabuk ortadan kalkar ya da en azından makul ölçülere inerdi... "
tam 7 yıldır içtiğim sigara.. Türkiye de bulunmamasına rağmen son 3 yıldır yurtdışından rica minnet getirtiyorum.. her gideni tembihliyor neyse parası veriyor karton karton sipariş ediyorum.. Giderken 2, yurtduşında 2, gelirken 2 alıp getiren kadim dostlarım sayesinde 2 aylık stok yapabiliyorum.. bazen yetişmesede türk sigarlarından takviye ediyorum ama nadiren..gauloisesı çok seviyorum abi.. içenlerde antin kuntin adamlardır...
askerde en fazla yakaladığımız sigara markasıydı.
not: lakabı; it öldürendir.
şehir dışında öğrenci oldugumdan mütevellit ay sonuna doğru kalan son parayla aldığım ve en beğendiğim kaçak sigara. kesinlikle içimi çok güzeldir, tabi benim gibi tok içimli ve sert sigara sevenlere.
aklıma bir zamanların efsanesi gitane'ı getirmiştir.
bugün blondes lightını kaçakçıdan aldığım ama beyaz filtreli olduğunu gördüğüm sigaradır. ama bildiğime göre bu sigara sarı filtrelidir bir bildiği olan varsa mesaj kutumu yeşillendirse harika olur.
2-3 haftadır düzenli olarak bundan içiyordum. son 1 haftadırda bende bir öksürme başladı. öksürüp balgam çıkartıp duruyorum. kalında giyinirim üşütmem. niye böyle öksürüyom ben amk diye düşünürken sigaradan olabileceği aklıma geldi. ve evet öyleymiş bu sigara ciğerlerimi sikip atmış benim. içmeyin bunu. bana sigarayı bıraktırdı sağolsun.
gün itibariyle bursa muhacir'den kartonunu 30 liradan aldığım sigara.

olum siksen kaçak sigara içmeyecek olan bana, karton aldırmıştır. klas sigara vesselam.
zamanında formula 1 takımlarından prost'a sponsor olmuş sigara markası.
Kürtlerin ülkemize kazandırdığı güzel sigara.
lightini 5 yıldır içtiğim gayet memnun olduğum klass sigara.
bursada bir turlu ulaşamadıgım sigaradır. bir bilen varsa danışabilirim.
içimi güzel olan ama ne yazıkki bulunması pek kolay olmayan sigaradır. Avrupada bir namı varmış..
Gerçekten de kaliteli bir sigara tabii kaçak olanından bahsetmiyorum ama yine de kaçağının da gideri var.*
bulunduğum şehirde en kral kaçak sigara markası ..
tok içim ve mükemmel sigara ..
mavi - bordo ve sarı paketli olanları var ..
her ne kadar telafuz biçimi değişsede iyidir .. ''gulvaz - gülnaz - gulasör - kırmızı gül'' diyenlerede şahit olduğum markadır aynı zamanda ..
reyhanlıda ise gulvazdır .. seviyorum seni gulvaz
7 liraya temin edilebilen en içilesi kaçak sigara.
Fransa'da isci sigarasi olarak bilinir.

Satisi Imperial Tobacco tarafindan gerceklesmektedir.