bugün

hayatta olmayan garantinin, peşinde koşan insandır. garantiye ulaşması garanti değildir.
sinsi insandır, olayları akışına bırakmayıp sürekli plan yapan insandır, güvenmeyin. gördüğünüz yerde kaçın ama vurmayın o da insan.
(bkz: hesaplayan adam)
batak oynarken 7 alan eli için 5 diyen insan,

counter oynarken kenarda bir yerde pusan kişi.
sezen aksu'nun bir şarkısında garanticisin korkuyorsun hitabına mazhar olan kişi.

(bkz: sanima inanma)
muhtemelen yan profilden göbeği taşık görünen, yawşağın tekidir.

(bkz: taşıkı ben buldum lan)
cebimde ki cüzdan da para olmadığını bildiğim halde cebimi yoklamaktan kendimi alıkoyamam. öyle de garantivci bir insanım.
garanti bankasında çalışan eleman olabilir bu kişi.
Benimdir. Sırf sinifta kalininca yapilan islemler karmasik geldigi icin 100 ile gectim.
Annemdir. Geçen dolapta bir şey arıyorum, 6 ay önce ödenmiş faturalar duruyor. Bir sıkıntı çıkmasın diye hepsini saklar.
garanti bankasında hesabı, içinde de 100.000 lirası olandır.

ne yapacan lan o kadar parayı demeyin bmw 3.16i düşünüyorum.
dahil olduğum topluluktur amma şunu da bilmeli kaza tedbire gülermiş. gene de fena bir iş sayılmaz.
üç adım sonrasını değil, on üç adım sonrasını hesaplayarak hayatını mundar eder.
benim kişilik özelliğimdir. hiçbir şey garanti olmasa bile garanti olmaya yakın kararlar vermeyi severim. ancak değişik yollardan yürümeyi, değişik yollar keşfetmeyi severim. garanti olsun diye yolu uzatabilirim de ya da tedbirimi alır hazırlığımı yaparım. bursa'ya gittiğimde kalkış vaktinin neredeyse 1 saat öncesinde iskeledeydim.
tedbirli insan demek daha doğru. hiç bir şeyin garantisi yok çünkü.
Benimdir, gideceğim yerlere ne olur ne olmaz belki orada bulamam diye eşyalarımı götürüyorum mesela.
Benimdir , kimseyi beklemeyi ve bekletmeyi sevmem. Bir iş yapılacaksa erkenden harekete geçip bir an evvel bitiririm. Bir karar alirken kirk kere düşünür, ölçer, tartarim. Sonuç iş olacagina variyor , bazen akışına birakmayi , salivermeyi ve biraz da gamsız ve kaderci olmayi isterdim.
garantici değil de net olmalı insan öncelikle diye düşünüyorum. tıpkı doğru ve gerçek arasında ki fark gibidir aslında.
Etliye sütlüye dokunmaz. Rüzgar nereden eserse...
garanti olsun diye bütün "de" leri ayrı yazar.
bu benimdir. tabii ki kısa yoldan zengin olanlar var. garanticiyim yani kendimi riske atmam. risk almayı sevmem. kuralcı biriyim yani. belirsizlikten hoşlanmam normal olarak. ama garantici olsam da yeni şeyler denemeyi severim.
Kendini saglama alan insan. Planlı, programlı olan insan.

Evet.
bu ben oluyorum. işimi şansa bırakmayı hiç sevmem. sonucunu düşünmeden hareket edemiyorum. kendimi bildim bileli böyleyim.
"normalde garantici biriyimdir"

arda turan
madik yediklerinde yıkılırlar, kaldıramazlar.
pimpirikli tiplerdir.
belirli kalıpların içinde yaşarlar.
testereden ziyade keser mantığı yine bunlardadır.