bugün

ing. kazanmak, edinmek.

amfilerde, prosesörlerde, distortion/overdrive pedallarında bulunan bir ayardır. giriş sinyalinin çıkış sinyalinin güçlendirilmesine göre oranıdır genelde.
Amplifikator devrelerdeki kuvvetlendirme oranı. Desibel cinsinden ölçülür, kabaca giriş sinyalinin çıkış sinyaline ölçüsünü verir.
(bkz: no pain no gain)
distortion ın cazır cuzuru..kısınca ton gevrekleşir kökleyince bastığın notayı veremez hale hale gelir ampli.
iran'ın Güney Horasan Eyaleti'nde şehir.
Kendi adını taşıyan Gain şehristanı'nın yönetim merkezi olan şehrin 2006 nüfusu 32.474'dür. *
görsel

Türkiye’nin yeni nesil çevrimiçi içerik platformu “GAiN”, 30 Aralık’ta yayın hayatına başlıyor.

GAiN, kaliteli ve sorumluluk sahibi içerikleriyle kullanıcıların hayatına yepyeni bir video izleme deneyimi sunmayı hedefliyor. Dikey formatıyla, kısa, çarpıcı ve eğlenceli birçok içeriği bir arada sunacak olan platform, aynı zamanda kişiye özel yayın akışı ile kullanıcıların zaman kaybı yaşamadan içeriklere ulaşmasına da imkan sağlıyor.

Anlamlı ve kazanım odaklı içerikleri temel alarak 30 Aralık’ta yayın hayatına başlayacak olan “GAiN”, gelişigüzel dijital içeriklerden sıkılan insanların hayatına güncel ve farklı bir bakış açısı sağlamak için yola çıkıyor.  GAiN, kullanım kolaylığı sağlayan dikey formatta, kısa ve benzersiz içeriklerinin yanı sıra akıllı izleme teknolojisi sayesinde kişiye özel sunacağı yayın akışı ile de farklı kategorilerde, yüzlerce zengin içeriği kullanıcılarıyla buluşturacak.

Dizilerden belgesellere, haberden müziğe, yerli ve yabancı filmlerden eğlence programlarına kadar herkesin kendisine göre bir alternatif bulabileceği “GAiN”de, vakit değerlendirmek için izlenecek yüzlerce içeriğin yanı sıra, Türkiye’nin en önemli kanaat önderleri de yer alıyor.
 

》 Gain’de kimler var ?

Ahmet Mümtaz Taylan, Berk Keklik, Can Bonomo, Engin Günaydın, Devin Özgür Çınar, Gaye Su Akyol, ilber Ortaylı, , Mirgün Cabas, Özcan Deniz, Serkan Keskin, Vedat Milor, Dolunay Soysert, MFÖ, Harun Tekin, Melikşah Altuntaş ve Bartu Küçükçağlayan, Muhammet Uzuner , gibi deneyimli isimlerin yanı sıra dijital çağın en popüler ve kaliteli içerik üreticileri de GAiN’de izleyicilerle buluşacak. 

Bağımsız içerik üreticilerini, farklı düşünceleri, yeni kazanımları ve özellikle güçlü kadınları önemseyen “GAiN”, eşitliği savunan içerikleriyle kullanıcısına hem eğlenceli hem de eğitici bir video izleme deneyimi de vaad ediyor. 

GAiN, izleyicilerin kullanım alışkanlıklarına, video izlemeye ayırdıkları zaman, günlük aktiviteleri ve izlemeyi sevdiği içerikler üzerinden ölçerek, “şimdi ne izlesem?” sorusuna, anlamlı içerikleriyle oluşturduğu kişiye özel yayın akışıyla cevap veriyor. 

Kullanıcılar, iOS ve Android için geliştirilen uygulama üzerinden tüm mobil aygıtlardan GAiN’e ulaşabilecek.

http://www.ranini.tv/habe...tformu-gain-30-aralikta-y
Yanına başlamış Yerli dijital içerik platformu.
https://www.log.com.tr/ye...n-yayin-hayatina-basladi/
çok entelektüeliz imajı vereyim derken çok sıkıcı olmuş kanal. exxen kadar pespaye de olsun demiyorum ama biraz insanları yakalamaları lazım.
Yayınlanmaya başlayan reklamı hoştur. Reklam şarkısı daha da hoştur.
içeriği kendine çekmiş platform. Ancak ne kadar devamlılığı olur içeriklerin bilemiyorum. Takip etmeye devam edeceğim.
güzel içerikler var ama uygulama hiç kullanışlı değil.
izlemek isteyenler için bir kaç öneri bırakabileceğim platform. Oyunlar holding: Çok eğlenceli şimdiye kadar 6 bölüm yayınlandı hepsi çok keyifliydi. Ele Güne Karşı belgeseli: Müthiş bir belgesel. Elektro Monolog: Çok farklı tarzda, çarpıcı tiradlar. 10 bin adım: Kısa, akıcı tatlı hikayeler.
amfinin voltaj ayarıdır.

aman allahım ilk defa bilgi içerikli entari girdim.
Artık bazı içerikler premium olmuştur.
şu sıralar epey popüler olmaya başlayan dijital mecra. kaliteli yapımların bunda etkisi çok büyük. ayak işleri, terapi ve şimdi de hamlet... dahası da gelecek gibi duruyor.
birçok dizide ikinci sezon heyecanı yavaştan başlayan platform. benim beklediklerim on bin adım ve ayak işleri.
yeni yayın döneminde duran gibi bir sürprizle karşımıza çıkan dijital platform. şahsen ben tatmin oldum.
hamlet ile beni kendisine bağlamış olan platform. dijital platformları genelde ağbimden otlanıyorum ama bu sefer elimi bizzat taşın altına koydum. onun keyfini bekleyemem.
kurucusu Gözde Akpınar'dır. böyle işlerde en tepede bir kadın elini görmek çok güzel.
kısa, insanı sıkmayan, her anı dolu geçen içeriklere sahip platform.
içerik sayısı her yeni sezonda daha da artıyor. kaliteli içerikleri üye sayısına ve popüleritesine de yansıyor.
duran'ı beklediğim platform. o gelene kadar hamlet ve on bin adım'ı sıraya aldım şimdilik. listeme yenileri eklenebilir.
komedi yapımları gerçekten güldürmeyi başarabilen platform. nedense günümüzde komedi pek başarılamıyor. gain bu anlamda işini bilen insanlara yatırım yapmış.
erdal beşikçioğlu'nun başrolde olduğu hamlet için üye olup, bittikten sonra diğer dizilerde kendimi kaybettiğim mekan. giren çıkamıyor.
etkileyici ve hamlet gayet izlenesi diziler. hem kadroları hem de konuları acayip iyi.
yeni yılla birlikte yeni içerikler de gelecek. gayet güzel ve diziler var izlenmeyi bekleyen
yaptıkları komedi dizilerinin bir tanesi bile komik değil. kısa olmasına rağmen sıkıyor, çok kasıntı. iptal sınırındayım.
yılbaşında harika içerikler olacak olan platform.

mirgün cabas'a beren saat konuk. sahnede baba zula, can bonomo ve diğer pek çok sanatçı var. doğu ve 10 bin adım'ın yeni sezonu da var. var oğlu var yani.
yerli dijital yayın platformu. sosyal medya hesaplarından yıllık üyeliğin 3.90 lira olduğunu duyurmuş. bence kaçırmamak lazım.
yılbaşı programı bir harikaydı. keşke özel günlere has bu tarz programlar daha fazla olsa.
Yılbaşı Doğu Demirkol gösterisini çok beğendim platform. Güzel içerikler var takip etmekte fayda var.
orijinal gain yapımı içerikler şu anda ücretsiz olarak gösterimde. kaçırmamak lazım.
yeni seneye ve yayın dönemine flash gibi girmiş olan platform. 10 bin adım, duran, açık mikrofon ve çok yakında da ayak işleri... orijinal içerikleri de diğer yapımlar da en kaliteliler arasından seçilmiş.
Güzel içerikler yayınlayan platform..
gittikçe daha sağlam yapımlara imza atan platform. k pop türkiye de bunlardan biri. aşırı iyi bir belgesel olmuş.
ayak işleri'nin ikinci sezonunun nihayet başlayacağı platform. dört gözle bekliyorduk.
yerli platformlar içerisinde en iyi yerli dizilere sahip platform. ayak işleri bile tek başına yeter.
içerik açısından gün geçtikçe daha zengin hale geliyor. hem yeni dizi ve yapımlar izleyiciyle buluşuyor hem de sevilen eserlerin yeni sezonları çıkıyor.
8 mart için harika bir video hazırlamış platform.

https://twitter.com/GainM...tatus/1500807299815911424
kadınlar günü için hazırlanan video harika olmuş.

https://www.youtube.com/watch?v=kEpMNwt7tKE
gain zaten ürettiği içeriklerde kadına verdiği değeri sürekli ön plana çıkartan bir platform. başındaki isim de bir kadın zaten. bu videoyla da kadınlarımıza verdiği değeri kanıtlamış.
yeni sezonda çok farklı dizi ve belgesellerle izleyicinin karşısına çıkacak olan yerli dijital platform.
özellikle kısa filmler konusunda harika bir kaynak. sürekli yenileri de ekleniyor.
yayınladığı dizi ve belgesellerle şu an dijital platformlar arasındaki favorim.
uzun zamandır beklenen aslında özgürsün dizisi için sonunda tarih belirlemiş platform. 9 mayıs'ta yüksek ihtimalle ilk iki bölümü izleyeceğiz.
içerik açısından gün geçtikçe çok çok iyi bir yere gelen gain'in keyfini tam manası ile çıkarmak için türknet gigafiber bağlatın, Bağlantı sorunlarınızı arkada bırakın .
Türknet ile jet hızı ile donmadan tüm filmleri,dizileri izleyin.
Gain üzerinden birbirinden güzel, harika filmleri izlemek muhakkak çok güzeldir.
Ancak film ve dizileri Türknet Gigafiber ile izlemek, bambaşka bir güzelliktir ;)