1. 1.
  Gaara manga ve anime serisi Naruto'da hayali bir karakterdir. Japonca'da Sabaku no Gaara yani Çölün Gaara 'sı olarak bilinir.
  ... muhasebeye giris
 2. 2.
  kaderin sillesini daha bebe yaslarda yemistir* animenin gidisatindan baslarda onu kötü tanimisizdir ama, sütten çikma ak kasik narutodan farksizdir. insandir o da, ama yasami boyunca bi canavar gözüyle bakilmistir kendisine* tamam, bi sekilde ailesinden uzak kalmistir, istemedende olsa bizzat dayisini hunharca katletmistir.sonuçta bunu hangimiz istemeyizki* o istemedi iste. sadece sevmek, sevilmekti onunda arzusu. sevmenin anlamini karsisindakilerde bulamadikça da kendisindeki sevmek kavrami yavasca kayboldu gitti derinlerde. ama içerlerde bir yerlerde yinede bir seyler oldugunu alnindaki, japonca "ask" anlamina gelen dövmesinden anlamamiz gerekir. sevin onu, sadece sevin...*
  2 ... gibibisi
 3. 3.
  animenin ilk bölümlerinde psikopatın önde gidenidir. kum kalkanı * tekniğiyle kendisine yöneltilen saldırıları kendi iradesiyle bile yönlendirmeye gerek duymadan durdurabilir bu abimiz. bunun yanında kum zırhı * denen tekniğiyle de yine fiziksel saldırılardan yara almadan korunabilir. desert coffin ile düşmanını kumdan bir tabuta hapseder ve desert graveyard ile bu düşmanını o tabutun içinde ezer.

  --spoiler--
  sand village'in kazekage'sidir. tek kuyruklu shukaku denen canavar bu arkadaşın içinde mühürlenmiştir. naruto'dan yediği dayakla aklı başına gelir ve iyilik için mücadele etmeye, kendini köyüne adamaya başlar. akatsuki ile de başı derde girer bu kardeşimizin. deidara ve sasori gaara'nın içinde bulunan shukaku'yu almak amacıyla gaara'ya saldırırlar. bunda başarılı da olurlar bir nebze. daha sonra konoha'nın cevval ninjaları tarafından kurtarılır bir şekilde. manganın ilerleyen bölümlerinde kendisinden bahsedilmez.

  anime'deki rock lee vs gaara dövüşü unutulmazlar arasındadır.
  --spoiler--
  1 ... maturin
 4. 4.
  naruto'da kum köyü'nün kazekagesi ve aynı zamanda tek kuyruklunun ichibi'nin jinchuuriki'si.

  gaara of the desert olarak anılır.

  http://www.bestnarutowall...s/gaara-small-307577.jpeg
  1 ... kyuubi no kitsune
 5. 5.
  naruto manga ve aynı zamanda anime serisinde hayali karizma. kızıl dağınık saçları ve sürmeli gözleriyle fethedemeyeceği gönül yoktur. kızlar için aşık olunası, erkekler için özenilesi tiplerdendir.

  sabaku no gaara olarak bilinir. ingilizce söyleyecek olursak gaara of the desert, türkçe ise "çöllerin gaara'sı"dır.

  ismini söylerken bile karizmadır.

  içinde duyguya dair birşey yoktur. (ancak animenin ikinci serisinde, yani shippuuden'de düzelme belirtileri göstermeye başlamıştır.) önüne geleni öldürme gibi bir düşüncesi vardır. kendini böyle rahat hissetmektedir. ne yapalım bu da onun huyu !

  not: gözlerindeki sürmeler aslında sürme değildir. içindeki yaratık onu ele geçirmesin diye uyumadığındandır.

  diğer naruto karizmaları için ;

  (bkz: orochimaru)
  (bkz: hatake kakashi)
  (bkz: hyuuga neji)
  2 -1 ... mope
 6. 6.
  naruto'daki en karizmatik karakterlerden biridir. geçmişini öğrenene kadar bir fikire kapılmayın.*
  1 ... larsmon
 7. 7.
  Naruto da en çok ilgimi çeken karakterdir. Az konuşur, öz konuşur. Ağzı değil kumları iş yapar.
  1 ... eire
 8. 8.
  biraz önce çocukluğunu gördüğüm ve acıdığım naruto karakteridir.

  lan tamam kötü mötü ama ufakken kendini sevdirmek için milletin topunu tepeden almış yaraladığı cocuga merhem götürmüş ama yinede canavar muamelesi görmüştür. bütün bunlarda sürekli kalbinin acımasına neden olmuştur.

  ayrıca kaşsız bi çocuk için çok karizmatik* bakışları vardır.

  sevin şu çocuğu biraz be.
  1 ... youarelikelytobeeatenbyagrue
 9. 9.
  Ultra tatlı bir yaratıktır.Shippuuden'de iki tane ezik bu tatlı çocuğa aşık olmuştur.1. Sezonda tam bir psikopattır.Naruto'nun en karizmatik karakteridir.
  ... hinata
 10. 10.
  http://www.youtube.com/watch?v=e1hbZktJyWU+
  ... lavman seti