bugün

Çamurda tozda normal şartlar altında sürekli tutukluk yapabilen bir silah. Kesinlikle m4 yada ak 47 ile kıyaslanamaz. 20-30 yıl tsk neden bu silahı kullandı anlayamam.
Ordunun yavaş yavaş terkettiği 7. 62x51 kalibre piyade silahı. Giriş çapı kendi kadar çıkışı yumruk kadardır. Affı yoktur. Babam mecburide ve askerde g3 ile vurulan kimseyi kurtaramadığını söylerdi.
En son otobüs yolculuğumda izmir 'den van'a kadar yaklaşık 1752 km boyunca hakkında çok öykü dinleyip bilgi edindiğim arka koltuktakilerin sohbetinin başkahramanı olan piyade tüfeği.
Ekranı 2k olduğu için Kasım kasım kasan telefon. bir önceki modeli olan g2 bile bu telefondan iyidir.
çok dandik bir silah biran önce tsk envanterinden silinmeli.
sanki bu silahı bize itelemişler. yani eminim bundan aslında. bunu taşıyan asker çatışma çıksa da yatsak der. çatışmaya başlasa zaten tutukluluk yapar, olmadı ısınır piyadeyi yakar. asker değilim, askerlik yapmadım ancak meslek gereği içli dışlıyız bu işle. bizim ülkemize yapılan en büyük hainliklerden biridir bu silah. açık net. allah o sig sauer taşıyan elinizin belasını versin.
biricik zirvem. hiç gitmedim ama olsun. benden 10 yaş büyük. gidenleri de hiç sevmem.
MP5 VE AK47 VE m16 kullanmış biri olarak allah belasını versin dediğim silahtır.

mesleğimi sormayın. o dönem sıkıntılıydı...
Dümdüz girdiği yere spiral çizerek girdiği için önden düz girip arkayı dağıtarak çıkar. Kısacası adamın anasını siker. Aynı zamanda LG ye ait Bir telefon modelidir. Kronik çatlama sorunları vardır.
Dönerek gittiği için iç organ falan bırakmaz. Ağırlığı normalin üstündedir biraz, keleşe göre daha çok teper ve tutukluluk yapar.

Velhasıl modern olmasada sağlam silahtır mermi vücuda küçük bir delikle girer büyük parça bir delikle çıkar.
Eski silahtır çok seri kullanılmasında aşırı ısınır ve tutukluluk yapar vurdumu deler geçer ama.
Askerde her erin 3 atış dahi olsun kullandığı silah. Benim kulağım sağır olmuştu. Bir daha denemedim. Evet.
görsel
Türk silahlı kuvvetleriyle özdeşleşmiş, ordu sembollerinde ve armalarında kullanılması gereken piyade tüfeği
üzerinde yumurta pişiriyorlarmış, biz öyle duyduk.
Yerini yakında %100 türk yapımı mpt-76 ya bırakacak silahtır.
Şarjör kapağı sökülüp şarjörün içine asker çorabı tepiştirilip üzerine gazyağı, ispirto türünden bir uçuşkan dökülürse arazide çay çorba için sıcak su tedariki sağlar.
g-3 ile askerde 11 atış yaptırmışlardı. ilk 9 atışta 2 kez tutukluluk yaptı, sadece benim değil benimle birlikte birçok arkadaşımın daha. tutukluluk yapınca da elini kaldırıyorsun bölük komutanı gelip yardımcı oluyordu. yanlış hatırlamıyorsam benim ki 79 veya 81 yapımıydı. büyük , geri tepmesi çok fazla ve tutukluluk yapması güven vermiyor.
güzel telefondur. tek kötü yanı bence aşırı ısınması. gerçi lg' lerin genelinde bu sorun olabiliyor.
çok sık tutukluk yapan bir silahtır kendileri.
Kore yapımı lg marka olanını da, rus yapımı kalaşnikof marka olanını da kullandığım.
Kışlada sağ gözünün altı mor gezenler var ya alayı acemi asker. Bil'umum angaryaya hep bunlar görevlendirilir.
Askeri bol halkı fakir olan ülkelerin kullandığı silahtır. Arazide 3 günde kullanılmayacak hale gelir. Hele bir de üzerine yağmur yapmışsa var ya... Tutukluk yapıyor kardeşim , bomba atarını mı atsam, el bombası mı çeksem diye orta da kalıyorsun.

Bundan 10 yıl önce olsa tabi ki böyle eleştirmezdim, çünkü elimizde ki o idi. Ama artık hükûmet tamamen bu sılahı toplayıp üretilen milli piyade tüfeğini seri hale getirmeli.
mpt 76nın çöpü olamaz.
işi bilen ellerde ışıldayan demirdir.
Müthiş bir özelliği de merminin döne döne ilerleyerek, büyük bir çıkış deliği oluşturmasıdır. Bu sebeple hasar oranı yüksektir.