bugün

erkeklerin sevgili olarak tercihi olan hatun türüdür. hele bir de aynı takımı tutuyorsanız, sevgiliniz sizinle maç izlemeye bayılır. maç sonu kritikler yapılır. muhtemel spor programları birlikte izlenir. maç öncesi sevgilinizle buluşmuşsunuzdur, fakat onun telefonu susmaz, "oğlum maçı nerde izliyoruz" sorularına "biz yengenle cafe by'da izleyeceğiz" yanıtları usanmadan verilir, telefondaki kişi dumurdur. daha da aramaz. biranız, patates cipsinizin üstüne bir de tuttuğunuz takım gol atarsa çok romantik anlar da yaşanabilir aslında. *
(bkz: bendeniz)

edit: ben değil, şarkıcı bendeniz.
nesli, henüz varolduğu dahi kanıtlanamadan tükenip gitmiş bayan türü.

(bkz: yok lan öyle bir şey)
acaba futbolu mu yoksa futbolcuyu mu seviyor diye düşünmeme sebep olan kızlar.
içlerinde ofsaytı ve hatta pasif ofsaytı bilenleri de olabilecek kızlardır, kesinlikle küçümsenmemelidirler zira bir çok erkekten daha iyi anlarlar futboldan.
(bkz: banu yelkovan)
erkeklerin nedense garipsedikleri kızlardır. ne vardır bundadır? futbolda en nihayetinde bir spordur. hatta taraftarlığıyla maçıyla gayet heyecanlı ve güzel bir spordur. seven kızada aferimdir.
Maçtan sonra evlenme teklifi edilesi insandır.
değişik bir cazibeleri vardır.
Kankadır.
her maçta hop oturup hop kalkarak, hatta o anda teknik direktöre taktikler üreterek, kendini fena halde ortama kaptıran kızlardır. bazen küfür ettikleri de görülür ki erkek bu durumda güzel sevgilisinin ağzına kaka cümleleri yakıştıramayıp, ayrılık bahaneleri üretmeye başlayabilir.
(bkz: delikanli kizlar)
(bkz: buyrun benim)

mac hastasi , fener fanatigi bir manyak olarak " futbolu seven bayanlar " kategorisinde yaklasik 5 yasimdan beri yer almaktayim. lisede, ders esnasinda, fenerbahcemin marslarini walkman den dinledigim icin siniftan atilmisligim vardir. ayni hatayi tekrarlayip ( ki hata olarak gormuyorum hala, aradan yillar gecmesine ragmen ) okuldan uzaklastirilmisligim vardir.

su anda da hafta ici sabahin korunde kalkip fenerbahcemin eski maclarini izlerim fenerbahce tv de . ayrica mac olsun bana, hepsini izlerim. kıl hakem bulent demirlek ' i de bayagi severim.
saatlerce durmadan, sıkılmadan konuşulabilecek ortak bir konuya sahip olunan kızlardır. eğlencelilerdir de aynı zamanda.
muhtemelen erkeklere yaranmak için bu işe bulaşmış sonra da paçayı kurtaramamış kızlar bütünü.
genelde erkek arkadasları fazla olan kızlardır .
futbol konusmak ayrı bi zevktir .
http://www.youtube.com/watch?v=oMVLGR13ddk videosundaki kizlardir.
novakatinamite
(bkz: efendim canım)
erkekler tarafından el üstünde tutulur parmakla gösterilirler. çoğu erkek bi taraflarının uzunluğundan sonra sevgililerinin futbol sevgisiyle övünürler.
(bkz: hiccup)

ki kendisinden cumartesi gecesinden beri haber alınamadı, gözüme görünmeyerek ezilmekten kurtulmayı amaçlıyorsa yanılıyor!!
aslen futboldan nefreteden, sırf erkeklere yaranmak veya kendine bir sevgili bulmak için çırpınan kızların yüz karalarının yaptığı bir iş.
takım tutan düzenli maç seyreden hatta iddaa oynayan kızlardır. ah ulan bi de oturup yanımda bi fifa 2007 patlatsalar süper olucak ama *
ingiliz kızlarıdır.
biraz domuza benzerler ama olsun.
yapmacık kızlardır. bana hep yapmacık gelir futbolu seven kızlar sanki ortamdaki erkekleri etkilemek için seviyormuş gibi gelir sevmem futbol seven kızları. futbolu izleyip gol kaçınca üzülen atılınca sevinen kızlardan bahsetmiyorum takımının her maçında ne nane olmuş bilen kızlardan bahsediyorum.
Gurur duyulacak bir durumdur. Erkeklerden farklarının olmadığının bir kanıtıdır. Heleki lise yıllarında profesyonel futbol oynayan bir bayan için gurur duyulası bir durumdur.