2014 yılında vizyona giren oyunculuk anlamadında mükemmel ötesi ama film konusu açısından tamamen saçmalık içeren iğrenç ötesi amerika götünü kaldıran film. zerre kadar gerçekliği yansıtmayan 1 sikindirik amerika tankının maşallah bütün alman ordusuna bedel olduğunu gösteren saçmalık. hayır böyle saçma sapan bir göt kaldıran film çekiceksen, götünden uydurduğun bir savaş sahnesi yarat. tamamen saçma sapan konuyu neden ikinci dünya savaşına kitlersin. kısacası brad abimizi gönülden kutlar filmin içine sıçarım.
Sinema salonu gibi bisi kapatmisti zamaninda ben de bu filmi secmistim bok gibiydi, ne konuyu anladim ne amacini..
klasik amerika avrupa'yı nazilerden kurtardı bla bla tarzı film. he tabi tarihi bbc gibi kaynaklardan öğrenenler için şaşırtmaz sahneler.
Brad pitt in oynadığı amerika askerlerinin zaferini anlatan film. Amerika hitler savasını anlatmaktadır.
yine o amerikan rüyasını öve öve bitiremeyen filmdir. sonunda hasiktir lan ordan yavşkalar dedirtir. ama tank sahneleri gayet profesyoneldir.
klişelerle başlayıp, güzel giden ve fena klişelerle bitirilen filmdir.

4'e karşı tek alman tankı kapışma sahnesi cidden iyi çekilmişti. yani finalden daha iyiydi diyebilirim.

bide bu amerikan savaş filmlerinde (genelde 2. dünya savaşı filmleri) ekibe sonradan katılan iyi niyetlinin bi hayatta kalma klişesi artık sıktı (bence er ryan' kurtarmak filminde buna yakın bişey kullanılmıştı. o yeterli gibiydi aslıda).
brad pitt tarafından omuzlarda taşınan film.
spoylır. emma ile en azından ateşli bi sevişme koyabilirlerdi o da yok amk. spoylır.

kahraman (!) amerikalılar eskiden 1 kişi ile 1000 adam öldürürdü şimdi 1 tankla 1000 adam öldürüyolar. karşıdakiler hep mal.
iyi lan iyi gelişme var yine.
ek olarak bu filme 8.1 verenin swh.
bizim battal gazi, kara murat tarzindaki filmler gibi bir savas filmi.

cogu sahne bos geldi bana. yemek sahnesi felen. oyle bi mesaj vermedi sikikce oyaladi.

ayrica bence machine o alman hatunu becermedi. zaten kiz da olduydu.

almanin tankin altinda machine i gorup vurmamasi sacmalik. amk o kadar turku ermeni oldurecek ve ben tankin altinda ermeni gorup vurmayacam. vurmasamda gotunden siringayla kan alirim. hayalarini keser kopeklere atarim.

sahsen izlemeseniz pek birsey kaybetmezsiniz. az cok sonu tahmin edilebilen filmlerden.
m4 Sherman tankında geçiyor çoğu yerinde saçmalıklar olan filmdir .mesela 2. dünya savaşını en sağlam tankı olan tiger I tankını delmeleri . o esnada tiger I gövdesiyle birlikte dönmesi gerekirdi. tam anlamıyla saçmaladıkları sahne .
öncelikle bir piyanist değil.

film güzel ama sava$ filmlerini severek izleyen ben gibi insanlar için sonu kolay tahmin edilebilirdi. herkes tahmin etmi$tir en sonda o iyi çocuğun sadece hayatta kalacağını. ama piyanist filminde olayların örgüsü çok güzeldi.
Brad pitt'in yine harikalar yarattığı 2. dünya savaşı filmi. Özellikle iyi bir ses sistemiyle izlenmesini tavsiye ederim.

Bahsi geçen alman tiger'ın bir sherman'a yenilmesi saçma bulunmuş ama zaten o tiger 4 sherman'a karşı savaşıp 3 tanesini yok etmişti. Fury' ye de biraz hasar vermişti.
içine usulca itina ile iki adet el bombası sallanmış tankta bulunan tank çavuş Brad Pitt abimiz(Don), yine yüzü tertemiz ve yakışıklı ölmüştür. Emma bayağı güzel kızdı Allah'ı var, teyzesi de Brad'e fena iç geçirdi ama ah şu savaş şartları ve acil komutlu emirler yok mu lanet olsun dostum. Biraz daha piyano, valsler, şaraplı ortam iyi olurdu. Bir de tankın altında saklanan bizim elemanı Alman asker görüp de gebertmedi diye film bizi yiyorsa eğer, çok ayıp etmiş olur. Biz o askerin aceleden karanlıkta machine'i gözden kaçırdı, göremedi diye farz edelim. Yoksa Machine'i tankın altından sakince çıkarırlar, yüzlerce mermiyle elek yapıp, kafasını keserlerdi o kızgınlıkla.
Filmin yemek sahnesi güzeldi. Onun dışında tank savaşı sahneleri de fena değildi ama total olarak bakarsak ileride hatırlanacak bir film olduğunu düşünmüyorum.
amerikalılar iyidir sikertirler naziler tamamen sığır ordusudur mesajı veren filmdir. dümdüz gelen m4 shermanları ıskalayan 88.flak mı dersin 10 metre mesafeden panzerfaustu sektiren hemde yan tarafından yapan amerikan tankı mı dersin. almanlar salak salak koşar ölür amerikalılar vurur bunları sonra hülooooo yendik bbiz. hassiktir lan ordan 300 tane adam 1 tane tankı nasıl vuramaz dalgamı geçionuz amk yapacağınız filmi sikeyim.

tiger sahnesi iyiydi bi oradada tigerın alayını sikmesi gerekirken 3 tankında anasını sikip tareti yukarı fırlatan tiger niyeyse bizim fury e gelince 1 mermiyi 2 saatte dolduramaz olur gövdeyi çevirmez ve kütük gibi brad başgana doğru ilerler.

özetle : yarak kürek amerikan filmi .
başrollerin öldüğü klasik olmayan amerikan propoganda filmi.
eleştirmenlerimiz döktürmüş yine! profesyonel olarak filmleri eleştiren mükemmel yazarlar yine durmadılar! mantık yokmuş filmde beyler be, öylesine çekmişler bu filmi. öylesine brad pitt oynuyomuş 68 milyon dolar bütçe de öylesine ayrılmış zaten, bu paranın 5 katı da öylesine kazanılmış bu filmden. izlemeye gerek yokmuş. 7,7 imdb de öylesine verilmiş.

uludağsözlük'ü başta baya ciddiye alıyordum ben lan, filmlerin yorumlarına bakıp bakıp sevilmemiş ya kötüdür falan diyordum. insan tecrübe edinince anlıyo, mal lan bunlar. benden size tavsiye, aptal aptal yorumları okuyupta fikirlerinizi değiştirmeyin; kendi fikrinizle var olun.
efsane bir film bence amerika övülmüş olsa da oyunculuklar ve tank sahneleri çok iyi savaş atmosferini yaşattılar.
insan insanı neden öldürür konusuna eğilen bir filmdir. bu kısım filmde Brad pitt'in çocuğun eline tabanca verdiği sahnede net olarak hissedilebilir.
ikinci dünya savaşı filmlerini seven bir izleyici olarak oldukça beğendiğim film. senaryo çok benzersiz olmasa da hikaye güzel. görsellik ve müzik açısından oldukça doyurucu. oyunculuklar için söyleyeceğim ise brad pitt diğerlerini gölgede bıraksa da hepsi çok başarılı oynamış, zaten kadro çok iyi. logan lerman'ın da kariyeri için müthiş bir tercih olmuş bence, gençlik filmlerinde harcanıp gidecekti yoksa. ama bu filmle bakın ben oldum artık başyapıtlarınızda başrol oynayabilirim demiş resmen hollywood'daki büyüklerine iyi de demiş. amerika propagandası için yapacak bi şey yok, en azından sanatsallığın önüne geçmemiş kuru bi propaganda yok yani. ee ikinci dünya savaşı'nda da almanlar'ın tarafını tutmayıverin bi zahmet, adamlar haklı. silahlar, tanklar vs konusunda çok bilgili olmadığım için finalinin mantığı hakkında yorum yapmayacağım ama orada 200 ss'in bi tankı yok edememesini eleştirmeden önce tanktan edilen ilk ateşten sonra hepsinin çil yavrusu gibi dağıldığını da hesaba katmak gerek. savaş filmi severler mutlaka izlesin. eyyorlamam bu kadar. puanım 8/10
300 ss'in armut gibi tank ateşine koştuğu filmdir. Hani o kadar beyinsiz ki bu ss'ler ancak filmin sonunda birisi arkadan gelip içine iki tane el bombası atmayı akıl ediyor.Tankın altına saklanıp ss tarafından tespit edilip görmemezlikten gelinen temiz yüZlü oğlan da saçmalığın ötesinde olmuş.

SavAşın anlamsızlığına yönelik bir film olmasını beklerdim.
kizgin, ofkeli vs anlamlarina gelmektedir. ayrica hitler'in acimasizligina yakistirilmis bir tur lakabtir. donemin neredeyse tum kitaplarinda hitler'den bu sifatla bahsedilir.
bugün arkadaşlarla izledik bu filmi amerikalılar yine yapmışlar bir tane tankın adına hikaye yazmakla kalmayıp bunu film yapıp bir de brad pitt, shia labeouf gibi adamları oynatıp bir dünya para harcamışlar, ha işin diğer kısmı arkadaşlarla izlerken taşak geçecek çok şey bulduğumuz için bayağı eğlendik ama tek başıma açıp izlemezdim herhalde bu filmi.
klasik abd propagandası içermekle birlikte aksiyon ve oyunculuk için izlenilebilesi filmdir.
ilk başlarında; savaşta bir kişi, insani duygularını ne derece muhafaza edebilir filmidir. ideolojiler huzur doludur tarih ise şiddet gibi afili bi söz geçmektedir.
ortalarında; "hangi alman komutan, savaşmayan almanları asıp, üstülerine dalga geçen yazılar yazdı? bu mu? dışşiink!"lerle amerika sempatisi kazandırmaya çalışır.
sonlarınra; kötü sanılan iyi başrol komutan özlü sözlerle ölür. boş on, on beş dakikanız varsa bakın. zaplayın.