bugün

entry'ler (60)

3 haziran 2015 galatasaray fenerbahçe maçı

Eğer bu iki takımdan biri lig şampiyonu olup da kupada final oynarlarsa, şampiyonluğu kaçıranın kupayı kazanacağı maçtır .

oscar cardozo

şike yaptığı için avrupadan siktir edilen bir takımda oynamadığı için utanılacak bir takımda değildir.

en iyi film indirme sitesi

(bkz: yıfy torrents)

altyazı için de eğer popüler sitelerden bulamazsanız, yıfy subtitles olarak aratıp çoğu filmin türkçe alt yazısını da bulabilirsiniz.

akp öncesi dünya

toplumumuzun yüzde elli olarak ayrıştırılmadığı bir dünyaydı.

ülkede tekrar birlik beraberlik sağlayacak proje

şah fırat operasyonundan sonra kıbrıs barış harekatının konuşulmasıyla aklıma düşen fikir. bildiğiniz gibi barış harekatından sonra ülkeye ambargo uygulanmıştı. o zamanlar ülkede birlik ve beraberlik had safhadaydı. ülkenin kendi uçağını silahını vs. üretmesi için bir sürü para bağışlanmıştı.

ben diyorum ki, lozan antlaşması gereği boğazlar'dan geçen hiç bir ticari gemiden para alamıyor oluşumuzu değiştirelim, artık her boğaz veya kanalın yaptığı gibi biz de geçişi ücrete tabii tutalım. bunun sonucunda çoğu ülkeden nota yeriz, ardından bir tane de ambargo. oh mis, bir kaç yıl yine barış harekatında olduğu gibi birlik beraberlik had safhaya çıkar, kendi içimizde idare ederiz. ucunda ölüm yok ya, biraz fakirlik çekin siz de artık.

sonuç, ambargo kalktığında(illa ki kalkacaktır) hem millette birlik beraberlik artar, hem de boğazlardan önemli gelir elde etmeye başlarız.

24 şubat 2015 manchester city barcelona maçı

keşke suarez premier lig'de kalsaydı dedirten maç.

fury

Brad pitt'in yine harikalar yarattığı 2. dünya savaşı filmi. Özellikle iyi bir ses sistemiyle izlenmesini tavsiye ederim.

Bahsi geçen alman tiger'ın bir sherman'a yenilmesi saçma bulunmuş ama zaten o tiger 4 sherman'a karşı savaşıp 3 tanesini yok etmişti. Fury' ye de biraz hasar vermişti.

size cahil aptal dese o partiye oy verir misiniz

oy verirsen demezler

lig tv yi iptal etmek

bir kaç hafta önceden yaptığım eylem. bugün tv8'de city-chelsea maçını izledim. verdiğim kararın ne kadar doğru olduğunu anladım.

18 eylül 2014 metalist kharkiv trabzonspor maçı

ilk yarı berabere, ikinci yarı trabzonsporun bulacağı 1 veya 2 gol ile bitecek karşılama.

şampiyonlar ligi nde devrim gibi değişiklik

bu degisiklik yapilirsa gercekten devrimdir. diyelim ki bu sene kendi liglerinde madrid dortmund chelsea sampiyon oldu. bu takimlar ilk torbadan kuraya katilacak. bayern barca city gibi sampiyon olamayan takimlar muhtemelen ikinci torbadan katilacak.bu ne demek ? madrid ve bayern munih ayni grupta olabilecek demek. normalde iyi mi kotu mu cozemedim ama turkiye ilk 7 de olmadigina gore sampiyon olup sl ye giden turk takiminin grubunda bayern ve real madrid olacaksa bize pek yaramayacak gibi duruyor.

akla ilk gelen şarkı

fade to black'tir efendim. kulaklığı taktıktan sonra ilk dinlediğim şarkıdır çünkü.

tarık çamdal

ikinci veysel sarı olmaya aday top tepici. veysele 2 milyon küsür verilmişti ve fazlaydı. buna da verilen para fazla ve veyselden pek farkı olmayacak.

allah birdir diyenlerin hiçbir kanıt gösterememesi

doğrudur. kanıt yoktur deliller vardır. bu delillere inanıp inanmamak da insana bağlıdır. zaten tüm dinlerin özü inançtır. eğer kanıt olsaydı ortada bir inanç kalmazdı. dolayısıyla din de olmazdı.

gabriel barbosa almeida

fm 14'te erkenden alınabilirse senelerce forvet ihtiyacı yaratmayacak golcü. ofansif orta sahanın merkezinde de oynayabiliyor. bir kaç sene içinde aldığınız fiyatın 3-4 katına da satıp kasayı doldurabilirsiniz.

memphis depay

normal futbolu nasıl bilmediğim fakat geleceği parlak denilen kanat oyuncusu.

fm 14 'de dehşet oynuyor, hemen de potansiyeline ulaşıyor. kariyerimde 2016'da milan'a aldım. 1 sene as takımda oynattım ve yeteneği 3 yıldızdan 4 yıldıza çıktı

şükela modu

ekşisözlük'te kullanılan harika şey. başlık içindeki entry leri aldığı şükelaya göre sıralıyor. uludağ sözlükte olmasını çok istiyorum.

beşiktaş

bu sene şampiyonluk sevinci yaşamayı hakeden taraftara sahip takım.

şımartılmış bir çocukla aynı ortamda bulunmak

can sıkıcıdır. ani sinir patlamasına sebep olabilir.

su kaplumbağası

iki adet yavrusunu beslediğim hayvan.

bir kaç sorum olacak, besleyen veya daha önce beslemiş, ya da bilgi sahibi olan yazar arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

şimdi bu yavru arkadaşları yaklaşık 1 senedir besliyorum. özellikle bu yaz sürekli balkona bıraktım ve bol bol güneş ışığından vitamin aldılar. balkona attığımda bir şey farkettim. bir tanesi sürekli köşede saksının dibine veya poşetin altına ya da bunun gibi bir köşeye giriyor ve oradan çıkmıyor. (balkon biraz büyük ve çok malzeme var sürekli kaybediyorum zor buluyorum.)
diğeri onun gibi çok saklanmıyor ama ara ara o da giriyor o deliklere. ben de buna dayanarak bir gün kaplarındaki suyu boşalttım, yünlü bir kumaş parçasını kaba koydum ve kaplumbağaları kaba bıraktım. ikisi de altına girdi. yarım saat kadar sonra gittiğimde ikisi de mışıl mışıl uyuyorlardı. kumaşı kaldırdığım gibi gözlerini açıyorlar. şimdi bunların böyle uyuması normal midir? gece susuz kumaşın altında mı uyumalılar? yani benim asıl merak ettiğim şimdiye kadar onları böyle uyutmamıştım ve bir sıkıntı olmadı, ama şimdi yaptığım sistemde de sıkıntı yok. normali nedir?