1. 1.
  Utanç verici bir duruma düşmekten, onaylanmayacak bir davranışta bulunmaktan, alay edilmekten, rezil olmaktan, eleştirilmekten, reddedilmekten, beğenilmemekten, olumsuz olarak değerlendirilmekten duyulan korku.
  110 -1 ... kedidoktoru
 2. 2.
  bu isim de bir de kitap vardır efendim.
  11 -5 ... eru
 3. 3.
  insan içine çıkmaya korkan er kişi.
  15 -7 ... knighty
 4. 4.
  bir iş bulup çalışarak kesinkes çözülebilecek durum.
  34 -19 ... zall
 5. 5.
  yolda yürüyorsunuz..etraf kalabalıklaşmaya başlıyor...o da yetmezmiş gibi herkes üzerinize doğru geliyor...bu insanlar niye hep bana bakıyor niye?!!! ferahlamak için bir kafeye girip oturup çay ısmarlıyorsunuz acayip çaysamışsınız.. ancak ordakiler de sizi seyrediyor.. ulan dudak payı da ayırmamış şerefsiz diye hisleniyorsunuz çaymene..parayı çıkarıp suratına fırlatır bir edayla mekanı terkediyorsunuz biniyorsunuz bir taksiye evinize gitmek için, taksici de pek bi pezemenke benziyor lan diye düşünüyorsunuz... sonra eve gelip pijamalarınızı giyip tv karşısına kuruluyorsunuz tv de sizin beyninizi kuruyor...böle devam eder gider...
  49 -1 ... forinternaluseonly
 6. 6.
  Sosyal fobinin alti aylik prevelans çalismasi ortalama olarak yüz sahista %2-3 civarindadir. Epidemiyolojik çalismalarda, kadinlar erkeklere göre bu bozukluga daha çok yakalanmaktadirlar.Fakat klinik örneklerde bunun tersi de gözlemlenmektedir. Bunun nedenleri bilinmemektedir.

  Sosyal fobinin baslangiç yasinin pik yaptigi dönem 13-19 yaslari arasidir. Buna ragmen 5-35 yaslari arasinda da baslayabilmektedir.
  9 -1 ... brian warner
 7. 7.
  önlem alınamazsa zamanla şizofreniye dönüşebilecek hastalıktır.
  19 -2 ... legend of the stranger
 8. 8.
  insana intiharı düşündüren, özgüvenini azaltan ve bakkala gitmekten alıkoyan saçmalık. çekilmez çile; geçmek bilmez sinir krizleriyle, buluttan nem kapılan.
  29 ... legend of the stranger
 9. 9.
  sevgili edinmeniz imkansızdır bu rahatsızlıkta. eğer bir yazarsanız zirvelere katılamamak şeklinde tepki gösterirsiniz. ani patlamalar filan yaşarsınız, sonra bu hareketi yargılarsınız ve başkalarının da yargıladığını düşünürsünüz.

  çalan telefonlar kulağınıza ateşli bir ok gibi saplanır, kapı çaldığında nefesinizi tutup evde kimse yokmuş gibi yaparsınız. bir de taksimde yürürken anketörün biri size geldiğinde onu geri çeviricek gücü bulamazsınız kendinizde. ne sorsa kısa kelimelerle cevap verirsiniz.

  otobüste biten akbilinizden sonra çevreye "akbili olan var mı? basim parasını veririm." şeklinde bir soru sorma içgüdüsü gelir içinize, sonra bi siktir git dersiniz kendinize.

  sultanahmet civarında gezerken sizi turist sanan ve "hello bacım" şeklinde gelen adamlara açıklama kesinlikle yapamazsınız; "no,,mm i am..no" gibi birşeyler fısıldar uzaklaşırsınız.

  lokantada peçete isteyemez ve ketçaplı bir ağız ile dışarı çıkarsınız. karşıdaki insanın ses tonunu her saniye başı tartarsınız, "acaba kızdı mı lan" diye düşünürsünüz. msn'de yazışırken karşı tarafın "eee sustun?" yazdığını farkedince "hadi canım" dersiniz. tabi içinizden. hatta msn'i açıp gün boyu çevrimdışı takılırsınız.

  normalde sizi mikseler okumayacağınız otobüsün duvarındaki iki kelimelik uyarı yazılarını, karşınıza biri oturduğunda sanki roman okurmuş gibi yol boyunca okursunuz.

  ve evet intihara tam meyilli ilginç bünyelerdir.

  en kötüsü de benim gibi bunların farkında olup tedavi olmayışınızdır. bi gidin tedavi olun, valla.

  ayrıca oturmaya gittiğiniz kişide yediğiniz tatlıdan ikinci tabak isteyemezsiniz. halbuki ne güzeldir o tatlı. inşallah unutmaz teklif eder ben de "e şey taam alırım" şeklinde düşündürür.

  edit: bitti nan eskidendi o. şimdi de eve sokmakta zorlanıyolar.
  64 -2 ... kelly
 10. 10.
  (bkz: sosyofobi)
  1 ... thedewil