bugün

aşık olunca yaşanan durum.
genellikle sinirsel semptomların neden olduğu bir kardiyovasküler rahatsızlıktır.Basit bir ekg ile teşhis konulabilir.Çok ileri olmadığı sürece pek önem teşkil etmez.Çoğu zaman tedavi gerektirmez.Zamanla kendiliğinden geçebilir. (bkz: dideral)
koroner yoğun bakımda ibrenin 160 lara vurmasıyla beni ter içinde bırakan, alıp alıp götüren, geri yorgun bir halde getiren hastalık. biraz daha şiddetlense yatakta zıplamaya başlayacaktım, o derece.
dideral ile tedavi edilmeye çalışılıyor bazen ve bende hiçbir işe yaramıyor bu.
normal seyrindeki kalp atışının birden 180 çıkaran hastalıktır. 1 yıldır peşimi bırakmadı. hiç bir doktor derdime çare olamadı.
Kalp ritim bozukluğudur. Günlük kafein, nikotin gibi maddelerin çok tüketilmesi durumu tetikler. Taşikardinin yaşanması durumunda, sırt üstü yatarak bacaklar karna doğru çekilip, sertçe ıkınıp (tuvaletteymiş gibi) birkaç saniye bekledikten sonra bırakarak ritmin normale dönmesini sağlamak gerekir. Bunun dışında aralıkla sertçe öksürmek de yine ritim bozukluğunun normale dönmesine yardımcı olabilir. Normale dönmemesi durumunda serum bağlanarak kalp atışları normal seviyeye düşürülür.
bi günde 1 kupa nescafe, 1 fincan türk kahvesi ve bir şişe burn içince, "ben buralardayım daha toprağam" diyen rahatsızlık. Şu an bildiğin canıma okuyor. *
(bkz: palpitasyon)
anksiyete hastalarında sıkça rastlanılan bir bulgudur.
kronik ise, beloc veya dilatrend ile tedavi edilen şey.
bu aralar ben de çok olan durumdur. ölmesem iyi.
olgun bir kızla temas kurulduğunda olur genelde normal 100 bmp'de atan kalp 1 anda overclock yapılmış makine gibi 9000 rpm'e çıkar.
ismi iğrenç, hissi iğrenç. Keşke hiç olmasaydı ama madem var insafsız bilim insanları gençleri hiç hesaba katmamış anlaşılan. Taşikardi nedir yahu yaşlı hastalığı resmen, gençler için daha cool bir isim? Yok tabi yazıklar olsun.
Bende bulunan lanet illet. Bir anda ibre 170 e vuruyor. Ve en acisida tedavisi uygulanmiyor. Tek bardak nescafe ictigim gun 3 saat durmak bilmedi ve akabinde kriz geciriyorum sanip buz dolu kuvete daldim mk.
yıllar önce yattığım bir kız da bulunan hastalık, her sevişmemizde korkuturdu beni.
hakkında yeterince bilgi sahibi olanın mesaj kutumu renklendirmesini istediğim rahatsızlık.
Ritimsel bozukluk. Çoğu zaman nefes keser. Korkutur. Kalbimin ağzımdan çıkacağını sandığım anlar oldu.
çare dideral.
Kalp atım hızının 100 den fazla olması durumu. Sinoatrial düğümün sık impuls doğurması, sempatik sistemin aşırı aktivasyonu bu duruma yol açar. Beta reseptör inhibitorleri ile tedavisi mümkündür.
harika bir kalben parçasıdır.

https://www.youtube.com/w...QkCUyq2NT-ODQ&index=1
kalp ritm bozukluğudur. ekg ve sonrasında holter takılarak teşhis edilir. ritm düzenleyici ilaç (dideral, concor) kullaılır, sigara, nescafe, kola, çikolata bırakılır, stresten uzak durmaya çalışılır. durulamıyorsa ekstradan antidepresan kullanımına da başlanır.
160 da pompaladı anasını satayım.
halk arasındaki adı hastalık hastalığıdır..
Elektrik sistemi voltajın 220 değil 250 vb. Gösteriyorsa taşikardidir motor bozulmaz ama bir süre koşayım deme sahadan yetişemiyorlar çıkarana kadar geç olabilir.
ilaç için en etkisili beloc önerilir.