bugün

aklımda en çok er davis in bir yanda barış sembolü diğer tarafta born to kill yazısı olan miğferi ile yer etmiş, antimilitarizmin en güzel işlendiği filmlerden biridir.

görsel
Biraz abartılmıştir.

Bunu donunda sallayacak çok muadil film var.
Müthiş bir film 2 gün evvel yine izledim.palyaço da çok bomba laflar var.aralarindaki sohbetlerde bomba.
https://www.youtube.com/watch?v=GTQAXX08A-s

böyle harika repliklere sahip filmdir.

dünyanın en iyi savaş karşıtı filmi.
benim için tartışmasız en iyi savaş filmi. her sahnesi ayrı özenle çekilmiş. e stanley kubrick tabii. babaya selam sinemaya devam.

''haay cokır. sevın siks tu milimidır full medıl cekıt.''
hartman karakterininin repliklerinin doğaçlama olduğu filmdir. bir de kubrick her sahneyi 30 kere çektiği için millete kafayı yedirttiği filmdir ayrıca.
yapılmış en iyi filmlerden biri. izlemediysen sıkntı büyük dostum. sırf şu şarkı için bile izlenebilir;

https://www.youtube.com/watch?v=Pj7mEyjvXKA
helikopterden sivillere ateş açan emperyalist orospu çocuklarının dramatik hayatlarının konu edildiği film.
görsel
Stanley Kubrick'in 1987 yapımı Vietnam Savaşı filmi. En iyi uyarlama oscarı almıştır. IMDB top 250 listesinde ilk 100 de yer almaktadır.
Herkesin izlemesi gereken mükemmel bir başyapıt. Üçüncü izleyişim ve hala hiç sıkılmadım. Bunu seven yönetmenin diğer savaş filmi ve bence en iyi filmi olan 1957 yapımı Paths of Glory filmini izlesin.
– Beyaz bir fıstığa tecavüz eden 5 tane zenciyi nasıl durdurursun?

+ Nasıl?

– Onlara bir basket topu vererek!
"Irklar arasında ayrım yapmam! Zencileri, Yahudileri ve italyanları aşağılamam. Burada hepiniz aynı ölçüde değersizsiniz!"

görsel
vietnam öncesi kısmı çok iyidir. vietnam'da geçen, kalan kısmı çekerken kubrick abi filmi fazla sallamamıştır.
stanley Kubrick abimizin en iyi filmlerinden biridir. savaş ve asker psikolojisi üzerine insani düşündürür. oldukça etkileyicidir.
ilk 45 dakikası ayrı bir Efsane olan bir kubrick şaheseri...
Kötü bir filmdir. Apocalypse now ile birlikte uzun zamandır izlemeyi düşündüğüm bir filmdi ama kötü yani.
stanley kubrick filmidir.
bu film "vietnam savaşı karşıtı" diğer filmlerle birlikte anılır:

Apocalyspe Now (1979), Good Morning Vietnam (1987) ve Full Metal Jacket (1987) The Deer Hunter (1978) Platoon (1986),
Born of the Fourth of July (1989),Heaven & Earth (1993)Casualties of War (1989) Tigerland (2000)Coming Home (1978).
Kübric'in baş yapitlarindandir. Sinemanın önde gelen isminin dünya sinemasında adını hep yaşatacak filmlerindendir. Lola, otomotik portakal, uzay yolu ve diğer filmleri arşivinde bulunması şart olsun.
Gerçekten gıcık gıcık karakterler var. Kovboy denen tip bildiğin avea reklamındaki fasulye. Onun dışında Soytarı denen sinsi ezik de itici, gözlüklü asker mi olur lan. Sondaki Vietnamlı karı da bu kadar itici olabilir amk yaratığı ölmüyor bi de en son ona tüfekle ağız burun dalsalar belki bir izlenilir yanı olabilirdi. iyiki öldürmüş illuminati bu kübik denen malı daha da bi filmini bile izlemem.
görsel
"sör yes sör".
efsane vietnam savaşı filmidir.
forrest gump adında bir gencin hayatını anlatan film.
güncel Önemli Başlıklar