bugün

tepki göstermekte son derece haklı yazardır. ülkemizde, sözde düşünce özgürlüğü vardır denir ama uygulamada bunu görmek pek mümkün değildir. maalesef bir internet ortamı olan sözlüğümüzde bile, hakaret içermeyen bazı düşünceleriniz dahi engellenebiliyor. sözlük bu kadar hassas bir yapıya sahip olunca, insan ister istemez sözlükteki geleceğini yeniden değerlendirmek zorunda kalabiliyor.
(bkz: çok yalnızım be atam)
öncelikle bu entry (#610269) nolu entry üzerine yazılmıştır.

moderasyon'un bu başlığın sol frame'e gelmesini engellediği göz önünde bulundurulursa, bu başlık hakkında gireceğim bu entry sonrasında ceza alacaksam, ona da razıyım en başından söylüyorum.

eğer biz bu sözlükte doğru yargıları yasaklayacaksak, neden buraya yazıyoruz sorusunu akıllara getirmiştir bu başlığın yasaklanması. ileriyi geriyi yobazlığı bir kenara bırakarak, bir türk insanı olarak ben karşı çıkıyorum. ve biliyorum ki ülkemizde herkes bu savaşa karşı. tayyip bey kendisi zarar görmeyeceği için efendileri ne isterse onu yapıyor. ve ne olacak bunun sonucunda? kendi oğlu taşşak kebabı yaparken, benim yaşıtım insanlardan başlamak üzere birçok kişi askere alınacak.

20 yaşında bir insan olarak ben lübnan savaşı'nın 3. dünya savaşı'na dönüşebilecek potansiyele sahip olduğunu görebiliyorken, beyni başka bir tarafıyla yer değiştirmiş olan sayın başbakanımız bunu düşünemiyor ve göremiyorsa elbette ki sandıkta görüşeceğizdir kendisiyle.

bugüne kadar çifte standart bile olsa moderasyonun kararlarını tartışmadım. ama şöyle de bir gerçek vardır ki belki fth'i böyle yaparak küstürüp susturabilirsiniz. ama ben de dahil 70 milyon türk insanı bağıra bağıra söyleyecektir, savaşa hayır diye!

ve evet, sebep olduklarınızdan dolayı:

sandıkta görüşürüz tayyip bey.
öncelikle bu entry (#610269) nolu entry ardına yazılmak istenmiş,moderasyonun ilginç tutumu ve sözkonusu yazar arkadaşımızın karşılaştığı tepki nedeniyle buraya yazılmıştır..

sol frame'e gelmesi engellenmiş başlıklar günden güne mantık sınırlarını zorlarken en son yapılan bu engelleme işin tadını iyice kaçırmıştır.

düşünmemiz mi yasaklanıyor ?? eleştirenlerden mi korkuyor yüksek moderatör üst kurulu ??

böyle bir başlığın engellenmesi savaşa hayır demeyin gibi bir izlenim uyandırıyor.başlık engellemek zaten mantıksız bir şey , yazanları mal yerine koymaktan başka bir işe yaramıyor...

olay çıkmasından mı korkuyorsunuz ? bakarsınız misal recep tayyip erdoğan başlığına...hakaret eden olursa silersiniz yazısını , polemik çıkaran olursa uyarırsınız söz konusu yazarı...ama...engellemek neden ??

recep tayyip erdoğan'ı eleştirmeyelim mi istiyorsunuz ??
yoksa bizim bilmediğimiz başka şeyler mi var ??

savaş...kitlelere ölüm getirmiştir..biz piyon değiliz...tarihin görmüş olduğu en asil orduyu,ordumuzu araplarla yahudilerin arasına gönderen bu hükümeti eleştirmek en doğal hakkımızdır...

düşüncelerimiz,başlıklar engelleniyor diye değişmez,bu o kadar kolay değil...burayı siyaset arenasına çevirmeye hakkımız olmadığını biliyoruz ama mehmetçiklerimizin de "koltuk vaadleri" uğruna şehit düşmelerini istemiyoruz !!!

herkesin amacı iyi bir sözlük ise "yılan baştan kokar" sözünü hatırlatmam gerekiyor pek muhterem insanların oluşturduğu moderasyon kuruluna...

sandıkta görüşürüz tayyip bey.
fth;
+şu şarkıyı biliyo musun?bir bak bakiyim beğenecek misin?
+yaa bi sorun var bilgisayarda nasıl yapcam?
+galatasaray'ın maçı yarın kiminle?
+canım sıkıldı iki muhabbet edelim mi?
+yarın sinemaya gitcem ne tavsiye edersin? ....
sorularına her zaman cevap bulabileceğim,muhabbetinden inanılmaz zevk aldığım ve sözlüğe her girişimde "acaba fth bugün yine ne döktürmüş"merakıyla entrylerini okumaya koyulduğum yazar..
fatih mı fetullah mı fethi mi dediğim yasa dışı yayın yapan yazarımız an itibariyle djimiz. *
(bkz: on air)
cedric 'le beni gaza getirmesiyle birlikte kendimizi birden üsküdarda bulmamızı sağlayan yazar. geleneksel uskudar zirveleri 4 zirvesinin amacının çok farklı olduğunu söylemiştir. biz de bua istinaden organizatör fth diye yaklaşık 2saat sonra gitmişizdir. tabi kendisi bizi görünce bir trip bir trip. ayrıca suyumu içti geri vermedi burdan yetkililere sesleniyorum. * neyse yolda yürürken ordaki lunaparkı bildiğimden hadi gidelim dedim fth de organizatör ruhuyla tamam dedi. gittik güldük koptuk. o kadar komik olaylar yaşandı ki en komiği fth 'in çarpışan arabalarda kolunu minibüs şoförleri gibi çıkararak sallamasıydı. bir tesbihi eksikti. * sonra yürüdük bir deniz havası aldık. espriler yapıldı. 2 saati çok güzel geçirmemizi sağlayan fth ' e cidden çok teşekkür ediyoruz. çok eğlenceliydi. ayrıca miyavvvv miyavvvvvv. *
kendisine burdan selam gönderdiğim yazar kişisi.
yüzyüze tanıştığı kişilere karakterinin tartışılmazlığı konusunda intiba vermek için hiç gayret sarfetmemesi gereken yazar. sağlam, delikanlı, dost. en zor anımızda yanlız bırakmamıştır. sağolsun, varolsun.
aklımda okan bayülgenin esprisini kullanışı kalmış. makineyi seyrederken hatırlarım hep. nice yıllara.
uzun zamandır pek göremediğimiz güzel insanlardan biri olan yazar. bu arada birinci yılı kutlu olsun.
pek sohbet edemeğimi fark ttiğim anda derken msn den bir sesli uyku smileylisi atan arkadaş sayesinde korktuğum için aklıma gelen ne varsa uçtu gitti heh ne yazcam ben şimdi yaaa alla alla neyse fth canım affet.. birinci yılın kutlu olsun ..
yazmayan ama okuyan yazar. keşke yazsa artık demek isterim kendisne, pekde arayıp sormaz öylede garip bir insan.
adının fatih olduğunu düşündüğüm yazar.
ismi fatih olabilecek yazardir.*
uzun arastirmalarimin sonucunu, tum sozluk camiasina gurula sunarim ki, bu useerimizin gercek adi faith' dir.

(bkz: akil fikir)
son entrysini 18.09.2006 tarihinde giren yazar, ta ki bugün girdiği entryi girene kadar. girdiği entryin başında da dediği gibi yıllardır yazmayan bir yazar fakat devrim arabaları filmi onu yazmaya itmiş ve belli ki derin etkilemiş. bu entryi okuyup da, bu filme gitmemek pek mümkün değil gibi.

(#4186630)
okduğum en komik entryi yazan kişidir.
son entrysini "5" yıl önce giren ikinci nesil yazar.
Sevdiğim bir yazar. Kendisi Galatasaraylı ama yine de seviyorum fth'yi.
güncel Önemli Başlıklar