bugün

Super otesi bagımlılık yapan dondurma. Sanki kilo ile cikolata yemiş gibi bir tat alırsınız frigola yedikten sonra.
bir kere ucuz! magnumun o bilindik tadından farklı bir keşif. dondurulmuş çikolata parçacıklı puding gibi bi şey işte! ama güzel bi şey. *

not: eritmeden yemek lazım bir de, sağa sola bulaşıyor sonra.
karamellisinin tadının, çikolatalısına göre daha bir hoş olduğu dondurmadır. max'ın 2 gömlek üstüdür.
bağımlı yapan bir dondurma.ayrıca hemen bitmemesiyle cok bereketli.*
cikolata krizi aninda yenmesi daha da etkili algida dondurmasi.
(bkz: alaska frigo)
sıcak yaz akşamlarında anneyle balkonda oturup muhabbet ede ede yiyince tadı daha artan dondurma...
bugün yediğim ve karamellisinin çikolatalıya göre çok daha şahane olduğu tartışılmaz algida nın dondurmasıdır.
sinemada parama kiyip 2,5 ytlye aldigim ancak artik algida tarafindan 1 ytlye satilarak beni mutlu eden cok sevdigim dondurma.
Magnum dahil en lezzetli dondurma ancak algidadan önce başka bir firma tarafından benzeri çıkartılmıştı sonra onu bir daha göremedim. orjinal bir çalışma değildir anlayacağınız.
eskiden stadlarda , sinemalarda frigola diye çığırtkanlık yapılarak satılan, fakat daha sonradan büyük dondurma firması algida'nın bu işe el atarak piyasaya sürdüğü dondurmadır.
frigodan bile daha güzel dondurmalı çikolatamsı.
şu sıralar favorim kendileri gerçekten çikolataya doyduğunuzu hissediyorsunuz. kıvamı diğer dondurmalardan daha farklı.
buraya entry girersem ilk defa entry-nick uyumu yapmış olcam galiba. *
tanım: bir dondurma çeşidi. *
Frigola denince hep aklıma sinema gelir. Oysa ki ne sinemalarda frigola yemşliğim vardır ne de frigolaaa buuuzzz diye bağıran birini canlı canlı görmüşlüğüm. Ama izlediğim yeşilçam filmlerinden ve babama sorduklarımdan öğrendiğim kadarıyla tanıdım kendisini. Dışarıda günümüz frigolasından defalarca yedim ama frigola buuuuuuuz böyle bişeymiydi bilemem tabi. Nostaljidir frigolaaa buuuuuuuuz.
yalanır ki bu.
boyu bayağı küçülmüş, çikolata ihtiyacınızı bütün çikolatalardan daha iyi gideren dondurma.
Az sonra yiyeceğim harika dondurma. Magnum falan hikaye oldu bunu yedikten sonra.
Tadı çok güzel olan aldıkça alası gelinen dondurmadır.
En güzel çikolatalı dondurmadır.
bi ara karamellisi vardı güzeldi severdim kendisini, birde muadili rocco vardı bunun, üçgendi ülker üretiyordu hey gidi günler keşke hayattaki tek derdimin rocco mu yoksa frigola mı olduğu günlere dönebilsem amk.
bunun değerini bilmeyen benden uzak dursun dediğim dondurma. bu kadar ucuza bu tat bir şahane.çayla da iyi gidiyor* hastasıyız.
hatırladığım kadarıyla felaket şekilde susatan dondurmaydı bu.
Tadını Golf ün Roko suna benzetmişimdir hep. Çikolatayla alakası olan herşeyi sevdiğim gibi bunu da pek severim.. Soğuk çikolata ikisi de çok güzel. Şiddetle tavsiye ederim. Bi de çabuk bitmese..
piyasadaki en underrated dondurma.
güncel Önemli Başlıklar