1. 1.
    freud dizisi

Netflix'in Avusturya'daki ilk dizisi Freud yayınlandı.

Ülkedeki ORF kanalının da yayınlayacağı dizinin sezonu sekiz bölüm sürecek. Freud, ismini aldığı psikanalizin ünlü kurucusu Sigmund Freud'un merkezinde olduğu bir suç draması. Başrolde Robert Finster yer alıyor. Kadroda Ella Rumpf, Georg Friedrich, Christoph F. Krutzler ve Brigitte Kren de bulunuyor.

1800'lü yıllarda geçecek projede genç Freud, bir medyum ve bir polisle iş birliği yaparak Viyana'da terör estiren bir seri katilin peşine düşecek. Dili Almanca olan dramayı Marvin Kren yönetti. Kren, Stefan Brunner ve Benjamin Hessler senaryosunu kaleme aldı.  

https://youtu.be/VQfcZ9Ak2nU
    4 ... traveler of secret moments
  2. 2.
    Bugün başladım bu diziye.

Freud diyince beklenti farklı oluyor ama düşündüğüm gibi başlamadı.
    Biraz daha polisiyemsi gibi duruyor.
    1 sezonu yayınlanmış. 8 bölüm.
    Evde otururken çıkar aradan.
    6 ... yasak merve
  3. 3.
    ne avrupa ne de amerika'da dizi yapacak konu kalmadı. yapım şirketleri artık tarihin ilginç karakterlerini kurcalamaya başladı.
    3 ... bay sakal
  4. 4.
    seri katil konulu olduğu için izlemeye başladığım dizi.
    1 ... ekonovich
  5. 5.
    Üçüncü bölümde bıraktığım dizidir. Devam edemedim.
    ... thelifefuck
  6. 6.
    ismi ilk olarak pink freud diye düşünülmüş diyorlar.
    -1 ... sgkli yazar
  7. 7.
    bir diziyi hiç bu kadar sancılı izlediğimi hatırlamıyorum. resmen bir bölümünü ancak bir günde bitirebildim. Uzun süredir bir şey izlemediğim için mi yoksa tam dikkatimi veremediğim için mi bilemedim ama ilk bölümdeki şu sözler bütün gün döndü durdu kafamın içinde. içimdeki hastalığı tam olarak tarif edebildi sanırım,

"ben bir evim. içim karanlık. bilincim yalnız bir ışık. rüzgardaki bir mum. titreşen bir alev. bazen burada, bazen orada... geri kalan her şey gölgede, geri kalan her şey bilinçaltında. ama onlar orada, diğer odalar. girintiler, koridorlar, merdivenler ve kapılar, her an... ve içimizde yaşayan dolaşan her şey...orada.

çalışıyor,yaşıyor evin içinde, o ev de benim. içgüdü eros ve tabular, yasak düşünceler, yasak arzular, ışıkta görmek istemediğimiz anılar, ışıktan çektiğimiz anılar. karanlıkta etrafımızda dans ediyorlar. bize işkence ediyorlar bizi dürtüyorlar, musallat oluyor, fısıldıyorlar, bizi korkutuyorlar, bizi hasta ediyorlar..."
    7 -1 ... vakur bir serenat
  8. 8.
    Ekrana kilitliyor. içinde birçok afaki sahneler var ama bu hiç de uyumsuz olmamış. Harika.
    ... sivaslibela
  9. 9.
    şimdilik iyi giden dizi.

bakalım ne olacak.
    freud dizisi
    -2 ... telefoncu ekrem ii
  10. 10.
    Bok gibi bir dizi olduğuna dair kuvvetli önyargılarım var. Herkes bir izlesin ona göre şaaparım.
    1 ... satoshi nakamoto