bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  ing. kendi halinde takılan,hiç kimseye veya hiçbir yere bağlı olmayan kimse.ayrıca 2003 yılında çıkan microsoft yapımı, privateer/ frontier türündeki enfes oyun.oynanasıdır.
  3 ... eru
 2. 2.
  ing. ozel yetenekli kisi. yani, bir terzi ile bir moda tasarimcisini ele alirsak, terzi calisandir, moda tasarimcisi freelancerdir.
  ... el logan
 3. 3.
  tek başına çalışan yazılımcı, bazen de web tasarımcı.
  2 ... exodium
 4. 4.
  zamanına göre iyi grafiklere sahip bilgisayar oyunu. hatta şimdi bile göze güzel gelen grafikleri vardır. ve fazla sistem istemez*. bu da olanaklar iyi değerlendirildiğinde düşük sistemlerde çalışabilecek kaliteli oyunlar yapılabileceğinin başka bir kanıtıdır.
  1 ... kekistanlihobbit
 5. 5.
  microsoftun distributorlüğünü yaptığı, multiplayer da oynanabilen, ancak ne yazıkki kısırlığı ve ne akla hizmet level sistemi yüzünden insanı tez zamanda sıkan,bir senaryo (ki çok salakça bir hikaye) üzerinden gitmek zorunda olduğunuzdan özgürlüğün olmadığı, yıllaaar öncesinin frontierının yada first encounters'ının verdiği zevkin onda birini veremeyen bir uzay oyunu.Oyunun o hızlı motoruna çok yazık etmişler.
  -1 ... belesh
 6. 6.
  (bkz: guru com)
  (bkz: elance com)
  (bkz: rentacoder com)
  1 ... vilisipidist
 7. 7.
  siki taşağına denk çalışır frilensırlar. sinire sebebiyet verir sağda solda.
  ... kuzgun
 8. 8.
  Bildiğin serbest meslek. Genellikle bir yere (şirket, ajans vb.) bağlı olmadan çalışan grafik, web, video tasarımcıları ve bilgisayar programcılarının kullandığı sıfattır. "Serbest web tasarımcısıyım" deyince bir boka benzemediğini düşünenler "web tasarımcısıyım baba ya freelancer takılıyoruz öyle..." der. En büyük işlevi de budur zaten, ingilizce bilmeyenleri keklemek...
  ... uludag cok bozdu
 9. 9.
  kiralama tabirini pek sevmesem de, esasında sizin için iş yapmasını istediğiniz adamları kiraladığınız bir ortam.

  freelancer.com sitesini epey kullandım bu dönem. türk arkadaşların 100 liraya 1 haftada yaparım dediği kodlama işlemlerini, hintli arkadaşlar 15 dolara 2 günde yapabiliyor. hatta 1 saatte koskoca ödevi yapıp, gönderip, notlandırmadan 100 aldıran adamlar var. ödevdi, projeydi yardıma ihtiyaç varsa bakılmasında fayda var.
  ... peder
 10. 10.
  bir şirkete ya da mekana bağlı olmadan herhangi bir yerden online iş yapan kişilerdir.
  Geleceğin parlayan mesleğidir.
  Herkes freelancer olmak ister.
  2 -1 ... antiquegirl