bugün

harika soundtrack e sahip, zemeckis'in en kaliteli filmidir.
amerikan kültürel mirasları arşivine alınan film.
zekası pek olmayan ama duygusal zekası çok yüksek olan birini anlatan mükemmelin ötesinde bi film...
kaidelerin dışına çıkılmadığı sürece , ulaşılan sonucun , en olumlu halini almış olabileceğini bizlere kanıtlayan film. örneğin; pinpon'u daha önce hiç oynamamasına rağmen , kendisine "sadece topu takip et" denilmesi takdirinde , dünya şampiyonu olması..
1 tv georgia adlı gürcü kanalında an itibariyle orijinal dilinde yayınlanmaktadır.
Kitabininda mutlaka okunmasi gereken baş yapittir. Kitapta filmde yer almayan olaylarda var.
gayet uzun sürmesine rağmen hiç sıkılmadan izlediğim, karides sahnesine,duraktaki diyaloglara ve apple şirketine meyvecilik işi denmesine uzun süre güldüğüm, sürekli konudan konuya atlamasına rağmen bünyede kopukluk hissettirmeyen muhteşem film.
an itibari ile, tekrardan izlemeyi bitirdiğim harika bir filmdir.

ben aslında bilim kurgu filmlerin de bile ağlayan bir insanım, ama bu filmde neden olmadı bilmiyorum, ha ağlamadım mı? ağladım, ama ne bileyim esaretin bedeli beni daha çok etkilemişti, bir kaç yerinde absürtlük buldum, ondan mı bilmiyorum.
gelmiş geçmiş en güzel filmlerden biri filmde forrest gump un dezavantajlarına rağmen nasıl hayata tutunduğuna şaşırırsınız duygulanırsınız hayran olursunuz ve bazen üzülürsünüz aynı zamanda.
http://www.youtube.com/watch?v=VWoUcB7y4hw film müziği de ayrı bir hoştur.
tekrar tekrar tekrar ve tekrar izlenecek film.
muhteşem filmdir ama moral bozabilir.

ulan izledim sakallı falan koskoca bi adamım hüngür hüngür ağladım arkadaş. sahile içmeye gidecektim az daha.
yaklaşık 560 entry'nin 530'undan fazlasında film olarak anlatılmış olsa da; 1986 tarihli winston groom kitabı.
ayrıca, filmi de vardır.
tom hanks' ın muhteşem oyunculuğuyla oscar almış kitaptan uyarlama favori filmlerimdendir.
bir sahnesi beni duygulandırmaya yetmiştir. izlemeyenleri de düşünerek derine inmeden kısaca bahsedeyim;
(forrest: şeyy o da aptal mı diye sorar. cevap: hayır forrest o çok akıllı.) işte forrest' ın o sorusu beni duygulandırmıştır. izleyiniz.
kesinlikle overrated sikko bir film.

tıpkı fight club gibi.

zaman kaybı.
zekası ortalamanın altında bir adamın başarılarını anlatan film.
biraz fazla iyimser gibi.
ama yine de izlenmeye değer.
saf insanların iyi olduğunu söylüyor.
sanki iyi insanlar aptalmış gibi.
tekrar, tekrar, tekrar izlense de bıkılmayacak film.
muhteşem ötesi.
zeka geriliği yaşayan birinin hayatını anlatan mükemmel film. az da olsa i am sam'i hatırlatır.
alelade bir komedi filmi olmasına rağmen, 1994 oscar ödül töreninde the shawshank redemption ve pulp fiction'u geride bırakarak en iyi film ödülünü almıştır..**
bunun sebebi sanırım gizli bir amerikan propogandası içermesidir verilen gizli mesajıda filmin gözükara hayranları için söyleyeyim :
"embesil bir abdli bile tüm dünyaya bedeldir."
bu zamana kadar izlemedigime lanet ettigim basyapit.
tom hanks'in rol aldığı harika bir film.
bu akşam saat 21:00'de tv8 kanalında yayınlanacak olan filmdir. ispanya-italya maçından sonra iyi gidebilir.
Annesinin, okula yazdirmak icin mudure vermesi her zaman huzunlendirir.
Apple'ın sahıbıdır, ancak o meyve ısı yaptıgını dusunmektedır.