bugün

12 eylül ün mağdurlarından biri. o dönemin şartlarında yazdığı bazı yazılar çarpıtılıyor ama(fethullah gülen in düşünce dünyasında ordu önemli bir kurumdur gülen bahsi geçen yazıları orduyu yıpratıyor iddialarına cevap için yakın zaman önce bizzat kendisi kullanmıştır. bu yazıların bugün çarpıtılması manidardır. 28 şubat döneminde bile üzüm yeme maksadının dışına çıkarak topyekün kurumsal eleştiri yapmamıştır) kendisine sürgün cezası verilip hakkında tutuklama kararı çıkartıldığı ve tutuklandığı bilinmiyor..velevki bunlar yaşanmamış olsaydı ve 12 eylülü yürekten destekleseydi,mağduruda olmasaydı dahi an itibariyle referanduma evet demesinin doğru olduğu sonucu değişmeyecekti...

zira şöyle bir durum var. ergenekon sürecinde anladık ki darbeler löp diye ortaya çıkmıyor önce kaos yaratılıyor sonra darbeciler kurtarıcı rolü üstleniyor...bu bilgiye 1980 de sahip değildi toplum..yani o dönem darbe anarşiyi sonlandırmak için bir seçenek gibi gelmiş olabilir insanlara, çünki o atmosfer yaratılmıştı ama bugün biliyoruz ki bunlar darbe ortamı yaratmak için bilinçli ortaya çıkarılmış manzaralardır...yani velevki hocaefendi 12 eylülün mağduru olmasında gerçekleştiğinde yürekten desteklemiş olsun...bu mevcut zamanda anayasa değişikliğine hayır demesini gerektirmez çünki artık hem olayların artık geri planını görebiliyoruz...hemde 30 yılda ihtiyaçlar başkalaştı..
ülkeyi yönettiği acıktır.
http://www.incicaps.com/images/feto-1281650710.jpg
ülkeye dönmesi halinde beni hacı yapacak şahsiyet.

(bkz: şeytan taşlamak)
üniversite yerleştirmelerinin açıklanmasıyla müridlerinin artacağı şahıs.
ülkeye dönüp siyasette aktif olarak boy göstermesi gereken kişi. cumhurbaşkanı olabilecek düzeyde bilgi birikimi, kültürü ve gücü var.
romanson marka saatlerin içinde imzası bulunan şahış.

(bkz: ibneler heryerde)
Dini ticarete dökmüş kişilik. Yurdun her bir tarafında Nur Cemaati yurtları, kişinin banka hesabına para üstüne para kazandırıyor. Nur cemaatinde kalmış biri olarak şunu belirteyim; paranız varsa bu yurtta kıralsınız. Yoksa, zaten bu yurtta işiniz olmaz. Bu yurtlar parası olmayan fakirleri almıyor maalesef yurtlarına.

(bkz: Bize para lazım koçum fakirsen başka kapıya)
çok iyi teknik direktör olucak adam bu adam organizasyon nasıl yapılır , nerede ne söylenmesi lazım çok iyi bilen adam.
severmiyim ? yok ama iyi teknik adam olur
http://www.facebook.com/#...=1190588518994&ref=mf

(bkz: yandaki çocuğa dikkat)
fareli köyün çalgıcısıdır efenim en büyük çalgısıda ühü hühü ile başlayıp gözyaşları efektlerinin kullanılmasıdır. manuel takılan büyüğümüz.
konuşurken yaptığı el hareketlerine hasta olduğum.

yirminci yüzyılın başında almanya da yaşasaydı belki de führer olabilirdi, bu bakımdan potansiyeli tam değerlendirilmemiş diye düşünmekteyim.

bugünün dünyasında ise malesef adnan oktar ın gerisindedir. adnan hoca gerek giyim tarzı, gerek saç ve sakal biçimiyle kendisinden epey öndedir. heybet ve karizma da cabası. en arkadan da uzunca sakalı ve kısa bıyığıyla mizahi kişiliğinden kuvvet alan cübbeli gelmektedir.

not: haydar baş gönüllerin şampiyonu olduğundan klansman dışı sayılmaktadır.
müslümanca kendini mesih ilan eden, kendini yücelten şahsiyet. vatansever olsa dışarıdan ülkem ülkem diye yorumlar yapmaz. (bkz: cübeli ahmet hoca) bundan iyidir.
oscarlık oyuncu.*

edit:eksileyen fetocu arkadaşım beynin yıkanmış olduğu için sana bir şey söylemek istemiyorum.seni ozon suyuna batırdıklarını biliyordum ama yumuşatıcıya yatırdıklarını bilmiyordum.**
usa today gazetesinde çıkan habere göre amerika nın en büyük eğitim organizasyonuymuş fethullah gülen den ilham alan gönüllüler hareketi.

malum fethullah gülen e cia ajanı der iftira cephesi. ee amerikada oluşturulan dev eğitim organizasyonuyla amerikalılara kendileri becerememişte amerikancılık öğretmek için mi kurulmuş...

beyin sahipleri için cevapda sonuçta çok açık...kötü olan ise iftira edenlerin kendilerini zeki zannetmesidir.
papazlar tekkesi vatikan'ın sâdık hizmetkârı, hristiyan aleminin göz bebeği, şerrizaman said nursi nin günümüzdeki şubesi.
şimdi dini metinlere bakıyorum, bu adamın yaptıklarına bakıyorum, sadece bende mi deccal çağrışımı yapıyor acaba?
ailesi tarafından yeteri dini eğitimi verilmedi için bu konuda pek fikre sahip olmayan, manevi olarak boşlukta olan veya ekonomik olarak zorluk yaşayan çocukları küçüklükten kapıp beynini yıkayıp onları kukla haline getiren cemaatin başı kişisi. yani bu cemaatin peygamberidir kendisi. Eleştirilemez, sözleri bir hadis kadar değerlidir bu kitle için. Aslında ortadaki simbiyoz tarzı yaşam tarzı ile birbirlerinin menfaatlerini korur bunlar. birbirlerine iş verirler, birbirlerine kız verip alırlar, birbirleriyle ortak olurlar vs. vs.

onlardan olmayanları ise büyük bir hoşgörü ile içlerine davet ederler. Hatta metroda filan 2 saat beyninizi zırvalıklarla siken insanlara rastlamışsınızdır hayatınızda en az bir kez mutlaka. çok uğraşırlar ordularını genişletip ülkeyi ele geçirmeye. zaten polis teşkilatının içine fevkalade sızmışlardır. ele geçiremedikleri bir tek silahlı kuvvetler kalmıştı; o da olacak sanırım.

hareketlerine karşı gelen insanlara ise tavır bellidir. Onun ekmeği itina ile alınır -bu durumda kul hakkı filan önemli değildir; çünkü zaten kendilerinden başkası allahsız ya ondan- kendileştirdiklerine verilir. Örnek: 2010 kpss sınavıdır. taze bir örnek teşkil eder bu durum için.

böyle böyle büyümüş, iktidar bile artık bu adama göre değişir olmuştur. bu işi döndürmek için kimlerin desteğini aldıkları, bu kadar parayla dönen bir işi nasıl döndürdükleri konusunda şüpheler olsa da, son zamanlarda bu kadar zenginleşmeleri akıl alınmayacak bir olaydır. kendi ülkesinin iyiliği için çalıştıklarını söyleyen bu kitle, türkiyenin daha suyu olmayan köyleri varken gider yurtdışlarına, mozambikli, kozambikli çocuklara okul yapar. önce bir boklu ülkeni tamamen düzeltirsin, daha sonra diğerlerine musallat olursun mesela, değil mi? yok bunların başka amaçları vardır. dahası ülkelerini çok severler; ama içlerinde tanıdığım bildiğim bir sürü asker kaçağı vardır. herkes giderken bunlar paşa çocuklarıdır çünkü. öyle amerika'ya kaçırırlar çocuklarını. yabancı ülke vatandaşı olursan, 1 aya mı ne düşüyormuş askerlik. tüm hilelerden de haberleri vardır bu hoşgörülü, muhteşem dürüst insanların.

beyinleri o kadar yıkanmış ki; bu adamın kendilerinden üstün bir kişilik olduğunu kabul etmişler, hepsi peygamberleri gibi davranıyorlar buna. Gerçekten hem acıyorum, hem de inanamıyorum. ben de çıksam ortaya, kuşlar böcekler diye kitaplar yazsam, sümüklerim ağzıma dolana kadar ağlasam televizyonlar önünde, camilere çıksam bir iki bir şey söylesem ve ardından da bir banka hesabı açsam, buraya para yatıranın cennetlik olduğunu söylesem, bir gün ben de böyle olur muyum sözlük, ha ne dersin? insanlar bana tapmaya başlar mı ki?

insanlarımızın okumak denen bir şeyden haberleri olmayınca, bu kadar tembel bir millet olursak daha böyleleri çok çıkar. Dinini bilmeyene kendi anladığı dini öğretmeye çalışan kitleler. o kadar zavallı olarak görüyorum ki dindar olabilmek için bir cemaate yaftalanmak ihtiyacı güden insanlara... hayrı arkadaşım, bir cemaatin kuçusu olacağına gidip dinini açıp okusana. Bir mealine inanmazsan tonlarca meal var. Hepsini oku. önce kendi dinini sonra o "hepsi yanacak pezevenkler" dediğin hıristiyan ve musevilerin kitaplarını oku. sonra zaten kendin bir fikre sahip olacaksın birilerine yaftalanmaya çalışmak yerine. bir cemaate ihtiyaç duyacak ve onların seni sömürmesine izin verecek kadar kendini küçük görmekteysen, sana diyecek bir şey yok. iyi cemaatler herkese.
kel ve kocaman bir kafası var.
eminim ki bu gördüğümüz iftira atan kişilerin bir tanesi bile fetullah gülen cemaati mensubu insanların içlerinde bulunmamış, bir tane kitabını alıp okumadan sadece dışarıdan bakarak ' işte bunlar böyle bunlar şöyle, ülkeyi ele geçiriyorlar zart zurt ' diye atıp tutan kişiler. bilmediğin bir şeye iftira atması, konuşması, sallaması kolay tabi. ne de olsa boş teneke çok ses yapar. sonuçta bunlar beyin bedava kişileridir. dikkate alınnanası gerekir.
yok vatika uşağı yok cia ajanı falan diyorlar ya, çok komiksiniz lan çok. o kadar boşsunuz ki. insanlar kendi yapamadıklarını, kendi beceremedikleri bazı başarıları ancak böyle çamur atarak, kendi pisliklerini kusarak kötülemeye çalışıyor ama sadece çalışıyor. bir arpa boyu yol alamıyorsunuz. ama işte kime anlatıorsun ki....
peygamberimizden çok tapanı olan.
ayrıca buna tapan cemaat kişileri, risale-i nur denilen kitabı okuma günleri düzenlerler. Bu günlere katılacak kişiler de elbette kast sınıflamasına göre sınıflandırılır. mesela patronların yapacağı bu günlere ancak onun seviyesinde insanlar katılabilir. çalışanlar ise kendi aralarında düzenlerler. Bir geçiş söz konusu değildir. Yani o kadar hoşgörülü insanlardır ki sınıf sınıf ayırırlar bu kadar ulvi(!) bir günü düzenlemek için bile.
ulu türk nihal atsız'ın yıllar yıllar önce uyardığı tehlikenin meyvesi. ahmaklığın, uyuşmuluğun sonucu ve artık çok geç.
bazen gerçekten var olduğundan şüphelendiğim insan...
türk insanının düşünce yapısının ürettiği, amerikan teknolojisiyle gelişmiş mükemmel bir tür insanımsı mutasyon.
(bkz: böyle göle böyle tarak)