bugün

gittiğin yağmurla gel albümünün dördüncü şarkısı olan ve çok duygusal, insanı ağlatabilen bi yapıya sahip olan şarkı.
ayna grubunun ilk albümünün(Gittiğin Yağmurla Gel) en hoş şarkılarından biridir. fesleğenin kokusu nasıl bırakmıyorsa elinizi bu şarkı da ruhunuzu bir türlü bırakmak bilmez.
kendisinin sulanması ve koklanması sabahları yapılabilecek en güzel işler arasındadır. kokusunu duymak için dokunmak gerekir.
Camın önünde fesleğen severdi,
kapı önünde akşam sefası.

Fesleğen bilinen en etkili sinek kalkanıdır.
Camın önüne o yüzden konulurmuş.
Toza bulanmış sinek tellerinin yerine kullanılır.
ayna grubunun fi tarihinde kalan ilk albümü gittiğin yağmurla gel'de yer alan hüzünlü şarkı. bugünlerde dinleyince orta okul yılları filan geliyo insanın aklına *.
kokusunu şeklini şemalini pek bi sevip bin bir heves alıp ne yaptıysam yaşatamadığım beni acılara gark eden bitki. böyle köpek okşar gibi bi sallıyodum ne güzel kokuyodu. daha isimleyin koyacaktım olmadı. nasıl bakıldığını bilen varsa bi aydınlatsın sevabına sözlük içim acıdı valla.
makarna soslarına dozunda eklendiğinde bambaşka bir tat veren bitki.* *
görüldüğünde herkesin el attığı bir çiçek..
Erhan Güleryüz'ün şarkılarında bol bol yer verdiği bir güzel bitki.
(bkz: anlatmalıymış meğer)
(bkz: fesleğen)
italyanların hemen her yemeğe ilave ettikleri, kokulu bir bitki.
(bkz: pesto sosu)
http://www.youtube.com/watch?v=W6uR4jt7ti0&feature=related

aynanın yaptığı güzel ve etkili şarkılardan biri.
ballıbabagiller familyasına ait bir bitkiymiş. * "ballıbabagil". tatlı ismi gibi duruyor ama aslında sadece bir ot familyası. denişikmiş.
diğer adı reyhan olan ve dokundukça etrafa güzel koku yayan bir bitki. sırf bu koku yayma sebebiyle bir çok şaire ilham kaynağı olmuşluğu vardır.
Ayna grubunun bir şarkısıdır. sözleride şunlar;

Yağmurla Gelen ilkbahar Gibi Gözlerin
Bıktım Geceden Herzaman Güzeldi Düşlerim
Niyetim Sensiz Gel
Fesleğen Kokulu Yarimsin
Çarem Sensin Gel
Alnıma Yazılı Tazemsin

Sevmedim Yalanı Sevemem Ben
Aldatmam Seni El Gibi
Anladım Aşkı Gözlerinden
Oldum Bende Sen Gibi

Aşkıma Saygı Bekliyorum Senden
Bir Acı Türkü Dinliyorum Yelden
Mevsimi Geçtim Geçmiyorum Senden
Bir Acı Türkü Dinliyorum Yelden

Söz : Erhan Güleryüz
Müzik : Erhan Güleryüz
elimde çok güzel bir cinsi olan bitki. iri ve etli yapraklara sahip. gövdesi de kalın. evin bahçesine indirdiğimiz için normal boylarda bir insanın diz seviyesini geçmiş durumda. kurutulup nane gibi kullanılması da mümkün. ancak özellikle mersin gibi nemli bir şehirde kuruması fazlasıyla uzun sürüyor. dünya üzerindeki en hoş kokulardan birine sahip. kesinlikle evin içine hapsedilmemeli.
"mevsimi geçtim geçmiyorum senden" ile müzisyenlerin asıl potansiyelini gençken gösterebildiğine kanıt niteliğinde über parçadır. nitekim ayna da erhan güleryüz de yaklaşan parçalar yapabilmişse dahi fesleğen i aşamamıştır.
ayna nın en güzel şarkılarından birisi.
Makarna Sosu, makarnaya resmen can veren bitki.
anneannemlerin balkonda bulunan ve yaz akşamlarında çay içerken kokladığım mükemmel bitkidir çocukluk günlerimi anımsatır.
reyhan efendim. rey han!
yayla çorbasına lezzet katar.
un çorbası için biçilmiş kaftan niteliğinde ki lezzet.
beslemeye çalıştığım ilk canlı. o da bir haftada kurudu. nefes alıp veren varlıklarla aramızda bir sorun olabilir mi biz yeni nesil?
Rüzgarla gelen ilk bahar gibi gözlerin
Bıktım geceden her zaman güzeldi düşlerim
Niyetim sensin gel, fesleğen kokulu yarimsin
Çarem sensin gel, alnıma yazılı tazemsin

Sevmedim yalanı sevemem ben
Aldatmam seni el gibi
Anladım aşkı gözlerinden
Oldum ben de sen gibi

Aşkıma saygı bekliyorum senden
Bir acı türkü dinliyorum yelden
Mevsimi geçtim geçmiyorum senden
Bir acı türkü dinliyorum yelden.

bir erhan güleryüz şarkısıdır, çok güzeldir.