bugün

kendisini turkiye cumhuriyeti'ne ait olarak görmeyen, ayrı bir cumhuriyetleri olduğuna inanan, 1907'de kurulmuş olan bir spor kulübü.
(bkz: republic of fenerbahce)
ayrıca parası da çoktur.
ama unutulmamalıdır ki, 23 yıldır paranın bile satın alamadığı şeyler vardır.
(bkz: türkiye kupası)
galatasaray'ın, fener5ce'yi, turkiye kupasında 5-1 yenmesi sonunda ortaya çıkmış isimdir.
unutmadan,
fener5ce de galatasaray'ı 6-0 yenmişti bir zamanlar, önemsiz bir lig maçında.
te5düfün böyles1 şeklindeki sloganlardan edilgen olan takıma atfedilen başlıktır.
önemsiz olarak söylenen maçtan sonraki ruh halini merak ettigim arkadaşın gelecekte daha çok acılar yaşamaya alışık olmasını bekleriz...
(bkz: 6s)
(bkz: uludag sozluk forum olmasin)
(bkz: 6alatasaray)...
başarısı edirneden ardahana,ardahandan edirneye gitmenin ötesine geçemeyen türk takımı.
(bkz: biri espri mi yaptı)
ben hayatım boyunca bu kadar salakça bir başlık görmedim..nedir efendim başlık.. tekrar okuyoruz...

(bkz: fener5çe)

şimdi oradaki 5 ile (yazıyla beş) bah hecesi arasında arasında nasıl bir paralellik ve simgebilim olarak nasıl bir benzerlik vardır hala anlayabilmiş değilim... hadi bach dinlemeyi seven bir fenerbahçelinin kendi takımını fenerbachçe diye yazmasında bir beis yok lakin bu fener5ce yazımı kanımca çok afedersiniz ama sik üstünde kelebek durması kadar gariptir ve zorlamadır.. yahu sizin isminizdeki her harfi yakında bir sayı ile yazacağız haberiniz yok be koçum...

6414T4S4R4Y SPOR KULÜBÜ...

Artık yarı türkçe yarı ibranice yarı greek alfebisyle yazarız biz sizin adını siz meraklanmayın da kendinizi bu kadar kaptırmayın dan browna be koçum... hem senin kocan illuminati değil ki...