bugün

31-2 gibi inanılmaz bir kariyere sahip rus mma dövüşçüsüdür. son mağlubiyetini yanlış hatırlamıyorsam 26 haziranda fabricio werduma karşı almıştır (tarihi yanlış hatırlıyor olabilirim affola) kendisi benim nazarımda dünyanın gelmiş geçmiş en büyük mma dövüşçüsüdür. ufcye gitmediği için çok eleştiri almaktadır fakat asıl soru zaten ufcye gitse kimle dövüşeceğidir. son maçında yerde yumruklanmaktan bok çuvalına dönen, teknik, yer dövüşü cahili, kondüsyon adına hiçbir şeye sahip olmayan brock lesnarla mı (kendisi şu an ufc ağırsıklet şampiyonudur. ) yoksa brocktan tek fazlası boks bilgisi olan fakat kondüsyonu brock lesnar kadar bile olmayan shane carwinle mi ? ki bu iki isim şu an ufcde en büyük iki isim olarak gösterilmektedir aslında bu bile ufcnin ağırsıkletteki vahim durumunu gözler önüne sermektedir. ve bu iki ismin fedorla karşılaştırılması aslında dana white denilen adamın bu iki dövüşçüyü inanılmaz şekilde şişirmesidir ki bu da onun dövüş dünyasındaki etkinliğini ve çakallığını gösterir.

kendisi evet son maçında werduma yenilmiştir fakat fedorla werdum 10 maç yapsa 7sini fedor 3ünü werdum alır. he yaptıkları maç o 3 maçtan birine denk geldi o ayrı bir meseledir. fakat en iyi olmak yenilmez olmak anlamına gelmez en büyük boksörlerin bile kariyerlerinde mutlaka yenilgileri vardır.
edit: son yenilgisiyle artık hafiften bırakması gerektiğini göstermiştir. bir de turnuvaya geri dönmesi gibi bir durum söz konusuymuş asla yapmamasını diliyorum.
efsanevi, rus kökenli, mma dövüşcüsü. her macı izlemeye değerdir. adam karşıda kim olursa olsun başarılı bir grafik izlemektedir şimdiye kadar. ufc den bir çok teklif almıştır ama bunları geri çevirmiştir. bunun esas sebebi ufc nin bağlayıcı bir organizasyon olmasıdır. ufc ile kontrat yaptıktan sonra başka bir dövüş organizasyonunda dövüşmeniz demek tazminat ödemeniz demektir. bu da büyük paral olduğu için zordur. fedor amca gençliğinde güreş ve sambo yapmıştır. beraber çalıştığı takımında bir rahibinde olması gerçekten dikkat çekicidir. dinine bağlı bir kardeşimizdir.
dünyanın en iyi dövüşcülerindendir ki kanımca en iyisidir.müthiş bir kariyer sahibi olup kendisine '' son imparator '' denilmektedir.
kesinlikle dünyanın en iyi dövüşçüsüdür. rus tur. dağıstanlı bir arkadaşım onun dünyanın en iyisi olduğunu savunmama çok kızıyor ama gerçekten de o dünyanın en iyisi.
adam dövüş için yaratılmış. vücudunda aşırı derecede kas yok. görüntüsü korkutucu değil. göbeği bile var. memelerinde sarkıklık bile var. bel ile kalçası aynı seviyede. küçük bir kalçası var. sırtı dönükken ayağa kalmış büyük bir pitbull u anımsatıyor.
bir yumruk sallamaya kalktımı allah muhafaza... ölümüne giriyor. sol u sağa göre daha dehşet.
belkide ondan daha iyileri vardır. ama benim izlerken en zevk aldığım kafes dövüşçüsü.
yerdede müthiş oyunları var. bacak veya kol kaptımı anında rakibin biletini kesiyor.
kimbo için fedor dan daha iyi diyorlar ama yok abi! fedor en iyisi.
antonio silva dan dayak yiyişi bile güzeldi. dayak yerken izlemek bile keyifli oluyor.

normal hayta da içine kapanık , utangaç ve saygılı.
emekli olmuştur kendisi. şampiyon karakterinin nasıl olması gerektiğini göstermiştir bize. kimbo slice ve fedor kıyaslamaları yapılmış ama kimbo slice ve fedor ismi yan yana kullanılmamalıdır, kimbo fedora gelene kadar elli ayrı mma dövüşçüsü karşısında diz çöker.
Vallahi gördüğüm en iyi dövüşçü.
Rus mma dövüşçüsü. Bana göre en iyisi.
Efsanevi rus mma dövüşçüsü. Kevin Randleman'in meşhur suplexinden nasıl canlı çıkabildiği bazı üniversitelerde tez konusu olmuştur.* Ayrıca hong man choi gibi 2.18'lik bi çam yarmasını armbar ile yenmiştir ki bu adamın kolu normal bir insanın beli kalınlığındadır. Yalnız pride kapandıktan sonra eski günlerini mumla aratmıştır.
eski fedor değil belki ama, bellator ağırsıklet grand prix turnuvasında çeyrek finalde frank mir'i 48 saniyede, yarı finalde ise chael sonnen'i 4 dakika 46 saniyede haşat edip finalde ağırsıklet kemeri için hafif ağırsıklet şampiyonu ryan bader ile 26 ocak'ta karşılaşacaktır. ringlerin ve kafeslerin gördüğü en iyisi. ecnebiler g.o.a.t diye kısaltır.
" yetenek seni şampiyon yapar, karakter ise efsane " sözünün vücut bulmuş halidir. conor mcgregor gibi habeş maymunlarıyla karıştırılmamalıdır.
Yakın zamanda yaşına rağmen yine kendisi gibi efsane bir dövüşçü olan quinton jackson'u bellator'da nakavtla yenmiş olan başarılı dövüşçü. çoğu kimseye göre gelmiş geçmiş en iyi mma sporcusudur. 2000'li yıllarda revaçta olan Pride fc'de her dövüşçünün zayıf bir yanı varken her stili kusursuz olan tek dövüşçüydü.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar