1. 1.
  Kanımca ilk etapta on planda tutulması gereken,tercih edilmesi gereken entry girme şekli olmalıdır.Zira sozluk esas amacını gerçekleştirememiş olur.Faydalı entry'e ornek vermek gerekirse

  1-Faydalı entry
  (bkz: Dream Theater)
  Dream Theater'ın ne olduğunu merak eden kişi bu sayede enter a basınca bunun bir Amerikalı Progressive Metal grubu oldugunun ve insanlık tarihinin en onemli gruplarından oldugunu ogrenir.

  2-Faydasız entry
  (bkz: biranin dibini dokmek)
  Bu entry tamamen muhabbet ve geyik amaçlı açılmış olup sadece sohbete vesile olabilir ama birsey ogretmez dolayisiyla birincil anlamda sozluk gorevi gormez.Boyle entryler de girilmelidir ama enrty girerken 2. planda olmalidir.Sozlugun bilgi kapasitesi cok ilerlerse aranilan hersey bulunacak hale gelirse birgun o zaman geik entryler'e vakit ayırılabilir.

  Not:Belden asagi,kufurlu entry girmekse kanimca hic olmamalidir.
  1 ... gilberto
 2. 2.
  Sözlüğün amacıdır, sözlüğün sözlük olmasının sebebidir, okurlara fayda sağlamanın asıl yoludur, ekşi sözlüğü ekşi sözlük yapan şeydir. Ekşi sözlüğün ilk nesil yazarlarının yaptıkları şeydir. Daha sonra gelen nesillerin büyük bir bilgi ve kaliteli entry mirasina konarak, mirasyedi olmalarını sağlamıştır.
  3 ... zall
 3. 3.
  uludagsozlukte bol bol yapılması ve ciddi anlamda agirlik verilemsi gereken eylem zira bilgi birikimi ve esas amac acısından zayıf kalacaktır.Sozluge girildiginde bilinen bir kavram,nesne,bilgi yazılıp kontrol edilmeli varsa kendi bildigimiz dahil edilmeli yoksa ne oldugu hakkinda entry girilmelidir.Yoksa sozluk muhabbet geyik sozlugu olarak kalir ve yeni nesil yazarlarin eksi sozlugu getirdigi hale doner.
  1 ... gilberto
 4. 4.
  kesinlikle yapılması gerektiğine katıldığım eylem.öncelikle yorumların, hikayelerin değil de kelimelerin anlamlarının girilmesi gerekmektedir.zira okurların kelimenin esas anlamını ,ne olduğunu öğrenemeden çıkarlar, belki başka sözlüğe giderler. (bkz: müşteri kaybetmek)*
  1 ... atan alir spor
 5. 5.
  sürekli olarak dikkat edilmesi gereken konu.
  örnek: "imparator" başlığı altına ilk entry olarak "fatih terim." ya da "ibrahim tatlıses." yazmak yerine "imparatorluğu yöneten hükümdar." denmesi faydalı entry kategorisine girer.
  dikkat etmeyen yazarlardan hassasiyet beklenmekte olsa gerek.
  1 ... atan alir spor
 6. 6.
  sol menudeki basliklarin cinsel icerikli olmasi ve yazarların sabitliği
  1 ... liberty
 7. 7.
  isviçreli bilim adamları fayda kelimesinin çeşitli durum ve şeraitler içinde, farklı bakış açılarında, değişik manalar çıkarabildiğini öngörmüş ve sonunda şu sonuca varmışlardır: fayda nedir? ben kimim ? burası neresi ?
  1 ... steve
 8. 8.
  (bkz: pragmatizm)
  1 ... liberty
 9. 9.
  muhtemelen cinsel açlık ceken ergen bunyenin basaramadigi eylem
  1 ... zzg
 10. 10.
  coğu zaman googla a diil de eksisözlük e bakmama sebebiyet veren bizimde artık yapmamız gereken sey.
  1 ... machados