1. 1.
  brezilya'nin ghettosu. gecekondu mahalleleri. umutsuzlugun ekmek, caresizligin tuz oldugu yer.
  3 ... laz pacino
 2. 2.
  uyusturcu tüccari veya silah saticisi degilsen, yabancilarin tek parça girip çok parça veya kevgir seklinde çikacagi, genelde yüksek rakimli mahalleler. sadece rio de janeiro'da 600 civarinda favela vardir.
  2 ... dydyma
 3. 3.
  türkçe'deki karşılığı taşra, getto olan kelime. *
  2 ... beyazyelkenli
 4. 4.
  oyle bir anlatiliyor ki sanirsin 2 bobrekle girdiginde, 1\'ini icerde birakmak farz, bir nevi fitre, zekat olarak bobrek veriyoruz sanki. simdi korku saliyorlar insanin icine favela soyle, favela boyle. peki delikanli kardesim; haci husrev ne, tarlabasi ne, cincin baglari ne? hey gidi hey. herkese bir uyari favela\'ya giriyoruz dikkat. hafiften guldum, ulan diyorum mallara bak yahu tenekeden evde yasayan 3-5 capulcu icin nesemi bozuyor orada, ben egitimimi saglam almisim turkiye\'de, brezilyan\'nin 2-3 marsigi mi beni bozacak. sen simdi tut kirito bir lise\'den mezun ol sonra harvard\'a git afallarsin one ola ki dersin ama saglam bir liseden mezun olana harvard ne ki, m.i.t ne ki? iste boyle dusunun canlar bizim gerekli alt yapimiz var, favelalar sadece bir efsane hatta gozunuzu acarsaniz 2-3 guzel brezilyali kiz ile neseli dakikalar yasayabilirsiniz, bataklikta acan yedi veren gul gibiler, serefsizim.
  ... robert terk
 5. 5.
  carolina maria de jesus'un favela'daki ortamı, yaşanılan zorlukları ve kendi ilginç hikayesini anlattığı romanının adı. türkçeye çöplük olarak çevrilmiştir.
  1 ... kendi
 6. 6.
  tanrıların ve kodamanların unuttuğu, polisin uğramadığı tırnak içinde " yaşam* alanı ". *
  ... teletabiamin
 7. 7.
  uzak durulması nasihat edilir genelde buralarla ilgili.
  ... dick advocaat
 8. 8.
  dünyanın en boktan yerlerinde başlardadır.
  ... lan senin de nickinin de amk
 9. 9.
  brezilya'nın en tehlikeli mahallesidir. Ancak zorda kalındıkça brezilya ordusunun özel kuvvetlerinden destek alır.
  1 ... fonksiyonel matematik bukucu
 10. 10.
  Devletin bile girmeye cesaret edemediği gece kondu mahallesi.
  ... 22ce