bugün

görsel
Çok dua ettim. Helal olsun. Böyle böyle bilinçlenecek doğu.
Hak ettiği başarısını tebrik ettiğim komünist başkan. Saygı duyarım, helal olsunlarımı sunarım.
Durdururlar bu adamı.

Ovacık ta bırak oynasın dediler..

Ama tuncelide birileri savcılar makamına gidip kulağını çeker..

Biz güzel şeylere hazır değiliz bizi güzelleştirme diye...

O ateş yandığı gibi söner...
Lenin bunu beğendi.
Önce ovacık’ı değiştirdi, şimdi tunceli’yi değiştireceğine ve en son türkiye’yi değiştireceğine inanıyorum. (Tabii türkiye’yi kendisi değiştiremeyebilir ama savunduğu görüş sayesinde türkiye’nin değişisiminde rolü olacağına inanıyorum.)
fatih mehmet macoglu´nun tunceli (dersim) belediye baskani secilmesi ile 31.03.2019 secimlerinde en sansli ilin tunceli ili olarak degerlendiriyorum.
hatta bu secimde tek kazanan tunceli halki olmustur.

secim öncesi chp, akp´nin aday göstermelerini anlarim ama hdp´nin tunceli´de aday göstermesine anlam veremedim. hdp taraftarlarinin bu adamdan ne istedigine de anlam verememekteyim. fatih baskanin pkk´yi desteklememesi; isini, görevini tam anlamiyla yerine getirmedigi anlamina gelmez. "gerilla cenazelerinde boy katilmiyor" diyenleri duydum. cenazelerde boy göstererek zaman kaybedecegine, halkin menfaati icin caba sarfederek zamani degerlendirmesi daha iyi degil mi? kendisi bir partinin genel baskani degil veya milletvekili de degil. bir belediye baskani.
kendisi bir belediye baskani ve oradaki tüm halka hizmet etmek ile mükellef birisi ve bunu da hesabini son kurusuna kadar vererek yerine getiren birisi.

keske chp beyoğlu belediye baskani adayi alper taş da secilmis olsaydi (istanbul gibi bir dünya metropolü insanlarinin kendi kendilerini yönetmesi daha dikkat cekici olurdu).
iste o zaman bütün dünya tunceli ve beyoglu´ndaki belediyecilik anlayisini imrenerek örnek almaya baslayacaklardi ve sadece türkiye degil, tüm dünya daha yasanilabilir bir hal alirdi.

umarim fatih baskan kendisinden söz ettirmeye devam eder ve kendi sonunun terzi fikri, tunceli´nin sonunun da fatsa olmamasi tek temennidir.
Tunceli de bir komünizm hayaleti dolaşıyor...
komünizmi ciciymiş gibi gösteren enteresan bi tip.
adam kazanır tabi mk, chp gibi iki oy fazla alayım diye koluna pkk takmadı, açtı belediyenin hesaplarını şeffaf şeffaf. millet geldi inceledi.
görsel
Umarım model teşkil eder ve diğer belediyelere örnek olabilecek başarılarını devam ettirir.

viva komünist başkan!
Tebirk edilesi adam
Belediyeciliğin, yönetimin, liderliğin; koltuk sevdası menfaat çekişmeleri partizanlık yarışları görünümünden sökmüş
Yerel halka belediye imkanları dahilinde maksimum fayda sağlamak onların sağlık sosyal eğitim ve ekonomik durumlarını iyileştirmek için bir mekanizma oluşturmuş belediyeciliğin tanımını adeta yeniden yapmıştır.
karl marx'ın sol daşşağıdır.
krala saygılar. yolun açık olsun başkan.
bu seçimde en az bulunduğum il ilçeyi ve metropol büyükşehirleri nefesimi tutarak takip ettiğim kadar maçoğlu’nu da izledim. dürüstlük, şeffaflık, çalışkanlık hangi ideoloji temelli olursa olsun makbuldür. ovacık’taki başarısını tunceli’de de katlayarak göstermesini, tüm ülkeye örnek olmasını yürekten diledim. hak hukuk diye yırtınan, kravat sevmeyen, pos bıyıklı sempatik insan fatih mehmet ağabeyime hayırlı olsun.

edit: hepimiz komünistiz, hepimiz maçoğluyuz! yardır yoldaş!
31 martın galipleri arasında ilk 3e girmiş olan ilklerin adamı. Eski ilçe yeni il belediye başkanı.. maalesef önü açık engelsiz belasız olsun demekten başka bir şey gelmiyor elimizden.
Temel ideolojisi yerli ve kaliteli üretime teşvik ve halka hizmet olandır, çalışkan dürüst yenilikçi ve renkli kimliğiyle partisinden bağımsız olarak örnek teşkil etmektedir türkiye için.
Gerek ilde gerek ilçede uygulayacağı gerçek anlamıyla komünizm değil elbette, belediye insanların malvarlığına el mi koymakta mesela ?
Bu arada fatih mehmet gibi bir isme sahip olduğuna göre aileden doğma büyüme solcu değildir, alevi de olsa.
bu bahar tunceli' ye komünizm geldi.

not: eskiden " bu kış komünizm gelecek " diyerek sağ politika yapan siyasiler vardı.
ihsan sabri çağlayangil, celal bayar gibi.
görsel
https://twitter.com/kizil...tatus/1112445763018285063
gelen haberlere göre adamın kendi adı fatih, bıyığıın adı mehmet maçoğlu'ymuş.
Herkes işini şu adam gibi sevgiyle, sıkı çalışmayla ve kararlılıkla yapsa, abartmadan söylüyorum, Türkiye'nin şu anda uluslararası uzay istasyonunda bir astronotu vardı.

Yerel seçimden de ezici bir üstünlükle çıkmış ve Tunceli belediye başkanı olmuştur. Ovacık'da yaptığı hizmetleri tüm Tunceli halkına ulaştırabilecek olmasından tunceli halkı adına mutlu etmiştir.

iyi şanslar bıyıklı komünist başgan.
hep nohut, fasulye ile olmaz.
tunceli nin gençlerini toplayıp kod yazmayı öğretmelidir. valla bak.
en temiz, en sermayesiz iş bu. kod yazmak.
Geliyor badem bıyıklı..

Allah muvaffak etsin.
Temiz ve güzel bir insana benziyor.Başarılarının devamını diliyorum.
bu adamın türkiye´de gerçekleştirdiği iş hakkaten acayip bir şey. türkiye´de hiç kimse "komunist parti" amblemi altında, direkt komunist partili olarak bir ilin belediye başkanı olamamıştı.

türk halkı ilk defa sol dedikleri, allahsız kitapsız, dedikleri adamların bazı şeyleri sağdan çok daha iyi başardığını görmeye başladı.

yılmaz hoca ve bu adam türkiye´de sol´un medar-ı iftiharı adamlar.
samimi bir soru:emanet edeceğiniz bir eşyanız olsa komunist Maçoğluna mı yoksa herhengi bir müslümana emenet ederdiniz?