bugün

biraz da haluk levent, ayna gibi isim ve gruplar bitirmiştir bu güzel insanı. biz bağrı yanık anadolu çocuğuyuz tabii, tanımıyoruz karanlık sokakların çirkin çocuklarını.
müthiş bi adamdı şimdi nerde bilinmez bi şirkete girip çalışıyordur allah bilir.şu an türk rock piyasasındaki sikko rock gruplarından daha güzel ve olgun soundu vardı.
iyiydi. yorgunum derdi çok dinlerdik. çıksa yeni şarkıları kaliteli sesiyle gelse tekrar dinlenir.
ben ölmeden önce, suçum değil ve yaşamak zor isimli parçaları muhteşem olan müzisyen. gerisini getiremeyince ortadan kaybolmuştur.
çıkış yaptığı dönemde döneminin ötesinde işler yapmış şarkıcı.
9'da 9 ile tanıdığım mükemmel müzisyen...
ben ölmeden önce şarkısı ile hafızalardan silinmeyecek olan şarkıcı.
değeri bilinmeyen insanlardan biridir. tarihin tozlu sayfalarında unutulmuş gibi görünse de zihinlerde hala yeri vardır müziği ile.

(bkz: ben ölmeden önce)
(bkz: suçum değil)
(bkz: son umudum)
(bkz: gecenin içinde)
(bkz: profesyonel)
çok güzel şarkıları olan insan. bir yerlerde bulsak da canlı canlı dinlesek dedirtenlerden. ayrıca yaşamak zor şarkısı da bu gecenin şarkısı seçilmiştir tarafımdan.
BEN ÖLMEDEN önce ve suçum deyil gibi ilahimi desem ayetmi! yani okadar ETKili eserleri olan ve ne magazine karışan nede bir yerde bir röpörtajı olan esrarengiz, süper sanatçı, süper ses .
(bkz: ben ölmeden önce)
ekşi sözlük'te bir entry'de, müziğe geri dönecek olmasından bahsedilmiş ve aşağıdaki gibi bir parçası da bulunan sanatçı:
http://www.youtube.com/watch?v=mTp_AHPKiPg

yoksa?
Bi an once yeni albumle donmesini bekledigim, 13 yildir bikmadan ayni albumunu dinledigim gercek sanatci.
bıkmadan, usanmadan tekrar tekrar dinlenebilecek güzellikteki yaşamak zor albümüne sahip, ülkemizde her zamanki gibi hak ettiği değeri görmeyen sanatçılardan biridir.
ben ölmeden önce adlı harika bir parça söylemişti yıllar önce. o zamanlar çocuk halimle dahi etkilenmiştim bu parçadan. sanırım yıllardır ortalarda gözükmüyormuş, yeni şarkilarla yeniden sahnelere dönerse müzikseverleri çok mutlu edecektir.
28 eylül'de Mask Live Music Club'da konseri olan şarkıcı. yeni bestelerini 4 gözle beklemekteyiz.
en son yapılması gerekeni ilk yapnmıştır. "ben ölmeden önce" isimli şarkısı türk müziğinde çıtayı yükseltmiştir.
bileni az, seveni sadık adam. yıl olmuş 2013 ben hala bu adamı dinliyorum ve merak ediyorum acaba sesinden yeni bir şarkı duyabilecek miyim?
ben ölmeden önce ile yıllar sonra bile hala tüyleri diken diken etmektedir lakin kendisi o albümden sonra piyasadan uzaklaşmıştır. en son akustikhane programında görülmüştür kendisi.
2013 yılında bile kütür kütür kendini dinleten adam. türk rock tarihi'nin en kült şarkılarından birini yapmış ve diğer yazarların da belirttiği gibi ortadan kaybolmuştur. aslında bu bilinçli bir kayboluştur; tâbir yerindeyse erdemci piyasanın yozluğuna, kaltaklığına, 15-17 yaş aralığına oynayan saçma rock gruplarına "eeah sikerler lan" deyip mevzuya küsmüştür. sektörel açıdan değeri bilinmedi bu adamın. neden? çünkü çok iyi işler yapıyordu.. türkiye'de müzik adına çok iyi işler ortaya koyarsanız köteklenirsiniz dostlar. kimse sizi sallamaz, çünkü popüler piyasa sizi anlamaz. e bu da doğal olarak para getirmez..

hülâsa umarım biri bu adamı gaza getirir ve sağlam bir rock albümü ile bir 10 yıl daha bizi götürür. tez vakitte çalsın isteriz efenim..
uzun uzun dinlenecek, fiks müzik dinleme adreslerinden en önemlisi, albümü para verip alınacaklardan, her performansı mümkün mertebe dinlenebilecek bir herif.
biraz gizemli gerçi bu abi, piyasada sırra kadem basar, bir tattırıp gerisini es geçer.

işte şu heriftir:
http://www.youtube.com/watch?v=iiQwpwgmn-k
değeri bilinmeyen müzik adamlarından biridir kendisi. 1998 yılında piyasaya çıkan 9da9 albümünde söylediği ben ölmeden önce isimli parça ile müthiş bir çıkış yakalamıştı ki 1999 yılında piyasaya çıkan suçum değil ve yaşamak zor gibi şarkılarda fevkaladenin fevkinde idi ama bir daha albüm yapmayınca bir noktadan sonra bu piyasada kalıcı olamıyor bu tarz müzisyenler, umarım onu müzikle ilgili başka projelerde tekrar görürüz.

merak edenler için şu kişidir kendisi; http://www.trendus.com/im...onuyor_07032011113105.jpg
ben ölmeden önce'yi önce alternans'tan sonra Mehmet erdem'den en sonda sahibinden yani fatih Erdemci'den dinledim. diğerleri de güzel coverlar ancak fatih erdemci şarkı'yı ben yaptım hissini veriyor insana. çok başarılıymış sonra uçup gitmiş sanırım.
bunalıma girmek istediğim zaman "ben ölmeden önce"sini dinlediğim müzisyen.

sesi falan muazzam aslında, neden kayboluyor ki?
Akşam akşam akla gelen şarkıcıdır.

Amk doldurdunuz sol frameyi intihar falan diye etkisinde kaldım tabi*
--spoiler--
ben ölmeden önce, bir sürü dostum vardı
ben ölmeden önce, bir sürü düşüm vardı
ben ölmeden önce, bir sürü aşkım oldu
ben ölmeden önce, bir sürü hatam oldu
--spoiler--