Advertisement

 1. 1.
  ayıran anlamına gelir. hz. ömer'in lakabıdır. hak ile batılı birbirinden ayıran anlamında verilmiştir ona bu lakap. farik ve mümeyyizdeki farik sözcüğü ile aynı kökten gelir.

  ayrıca hayatım boyunca en çok duyduğum isim.
  4 -1 ... arjen robben
 2. 2.
  iyiyi ve kötüyü birbirinden kolayca anlamına gelir. Bu özelliği sayesinde, adaleti ile nam salmış Hz.Ömer'in lakabı olmuştur.
  1 ... maksat muhabbet
 3. 3.
  bir erkek adıdır.
  (bkz: zeki kayahan coşkun)
  2 -1 ... yasakani
 4. 4.
  FARUK Türkiye'de en çok kullanılan 43. isim (... 41. burcu, 42. cem, 43. faruk, 44. orhan, 45. derya, ...). Ülkemizde yaklaşık her 304 kişiden birinin adı FARUK ve ismin yaygınlık oranı binde 3.29.

  FARUK adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 13-02-2009 19:56 itibariyle yaklaşık 236,629 kişinin isminin FARUK olduğu ve FARUK isimli kişi sayısının her yıl ortalama 3910 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

  FARUK adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 8.54 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 2,615 FARUK yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada FARUK sayısı her yıl 22 kişi artıyor.

  FARUK Türkiye'nin en yaygın 43. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 43. ad ise Howard ismi. FARUK adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 41. Gregory 42. Eric 43. Howard 44. Susan 45. Anne isimleri de sayılabilir.

  http://www.ismiDidikle.com dan alınmıştır.
  2 -1 ... kuntayi kinteleyen adam
 5. 5.
  cem yılmaz gösterisinde "fa! fa!" diyerek kalan, hayali sahsiyet.
  ... simacc
 6. 6.
  ing. farooq
  *
  ... larsmon
 7. 7.
  bkm mutfak hıyarlı baba skecinde sürekli "neredesin geri zekalı" şeklinde babasının çağırdığı karakter.
  ... such as
 8. 8.
  hıyarlı yarrağğğ skecine o ismi uygun bulan moronlara ve sülalesine rahmet okuması muhtemel kişilerin ismidir...
  ... haymatloss
 9. 9.
  ozelliklerini gayet net olarak tasidigim ismim olur kendisi.
  1 ... sokakta
 10. 10.
  --kadrinin götürdüğü yere git--

  + ahhhh yarabbi bir de lady diana öldü dediler. ahh şu paparazziler yok mu? hanımefendi kusura bakmayın bu saatler uyuma saatlerim ama yatamıyorum, çünkü geceleri uyuyamam ben. 27 senedir gördüğüm en güzel rüya sizsiniz. bana isminizi bağışlar mısınız?
  - faruk.
  --spoiler--

  işte bu sahneden beri faruk bir gay ismi olarak kalmış aklımda. ne zaman bir faruk görsem bu sahne gelir aklıma. faaaağğruuk derim içimden kendi kendime.
  1 ... alaluna