bugün

suan icin ingilizce olarak hizmet verebilen hafiflemis facebook. facebook'un bu uyguluamasina dil seceneginizi ingilizce yaparak ulasmaniz mumkun: http://lite.facebook.com

events butonunu yukari tasimalari cok iyi olmus, eski facebook'a gore cok daha sade ve cok daha hizli ve uygulama coplugunden kurtarmistir bizi. dogru yoldasin facebook.
Facebook Chat in ve Applicationların olmadığı arayüz ne anladım ben şimdi Facebooktan.
facebook'un boku çıktıkça * dahada çok eklentileri çıkacaktır. artık hakikatten amacından şaştı. garip garip gruplar kuruluyor. iddia ediyorum ...

tamam iddia ediyorsunda ispatlamak için beni kullanma be kardeşim !
(bkz: sivas facebook)
an itibariyle girildiğinde normal facebook'a yönlendiren sayfa.
artık türkiyede de facebook kullanıcılarına açık kullanımı kolay, basit ve güzel bir arayüze sahip uygulama.

ayrıntılı bilgi için: http://www.aburaksahin.co...ulamas-facebook-lite.html
Normali telefonumda 245 mb kaplayınca kurduğum az yer kaplayan ve hızlı facebook sürümü.
190 mblik telefonuma indirmiş olduum uygulamadır. yaşasın! samsung galaxy y.

edit: tarih 11 ağustos 2017 telefonum lenovo k6 power hala Facebook lite kullanıyorum.
internetim kısıtlı olunca kullandığım telefonun bir köşesinde duran uygulama. işin düşünce konuştuğun ama özünde iyi olan arkadaşın gibi. Yoklukta gidiyor yani.
düşük veri harcaması ve düşük ram kullanımı ile 1 gb altı rama sahip cihazlara ilaç gibi gelen uygulama.
Eskiden 0.facebook.com vardı, bedavaydı. Ona benzettiğim uygulamadır.
metal for facebook vardır bir de.
--spoiler--
Facebook’un yeni uygulaması Facebook Lite düşük internet ve özelliklere sahip cihazlar için geliştirildi. Duyurulduğu ilk günden itibaren geçen 15 aylık sürede 100 milyon aktif kullanıcıya ulaşan Facebook Lite uygulaması büyüme hızıyla Facebook’u bile geride bıraktı.

16 Mart 2016 Çarşamba 12:41Düşük özelliklere ve düşük internet hızına sahip cihazlar için geliştirilen Facebook Lite uygulaması geçtiğimiz yıl duyuruldu. Facebookkullanıcılarına ücretsiz sunulan Facebook Lite uygulaması büyüme hızıyla dikkat çekiyor.Facebook Lite uygulaması kullanıcılara sunulduğundan şimdiye kadar 100 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştı. Düşük internet teknolojileri kullanan kullanıcılar Facebook’un daha basit versiyonu olan Facebook Lite’ı tercih ediyorlar. Son derece az veri kullanımı ile dikkat çeken Facebook Lite, şarj, veri tüketimi ve depolama alanıkonusunda son derece tasarruf sağlanmış oluyor. Facebook’un çok şarj tüketmesinden şikayetçi olan kullanıcılar için de Facebook Litetercih nedeni.
--spoiler--
Facebook'un daha basit versiyonu denebilir.düşük internet ve özelliklere sahip cihazlar içindir.

http://www.sabah.com.tr/t...cebook-lite-hizla-buyuyor
veri tüketimini minimum düzeye indirmek için yapılmış fecebook uygulamasıdır.

sadece veri tüketimi konusunda değil, enerji tasarrufu ve depolama alanı sıkıntısını ortadan kaldırma konularında da başarılıdır.
Normal facebook uygulamasına göre daha az internet ve ram kullanan uygulama. Telefonunuz kasıyorsa bu uygulamanın kullanılması faydalı olabilir.
keşke twitter'ın da lite'ı olsa dedirten uygulama.
donanımsal olarak düşük telefonlar için geliştirilen, şarj, ram, depolama ve internet paketi dostu olan, facebook'un kullanışlı küçük versiyonudur.

2g bağlantı modunda bile tam performans sağlıyor.

telefonum iyi özelliklere sahip olsa bile kullanmaktayım. zira bu devirde, facebook'un git gide sönmesinden dolayı ana uygulamayı kullanmayı pek fazla gerekli bulmuyorum. zaten alt tarafı bi kaç haber var mı diye bakıyorum. iyi programdır, halâ facebook kullanananız varsa herkese tavsiye ederim.

facebook lite'ın başarısının ardından, messenger'ın küçük versiyonu olan messenger lite geliştirildi. ve normal uygulamalara kıyasla, messenger lite, facebook lite kullananlara zorunlu kullandıttırılmıyor ve facebook lite gibi hafif, hızlı, kota ve ram dostu.

özetle: facebook lite donanım ve internet dostu, kullanışlığı hatsafhada olan başarılı bir facebook uygulaması.
instagram lite var mı?
maalesef yok.
kullaniyorum ve seviyorum. kullanisli basit ve ucretsiz bir uygulama.

edit: hic te bukadar arti alacak bir entry degil bence. sorunlusunuz olum siz. neyi artilayip eksilemeniz gerektigini bilmiyosunuz.
Facebook mu kullanıyorsunuz lan? Ben meydanı anama, anamın amcasıgile, dayımlara bıraktım. Eğlensin keratalar. Hatta 85 yaşındaki babaanneme de indirelim tam olsun.

Halamın telefonundan Resimli videolu cuma mesajlarını, android klasörünü, verileri sile sile anca yer açıp yüklediğim sikimsonik sosyal platformun litesonik versiyonuz.
türkiye'de kullanıcı sayısı 2.821.960 dır.
Gayet güzel ve kullanışlı bir uygulamadır. Bazı ufak tefek hatalarıda vardır.