bugün

kesinlikle kezbandir.
büyük bir şirkette masabaşı çalışıyordur.
klavyeye bakmadan 10 parmak yazabilen yetenekli insandır.
(bkz: ben)
q klavye kullanan yabancı özentisi ılık götlü ibişten çok daha hayırlı insandır.
polis merkezlerinde kullanıyoruz. laf yapmayın beyler.
f klavye türk alfabesine daha yatkın olduğu için bundan 4 - 5 yıl önce liselerde kullanılan klavyedir bunu kullanan insan ise bazı mecburiyetlerde kaldığından kullanmaktadır.
q olmayan klavye kullanıyordur. yoktur elindekini kullanıyordur o kadar basittir.
yüzde doksan ticaret lisesi mezunudur ve tatlı bir kadındır.azmedip öğretmen bile olmuş olabilir.
(bkz: teyzem)
devlet memurudur. ya da memur ruhludur.
çağa daha hızlı ayak uyduran insan modelidir. f klavye tam anlamıyla türkçeye uygun olarak dizayn edilmiş, tuşları türkçedeki harf kullanım sıklığına göre yerleştirilmiş klavyedir. bu sebeptendir ki on parmak kullanımında daha fazla vuruş olanağı sağlar. bu giri de f klavye ile yazılmıştır.
takriben 50 yaşındaki masabaşı devlet memurudur.
bakmadan da yazıyordur o, bu yüzden f veya q klavye onun için fark etmez.
istediğini yapan insandır. Ben onu seviyorum onu yapıyorum. Herkesin yaptığını yapmıyorum diyendir. Saygı duyarım.
30 yıllık avukattır.

30 sene önce daktiloda q klavye mi vardı kodumun malları?
qwerty klavyeye gavur icadı derler genelde*
danışmanımdır. yok böyle bir yazma hızı. ben q klavyede yetişemiyorum adama, hem de onun klavye de q dizilimi.
Fakirliğin dibine vurmuş üniversite öğrencisinin eline geçirdiği klavyeden yararlanması sonucunda gözlemlenen olaylar silsilesi . . .
babam. Okulundaki daktilosu f klavyeydi. Kendisi f klavye canvarıdır.
(bkz: katip)
normal, su içen, konuşan, hayat süren bildiğimiz insandır yani. dizüstü bilgisayarlarım q klavye masaüstü bilgisayarım f klavye ama gayet de rahat yani kullandığı klavyeye bakarak kişilik değerlendirmesi yapıyorsunuz. f klavye kullanan kezban mı oluyor?
Muhtemelen daktilo kullanmış insandır.
Şifresi qwerty yerine fgğıod dir.
takdir edilen insandır. hayranlık uyandırır.
q klavye kullanan insandan çok daha hızlı yazabilen insandır. ayrıca klavyeye bakmadan yazar.

not: dünya klavyeyle yazma rekoru türklerdedir. fransızlar onlar kendi klavyelerini getirmiş ama haksızlık deyince; siz de kendi klavyenizi yapın getirin denmiştir.
ticaret lisesi veya adalet meslek lisesi veya yüksek okulu mezunu olabilir ki büyük ihtimalle "q klavyede" iki parmakla yazan mala göre en az 10 kat hızlı yazabiliyordur.

(bkz: katiplik maaş farkı)