bugün

Şener Şen'in başrol oyuncusu olduğu yürek dağlayan filmidir.

"Ölmedim, yaşadım, seni bir kez daha görebilmek için yaşadım. Şimdi bana dediler ki; kimse sesini duyamıyormus. Susmuşsun. Benimle de konuşmayacak mısın Keje?"
sokaklarda çoktur, nevet.
Gişe istatistiklerinin tutulmaya başlandığı 1989'dan sonraki dönemde, gösterime girdiği 1996'dan 2001 yılına kadar Türk sinemasının en yüksek gişe hasılatı elde eden filmi oldu. Türk sinemasının modern zamanlarındaki ilk büyük gişe patlamasını gerçekleştiren Eşkıya'nın bu başarısı, 1980'li yıllardan itibaren üretim ve seyirci sayısı bakımından büyük bir çöküş yaşayan Türk sinemasının kaderini değiştiren bir dönüm noktası sayılmaktadır.
(Kaynak: wikipedia)

”Beni hapiste vurdular ölmedim. Hastalandım bi ciğerimi orda bıraktım gene ölmedim, çok dövdüler beni kan kustum ama ölmedim, yaşadım, seni bir kez daha görebilmek için yaşadım. Şimdi bana dediler ki; kimse sesini duyamıyormuş. Susmuşsun. Benimle de konuşmayacak mısın keje. Sesini duyamayacak mıyım..?”
Türk sinema tarihinin en iyi filmidir. Bu film sinemada gösterime girdiğinde çocuktum ve çevremdeki herkes tekrar tekrar sinemaya gitmişti bu filmi izlemek için.
kıssa. eşkiya'nın ait olduğu değerler dünyası istanbul cehennemine karşı koyamaz.
güncel Önemli Başlıklar