bugün

eylemle eylemsizlik arasında, kıl kadar ince bir uçurum vardır.
kıl kadar, ama uçurum...

salih mirzabeyoğlu -yaşamayı deneme
iş, oluş ve hareket belirten kelime.
can bu can benim can yapılacak tek şey aman unut herşeyi amman salla dertleri amman. diyen şarkıcı
iş, oluş, hareket bildirir.
güzel kadındı. ewed
iş, oluş, hareket bildirir.
eylem özne ya da nesneyi tanımlar. hiç kitap yazmamış bir adamın nasıl bir kitap yazacağı öngörülemez ama ilk kitabını çıkarmış bir yazarın sonraki kitabı hakkında bir tahmin yürütülebilir. o kitap o adamın edebi yeteneğini tanımlar, karşılar. hiçbir şey yapmadan, bilinerek ama tanınmadan yaşamak mümkün değildir. hiçbir şey yapmamak eylem kabul edilir. eylemsizlik de eylemi tanımlar.
Çok tatlıdır.
görsel
Mız mız sevgilim ...

Aman salla dertleri ..

Ne dinlerdim bee.
Abla nerelerdesin ya?
ilkokulda, ortaokulda hayranındım.

Ergenlik, ergenliğe giriş dönemleri.
ilk aşklar, ilk platonikler, ilk sevgili olmalar, her şeyin olabildiğine masum olduğu dönemler..

Aman, hayat devam eder vb.
Ne sever, dinlerdim.

2004-2006 güzeldi be.
Demirin tuncuna, yılların picine kaldık. *
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Çocukluğumuzda Aman ve Mızmız şarkılarıyla gönlümüzde yer edinmiş Londra’da çalışmalarına devam ederken Sersem ve Yangın var singlelarıyla uzun bir aradan (Tam 8 sene *) sonra Türkiye’de pop piyasasına dönen güzel şarkıcı,single yerine hazır piyasaya dönmüşken albüm yapsa ne güzel olur.
Olan oluuuur biten biteeeer hayat devaaam eder
Bence en güzel şarkısı budur.
En Beğendiğim Bu Hayat Benimdir Şarkısıydı Aman Şarkısıda Rahatlatıcıydı.
çocukluk aşkım olan şarkıcı. salla dertleri derken memelerini sallaması daha o yaşlarda meme/dert ilişkisini kavramama yardımcı olmuştur. keşke benimde olsa da sallasam.
https://www.youtube.com/watch?v=yMn_PteSZLs (dk 0:41)
Boyu çok kısaydı topukluyla 1.65 anca vardı. Gülüşü güzeldi.
bir takım şeyleri protesto etme amacıyla gerçekleştirilen hareket.
2011 deki hayat devam eder çalışmasından sonra yaklaşık beş yıldır ortalarda görünmeyen bir dönemin efsanesi esmerlerden hoşlanmadığım halde çok çekici ve tatlı bulduğum kişilik ingilterede doğup büyüdüğü için tatlı bir aksanla şarkılarını söyler tekrar piyasada görmek istiyorum kendisini.
zamanın iyi garılarından.
nolduysa azalarak tükendi sonra.
ammaaaaaaaan, çok da dert.
annemin ismidir.
iyiydi bir ara. pek görünmüyor. kayboldu.
çok güzel bir kadındır. şarkıcıdır. açık ve net.

(bkz: çok güzel bir kadın olmak)
Aman salla dertleri falan diye bir şarkısı olan sanatçıdır. Çok güzel sanatçıydı ne oldu acaba?
Fiil iş oluş hareket.
Yakın arkadaşlarımdan birinin ismidir. Ne tesadüftür ki ikizinin adı da emek. *