siz maymundan gelin ben kurttan, leopardan falan gelmek istiyorum yaaa. ne maymunu aq?
Madem maymundan geldik. Madem primatlarla kuzeniz ve en yakın akrabamız şempanzeler neden onların dişi ağrıyınca dişciye gitmiyor ama biz insanlar gidiyoruz?
insan evrimi ve tekamülü her saniye devam etmektedir. en büyük hata, dinle evrimin ayrı düşürülmesi ve saptırılma çabasıdır.
bu kavramın neresinden dolansam acaba diye hala dönüp duran, uzun yazmayı seven yobaz soytarıların pek sevdiği ancak sergileyemediği mantık hatasıdır efendim.

kerameti kendinden menkul bilimsellik dışı tiplemelerin "aslında o öyle değil", "tamam onu kabul ama aslında evrim denen o değil, bir tatlı yanılsama" falan diye hala altında kendini paraladıkları başlıktır.

zaten ne zaman cehalet genelin üstünü örtse, aynı yobaz anlayışla sıvamaya çalışırlar güneşi kendileri...

devam edin, ama burada sadece kendinizi kandırırsınız. kuyruk acılarınızı önceden biliyoruz. ağlamak isteyene, hodri meydan...***
naahh bilim kazanır denilecek yazarların entry girdiği başlık. Eğer bilim mantıklı ve gerçekçiyse neden hücreler mitoz bölünme yapıyor? neden atomlar kararlı hale geçiyor? ... yani bilim nasıl sorusunu cevaplar nedeni cevaplamaya çalıştığı an error verir saçmalar. bu yüzden pek çok bilim adamı şüpheyle ölmüştür (bkz: einstein).
dinle bilimi karşılaştırmayın.bilim kazanır...inancımızın gereği neyse biz onu yapalım.bilimde gereği neyse onu yapsın.
evrim teorisinde değil de, karşı çıkanlarda görülen en büyük mantık hatası, iki tarafı da dinleme gerekliliğinden bahsetmeleridir. lan dallama, siyasi görüş mü bu? futbol mu tartışıyorsun? ne iki tarafı? bilim senin poponun keyfine göre mi ilerleyecek?

illa bunu konuyla alakalı bir mantık hatası istiyorsanız da, hayatında bitirme tezi dahi yazmamış insanlar tarafından çürütülmeye çalışılması diyebilirim. sinirlendirdiniz beni gece gece yine.
anam anam sofinin dünyasını okumuş genç kitleleri akmış yine başlığa. yahu diyoruz ki saygılı olmak lazım gençler özelden zeka kıvılcımlarıyla msj atıyor. Diyoruz ki A sınıfı dergilerde onu geçtim B sınıfı çin dergilerinde var mı bir tane evrimle alakalı modern makale diyoruz adamlar felsefe yapıyor bu aslında yoktur buna böyle dersek böyle olur aristo mantığıyla sidik yarıştırılıyor. istediğiniz gibi düşünebilirsiniz ve inanç bazında düşünüyor bu konuyu ateistlerde dindarlarda hasılı azıcık bilimsel konuşa bilen alanıyla alakalı genç var mı diyerek bir şeyler yazmıştım. makale yok işim gereği tıbbi genetik makaleleri takip etmeye çalışıyorum yok işte yok olmayınca olmuyor zorlamaya gerek yok. Belki benim gözümden kaçmıştır dedim ama sözlüğün büyük filozofları tarafından fikri vede zikri olarak derbeder edildim efenim ağzımın payını verdiler ben çekilirim artık bu başlıktan.

sözlüğü bıraktıracaksınız bana böyle giderse tiksindiğim ekşiye yoğunlaşacam.
dünyanın önde gelen bilim adamları ve bilim kurumlarının bulamadığı hatayı sözlük yazarlarının bulması olayıdır. nasıl bir megalomansınız, nasıl bir özgüveniniz var, helal olsun. bilim dünyası için, evrimin karşısına koyduğunuz yaradılış teorisi(!)nin 5 kuruşluk değeri yoktur. hiçbir doktor, hiçbir biyolog, hiçbir arkeolog, hiçbir antropolog, hiçbir zoolog vs yaradılışı kabul ederek yola çıkmaz. bilim dünyası için evrim bir teori değil kabuldür. ve hatta büyük bir çoğunluğu için kanundur. şimdi oturduğunuz yerden, tek bir bilimsel çalışma yapmadan, götünüzden uydurduğunuz tespitlerle evrimin hatasını bulduğunuzu düşünmeniz, cehaletinizin sınırsızlığının göstergesidir. bilim evrimin varlığını tartışmayı bırakalı yıllar oldu. artık evrimin nasıl gerçekleştiği üzerine düşünülüyor, çalışmalar bu yönde yapılıyor. bir tane bilimadamı gösterin yaradılışı baz alarak bilimsel çalışma yapan amk. anca lafsınız.
insan ve maymun arası evrime örnek ara fosil getirin bana ama mutasyona uğramış canlılar hariç. evrime doğada kanıt yok hala evrimde evrim.
Binlerce yıl öncelerden bahsedilmesi evrimi çürutecek bir olay değildir. Hadi binlerce yıl öncesine gidelimde nasolsa bulamazlar diye bir mantık kurulmamalıdır. Sonuçta din kavramida binlerce yıl önce olusmustur. Ozaman onuda çürütüceksin.

Evrim sürekli var olan olmayada devam eden bir konudur. Tonla ispati vardir. Dini işin içine sokarsak sadece evrimi değil birçok konuyu anlaşılmaz olur.

Adamlar aya gitti, uzayda tatile cikiyorlar biz hala dinle evrimi ayiramiyoruz. Yapmayin dostlar önyargilardan arinmak gerek.
http://inciswf.com/oneoftheman2.swf işte bu adam tek soruyla evrimi çürütmüştür.
(bkz: üreme organlarını açıklayabilen evrimci)

geçenlerde de biri dna saçma sapan kodlanmıştır demişti. bir de tıp doktoru olacakmış bu cahil. dna nın d' sinden bihaber deyyusların doktor olmasını hazmedemiyorum cidden. odtü' de tıp var mı? asdfgh
Uzun uzun yazılan entryleri, açıklamaları okumadan hala "madem insan maymundan geldiyse..." diye başlayan sorularla koskoca bilimsel yapıyı yıktıklarını zanneden insanların bulduklarını zannettikleri mantık hatasıdır. Zaten hiçbir şey okumadıkları, araştırmadıkları çok belli. Harun yahya kitap ve belgeselleri okuyup izlemekle araştırma yaptık diye de gelmeyin! Yahu en azından sadece bu başlık altındakileri okuyun da en azından şu aptal soruyu sormayın artık!
--spoiler--insanlar maymundan geldiyse, neden şimdiki maymunlar insan olmuyor--spoiler--

daha önce de sorulmuş benzer bir soru olmuştur. madem insan maymundan geldi neden hâlâ maymunlar var, şeklinde. cevap basit:

"sen köyden şehre göç edince köy yok mu oluyor"

kapiş!
zorlaya zorlaya bulunmaya çalışılan hatadır. çok cümle kurmak istemiyorum, zira bilimsel çalışmaları 'hadi ordan' şeklinde yalanlayana bilimsel veri sunmak gereksiz. sadece şunu belirtelim. kardeşim ortada iki seçenek var: biri, hokuspokus sonucu çamurun insan olması, ardından o insanın sol eğe kemiğinden karşıcinsinin olması ve son olarak bu iki insanın çocuklarının ensest ilişkisi sonucu insan ırkının meydana çıkması. diğeri, tüm canlıların birbiriyle akrabalık bağının bulunduğu iddiası ve türlerin belirli zaman dilimleri sonrası gelişimi sonucu insan ırkının ortaya çıkması. olay bu kadar basit. evrimi saçmalık olarak yorumlarken kendi inanışını da bi' sorgula. hangisi mantıklı. ya da hangisi daha mantıklı ve daha gerçekçi. hadi diyelim din için mantık aramak saçma. o zaman da yine eleştirilerine dikkat et. zira her eleştirin, aynı cümlelerle sana döndüğünde daha çok acıtır.
türlerin kökeni- teorinin zorlukları. Charles Darwin

darwin okumamış internet evrimcilerin görmezden geldiği mantık hatalarıdır. bunun aksine hala '' insan maymundan gelmedi ortak ata var salak hıh'' demeleri de ironik.
evrim bir inanç konusu değil bilimsel bir olgudur.

ayrıca evrim teorisi müslümanlık tarafından değil, katolik hristiyanlar tarafından reddedilir.

abd kaynaklı din eksenli karşı devrim misyonerleri, ispanya ve italya'da doğan, almanya ve amerika'daki katolik ve protestanları etkileyen opus dei'yi fethullah gülen üzerinden bu ülkeye uyarlarken, bu karşıtlığı da ithal etmişlerdir.

zira islam'da alemin ve sonuçta insanın oluşumu bir süreçtir, katolik hristiyanlık'ta ise bir anda varoluş kavramı bulunmaktadır. bugün biliyoruz ki, dünya toz ve gaz bulutunun sıkışması ile birlikte nasıl yavaş yavaş oluştuysa, canlıların oluşum süreçleri de buna benzer bir süreç geçirmiştir.

bugün bilinen ve kabul gören bilimsel birikime göre ilk modern insan 200 bin yıl önce ortaya çıkmıştır, öncesinde modern insana ait bir kalıntı yoktur. ancak ilk hominid yani insansılara ait kalıntılar ise 36,6 milyon yıl öncesine aittir. en basitinden kısa bir internet taraması ya da hakemli herhangi bir bilimsel veritabanından bu bilgiler kontrol edilebilir.

kısacası, açılan başlığın ilk entry'sinde verilen bilgi doğru değildir.

şu anda modern bilimde evrim mekanizması bir tartışma konusu değil, pek çok biyoloji fenomeninde modelleme çalışmalarının başvuru kaynağıdır. en basitinden evrimsel biyoloji konusunda çalışan günümüzdeki pek çok bilim insanı buna örnektir.

son olarak, konular üzerine bilgi sahibi olmadan, öznel fikirlerle yorum yapılması, bilimsel konuların dini, vicdani konularla aynı platformlarda karşılaştırılması doğru değildir.
Evrim teorisinde birçok çelişki olması normaldir. Zaten bununla uğraşan bilim insanları da bunu açıkça belirtiyorlar. Normaldir, zira henüz bir teori aşamasında.

Ancak bu çelişkilerin 'teori'nin içinde bulunması, teorinin hepten çöpe atılmasını gerektirmez. Teknoloji geliştikçe ve bilim ilerledikçe bu çelişkiler bilimsel kanıtlarla tespit ediliyor ve teoriden çıkarılıyor. Mesela bu teoriyi ilk ortaya atan darwin insanın atasının maymun olduğunu iddia ediyordu. O dönemdeki imkanlarla ancak bu yönde bir tespit yapabilmişti adam. Ama şimdi insanın maymundan gelmediği, insan ve maymunun ortak bir atadan geldiği biliniyor.

Bu ve benzeri bütün çelişkiler zaman içinde azalarak biter ve kanıtlar da tamamlanabilirse bu teori bir kanun olacaktır.

Ayrıca şunu da ekleyeyim; bu haliyle bile evrim teorisi, kuran'daki alegori ve sembolizmi anlamayan, kuran'daki her ifadeyi sözlükteki birinci anlamıyla düşünen edebiyat yoksunu dincilerin "topraktan geldik" iddiasından daha mantıklıdır.

Not: müslümanım.
darwin kendi kitabında bile gözün muhteşem yapısından dem vurmuştur yanılma ihtimalim yüksek bile demiştir. zaten pek çok varsayımı çürütüldü ve ona alternatif görüşler ortaya atılıyor. mesela üreme organlarının nasıl oluştuğunu merak ediyoruz. asdfghjkl ciddiyim.

ilk su göktaşından geldi, hayat marstan, güneş şöyle ışın yolladı, ay şöyle geriye çekildi, dünya şöyle soğudu falan filan. bütün müdahaleler gökten ama tesadüf ki hayat dünyada var.

(bkz: kambriyen patlaması)

bu deyyusların daha çok araştırması gerekiyor.

(bkz: evrim yok nebraska adamı yalan)
mantıksız birşeyde mantık hatası aranmaz; bu sebeple olmayan değil, olamayan hatadır.
evrim bir bilim dalıdır. bir bilim dalının herşeyi hemen açıklaması sözkonusu değildir. örneğin, fizik, dincilerin de kabul ettiği bir bilimdir. ama, hiç kimse, "fizik herşeyi açıklayamıyor, o halde fizik safsatadır" demiyor.

bilim, bilinmeyeni araştırır ve önermeleri her zaman yanlışlanabilir. din için aynı şey söylenemez. din, yoruma kapalı, statik inançlar sistemidir. bilim, öncül bilgi, deney ve düşünce ile yol alır. bilim de hatalar yapar. bir zamanlar bilim adamları uçan makinalar yapmanın gereksiz olduğunu, çünkü havadan ağır cisimlerin uçamayacağını söylemişlerdi. daha sonra bu görüşün geçersiz olduğuna tanık olundu.

avrupa'da kilise, dünyanın evrenin merkezi olduğunu dini kaynaklara bakarak iddia ediyordu. bilim, dünyanın değil evrenin, güneş sisteminin bile merkezi olmadığını, triyonlarca gök cisminden birisi olduğunu kanıtlayınca, kiliseye olan güven sarsıldı. evrime karşı çıkanlar da aynı şeyden korkuyorlar; inançların sarsılmasından. olay, sadece ve sadece bundan ibarettir.
berkeley, nyu, wu gibi kurumların araştırmaları sonucu geliştirilen teorileri "sikindirik" bulan klavye ergenleri tarafından bulunan mantık hatalarıdır.

evrime karşı olan güruhun zeka seviyesini göstermesi açısından çarpıcı! aradaki yüzdelik farkın nereden kaynaklandığı verilen linklerde detaylı açıklanıyor. okuduğunu anlayacak kadar salak olmayanlar bakabilir. salak olanlar imtihana devam edebilir. *
(bkz: evrim karşıtı sempozyumu basan ilerici gençler)

evrim karşıtlığı ve bunu savunan teoriler bizim ilerici gençlerimiz tarafımızdan bilim olarak görülmüyor. hala ve hala evrim karşıtı insanların '' insan maymundan geldi'' dediğine inanıyorlar. böyle bir aymazlık olamaz. evrim teorisi kendi içinde inanılmaz tutarsızdır. bu tutarsızlık yüzünden aminoasitler dünya üzerinde birleşemedi ve ilk canlının uzaydan geldiğine inanıyorlar. hep bir umut nasılsa uzay büyük.
Her şeyi anladım da o evrimi geçiren her neyse o nasıl oluştu onu kim yarattı.