bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Apandis, kendisinden büyük bir organa bitişik dar ve uzun eklentidir. Körbağırsak apandisi, körbağırsağın körelmiş uzantısıdır. Körbağırsak apandisinin yanı sıra vücutta bir de göğüs kemiği apandisi ve kuyruk apandisi de bulunur. insanlarda olduğu kadar, maymunlar,vombatlar (Avustralya'ya özgü keseli hayvanlar), bazı kemirgenler ve birkaç başka memelide daha bulunmaktadır.*
  1 ... siberr
 2. 2.
  çiğ eti sindirmeye yarıyormuş.lan ne alaka biz yamyammıyız.ha ayrıca patlamışsa ve sizde müdahele etmekte gecikmişseniz adamı öldürüyor..
  1 -1 ... isibilenisegitmeyen
 3. 3.
  evrim teorisi'ne göre, vücudun çiğ eti sindirmek için kullandığı ancak insanın yemek pişirmeyi öğrenmesi ile işlevini yitiren organ...
  5 ... ferrole
 4. 4.
  appendix vermiformis.
  2 ... snop
 5. 5.
  (bkz: apandisit)
  1 ... redwinemania
 6. 6.
  patlamaktan başka bir işe yaramayan kör bağırsak.
  3 -1 ... yett
 7. 7.
  patladığı halde muhtemelen ölürsünüz ya da vücudunuzda 50 cm'den büyük bir yarık açıp iltihaplanmış iç organlarınızı aylarca temizlerler.
  3 ... diyonsos
 8. 8.
  http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=234976
  1 ... meister writer
 9. 9.
  bugune kadar tam olarak ne işe yaradığı bilinmeyen organ... fakat son günlerde yapılan bir araştırma sonucu apandisin ne işe yaradığı bulunmuştur. vücuttaki zararsız mikro organizma ve bakteriler yiyeceklerin daha iyi sindirilmesine yardımcı oluyor. ancak bu organizmaların sayısı hastalıklar ya da dışarıdan etkilerle azalabiliyor. apandis burada devreye giriyor. yararlı organizmaların üremesini ve saklanmasını sağlıyor. böylece sindirim sistemine yardımcı oluyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor.
  3 ... limanla kavgali isyankar kaptan
 10. 10.
  Patlaması istenmeyen organ, uzuv, cisim, varlık herneyse...
  2 ... zaza vigilante