türkiye'de onsuz bir çocukluk geçiren pek az insan vardır. yoksullarla zenginlerin aynı klasmanda yer aldığı bir platformdur eti cin. damaklara, boyundan beklenmeyecek bir lezzet bırakan çıkıntısız hitit güneşi şeklindeki enfes bisküvi. diğer bisküvilere kendilerini "işe yaramaz" gibi hissettiren, üzerindeki kaşarlanmış portakal reçeliyle insana reçeli yeniden sevdiren, soylu ve iyi huylu bir kurabiye. tek sorunu, soyağacı çıkarıldığında bir sülalesinin olmayışıdır. bir cinlik olduğunu oradan da seziyorsunuz zaten. adına eti cin denmesinin de zannımca bir tek sebebi var. bir kez yemişseniz size musallat olur; sonra mezara kadar onu yanınızda istersiniz.
bu varlığı "dünya gülsün" sözüne empoze eden dişe yapışan melanet bir gıdadır.
doğa üstü lezzette olan yiyecek. tam bu saatlerde can çekmese bir de.
Bir ara bizim hastanenin kantininde 75 kuruşa satılan şahane jöleli bisküvi.

(bkz: oha)
bir ara o kadar fazla yiyordum ki, içine bağışıklık yapsın diye özel bir madde kattıklarını düşünüyordum. 3 yıldır temizim, kullanmıyorum.
istanbul üniversitesinde yapılan eti fest konserinde, yalın'ın bir tanesini kime versem diye insanlarla resmen dalga geçtiği ürün. çok severim orası ayrı ama koca konserde bir adet eti cin'i kim ne yapsın.
"hammm" yapıp yenilesi tatlı varlık.
minik boylarıda çıkmış olan tatlıdır. minikleri daha şirindir tek atımlıktır.*
eti petito ve pufla birlikte en sevdiğim eti ürünlerinden.lezizdir.
(bkz: eti cin gülsün dünya gülsün)
Adını telaffuz etmeye korktuğum yiyecek. Eti üç harfliler diyorum kendine.
görsel
efenim, bu lezzet bildiğiniz gülüyor.
Geçenlerde bir bakkalda görmüştüm, eti üç harfli gelmiştir, yazıyo du ve bayıla bayıla yediğim, portakal jöleli yiyecek.
Bu gece sozlugun yemegi olacak biskuvi.
bu gece sözlük yazarlarının sahurdaki yiyecekleridir.
hani sen perşembe zannederken aslında cumadır ya işte öyle gülümsetir insanı.
uzerinde basit bir gulumseyen figur resmi var, cin dedikleri bunami benziyor yoksa bilemiyorum.
acayip leziz bisküvi.lakin son zamanlarda çileklisi pek görünmemektedir.
Türk Kahvesi ile mükemmel uyum sağlayan bisküvi.
Yıllardır değişmeyen lezzetiyle bir eti klasiği olan eti cin hala market ve bakkal raflarında boy gösteriyor. Değişmeyen tadıyla kimilerine nostajik anlar yaşatıp kimilerine ise yepyeni bir tat öğretiyor. Büyük paketi yada mini boyuyla evinizde bulunması gerekenler arasındadır.
acayip bir şey,

http://nevaricinde.blogsp.../eti-cin-icindekiler.html
13'lü paketleri iki fincan nescafeyle şahane bir şekilde gidiyor. ye ye bıkılmaz bu lezzetten.
çocukluktan beri modası geçmeyen ama sevilmedi mi de sevenleri bir türlü anlaşılamayan aburcubur türü. adam olmuş 25, 30 yaşında hala eti cin yiyor.
küçükken kenarlarındaki bisküviyi yiyip karamel kısmının tadını doya doya çıkarttığım yiyecektir.