entry 858 galeri 26 video 5 ses 1 iyilertrends
 1. 125.
  şeker hastalarına iyi geldigi söylenen ot.
  #6047988 :)
 2. 126.
  esrar ikilem yaratır.

  yaratmayabilir de..
  #6048787 :)
 3. 127.
  leblebi gibi satılan illegal bir bitki, uyyşturucu. her köşe başında satana rastlamak pek mümkün. türk gençliğinin yarısına yakının kulladığı madde. birçoğunun kullanırken savunduğu görüşlere bakalım;

  *ucuz.
  *bağımlılık yapmıyor.
  *güzel kafa yapıyor.
  *alkole oranla daha etkili.

  *ucuz -- neye göre, kime göre? pekala çok pahalıdır. heryerde yetiştirilebiliyor ve pahalı, ilginç.
  *bağımlılık yapmıyor -- en çok savunulan da budur. esrar bağımlılık yapar. başlarda yapmaması normaldir çünkü beynin ona karşı üretebileceği reseptör yoktur ancak sık kullanımı sonrası beyin reseptör üretecek ve bağımlısı olacasın mutlaka. zaten belli süre sonra da kesmeyecek ve daha farklılarına yöneliceksin.
  *güzel kafa yapıyor -- kendi kendine yetemeyen zavallı cümlesidir. her ne olursa olsun bir sığınma cümlesidir. öyle insanlar var ki; bugün annesini yarın eşini kaybediyor ama başlamıyor. karakter meselesi.
  *alkole oranla daha etkili -- evet daha etkilidir anca alkole oranla da çok çok daha zararlıdır. alkol kullandıktan sonra zararlarını hissedebiliyorsun ve görebiliyorsun ancak; esrarda alkole oranla pek göremezsin ama bu demek değildir ki; zararsız. kat ve kat daha zararlıdır.

  hollanda'da serbesttir belli bir miktara kadar ve bazı doktorlar reçete olarak yazarlar. şimdi bazıları " bak doktor reçeteye bile yazıyor demek ki zararsız" diyebilir ama o doktor esrarı hastaya rahatlatıcı olsun diye yazar ve ayda en fazla bir kere, belirli bir dozda. biz işimize geleni biliyoruz tabi, orası da ayrı bir konu.
  #6136130 :)
 4. 128.
  * kenevir bitkisi Cannabis Sativanın çiçek ve yapraklarının kurutulup doğranması ile oluşan yeşil ya da gri bir karışımdır.

  * Torba içinde ya da preslenmiş bir şekilde satılır

  * Haşiş kenevir bitkisinin reçinesinden yapılır.

  * Reçine, bitkiyi ısı ve kuruluktan koruduğu için Latin Amerika ve Orta Doğu gibi tropikal bölgelerde yetişen bitkilerde daha fazla vardır.

  Mitler ve Gerçekler

  1. Esrar bitki olduğu için güvenlidir.

  Gerçek: Birçok bitki insan için zehirlidir.

  2. Esrar kullanıcıları diğer uyuşturuculara geçmez.

  Gerçek: Esrar diğer uyuşturuculara başlangıç noktasıdır.

  3. Esrarın etkisi birkaç saatte geçer.

  Gerçek: Esrar vücutta depolandığı için etkisi günlerce, haftalarca sürebilir.

  4. Esrar stresi giderir.

  Gerçek: Diğer uyuşturucularda olduğu gibi esrar sadece problemlerle yüzleşmeyi geciktirir. Depresyon yapabilir.

  5. Esrar alkolden güvenlidir.

  Gerçek: Esrar karsinojen bileşikler içerir ve diğer maddelere güvenli bir altenatif olarak düşünülmemelidir.

  6. Esrar zihni açar.

  Gerçek: Esrar zihni sisli hale getirir; bellek, konuşma, anlama, ve karar verme yeteneğini bozar.

  7. Bugün esrar eskiden olduğundan daha daha güvenlidir.

  Gerçek: Zirai gelişmeler esrarın potansını arttırmış ve başka tehlikeli bileşikler eklemiştir.

  Esrar yanlısı lobilerin iddaları ve cevaplar:

  Dekriminalizasyon (esrarın suç sayılmaması) kullanımı arttırmaz
  Esrar yanlıları, yasal kısıtlamaların kaldırılmasının kullanımı arttırmayacağını idda etmektedirler. Tarih ve sağ duyu tersini söylemektedir. Halen esrar kullananlar yasayı saymamasına rağmen yasak olduğu için esrar kullanmayan pek çok sayıda vatandaş da vardır. Yasal kısıtlamaların kaldırılması ve bunun sonucu kaçınılmaz olarak ürünün pazarlanması ve reklam bazı kişilerin kullanmasına yol açacaktır. 1970lerin sonunda ABD eyaletlerinin yarısında esrar kullanımını yasaklayan kanunlar kaldırıldıktan sonra Amerikada esrar kullanımı hiç olmadığı kadar arttı. 1980lerin sonunda bu esrarın tekrar yasaklanmasıyla kullanım önceki düzeyinin üçte birinin altına düştü.

  2. Esrar içmek risksizdir.

  Dumanı çekilerek içilen herşey sağlığa zararlıdır. intoksike edici tüm maddeler zihni bulandırır ve kaza riski doğurur. Bunun tersini söylemek gerçeği inkardır. Son çalışmalar esrar kullanımı ile akciğer kanseri arasında güçlü bir bağ olduğunu ortaya koymuştur (Sridhar KS et al., Journal of Psychoactive Drugs26: 285-289, 1994).

  Esrar kullanımının kronik bronşit, düşük hormon seviyeleri, vücüdün savunmasını sağlayan imün sistemin aktivitesinde azalma, ve daha başka ciddi sağlık sorunlarına yol açabildiği bilinmektedir.

  Esrara bağlı tek bir ölüm bildirilmemiştir
  Esrarın aktif maddesi olan THC ölüme sebep olabilecek akut yüksek dozlar oluşturmasa da, esrarın kimseyi öldürmediğini idda edenler esrar kullanımının neden olduğu trafik kazalarına ve akciğer kanserine bağlı ölümleri göz ardı etmektedirler. Üstelik esrar kullandıktan sonra suç işleyerek ölenler ya da bunların öldürdükleri de cabası. Uyuşturucu satışı ile ilgili suçlar bir yana bırakılsa da, ABD’de işlenen suçların yarısında suçluların o sırada bir madde etkisinde olduğu (ki bunun en azından bazısı esrar ile) bildirilmektedir. Esrar, belki sigara ve alkol gibi insanları öldürmemektedir ama kesinlikle ölümlere neden olmaktadır.

  Esrar mucize bir ilaçtır
  Esrar kullanımını yasal hale getirmeye çalışanlar, son zamanlarda, esrarınn aktif maddesi olan THCnin sözde tıbbi yararları üstünde duruyorlar; örneğin bazı kemoterapi hastalarında bulantının kontrol edilmesi, glokom tedavisi gibi. THCnin, başka ilaçlarla elde edilemeyen bazı tıbbi yararlarının olduğunu ve esrarlı sigaraların reçete ile satılan bir ilaç olması gerektiğini öne sürmekteler.

  THCnin tıbbi kullanımı iddasını çürütmeye geçmeden önce herhangi bir ilacı alma yolu olarak sigara kullanımını sorgulamalıyız. Bu yolla alınan ilacın yarısından fazlası yanma ile yok olur, geriye kalanı da dumanın içindeki toksik katran ve partiküllerle karışır. Başımız ağrıdığında aspirinli sigara ya da iltahap için penisilinli sigara içmiyoruz. Her türlü dumanı içine çekmek sağlığa zararlıdır. Duman olarak çekme, ilacı almak için etkisiz ve potansiyel olarak öldürücü bir yoldur.

  Amerikan Ulusal Sağlık Enstitüsünün düzenlediği ortak karar panelinde esrarın potansiyel tıbbi kullanımı ele alındı ve şu sonuçlara varıldı:

  Mevcut preklinik ve insan çalışmaları dikkatle incelenmesi sonucunda sigara olarak kullanılan esrarın glokom terapisi,AiDS ile birlikte görülen kilo kaybı, kanser kemoterapisinin neden olduğu bulantı ve kusma, Multiple Sklerozdaki spastisite ya da dirençli ağrıda mevcut tedavilere üstün olabileceğini düşümdüren bir delil bulunmamıştır (Voth EA, Marihuana and its reviews. JAMA: Journal of the American Medical Association 332:274, 1995).

  Bilim adamlarının bu ortak kararına rağmen esrarın aktif içeriği olan THCyi tablet olarak hastalarına yazmak isteyen Amerikalı doktorlar için, bu ülkede, Marinol (dronabinol) isimli yutularak alınan bir ilaç mevcuttur. Bu seçenek, THCnin daha etkin olarak emilmesini sağlar ve dumanı içe çekmekle ilgili sağlık problemlerini önler. Esrar kullanımı destekçileri bu seçeneği sevmezler çünkü tablet alımı pek zevk vermez, duygudurumunu yükseltmez.

  Esrarın, idda edildiği gibi, astım tedavisinde kullanılması ise mantığa aykırıdır. Dumanın içe çekilmesi astım hastalarında ciddi problem doğurur.

  Kenevir: dünyayı kurtaracak ürün
  Esrar yanlılarının son taktiklerinden biri de kenevir bitkisinin giysi ve kağıt yapımında gerekli liflerin üretimi ya da protein, bitkisel yağ kaynağı olarak ekimi gibi ekonomik nedenlerle yetiştirilmesini savunmaktır. Çevrecilerin de desteğini almak için bunun ekolojik denge için de yararlı olduğunu öne sürerler.

  Anlamlı bir gayret ve kimyasal muameleye tabi tutmakla kenevir bitkisinin liflerinden kumaş üretilebileceği doğrudur. Bu lifler doğal olarak oldukça kabadır ve kimyasal ya da fiziksel olarak yumuşatılması gerekir. Orta çağlarda günah işleyenler kendilerini bir tür cezalandırma amacıyla kenevirden yapılmış kaba giysiler giyerlerdi. Bu hafif bir işkence yoluydu. Kenevirden elde edilen bu kaba, kahverengi liflerin beyaz yumuşak pamuk ya da yüne üstün olduğunu savunmak saçmadır. Bu lifleri toplumda herkesin kabul edebileceği bir kumaş haline getirmek ekonomik olarak pratik değildir.

  Benzer şekilde, belli bir çabayla bu liflerden kağıt yapmak mümkündür. Ancak kağıt yapmak için elli yılda bir ormanları kesmek bile yıllık bir ürünü ekmek, gübrelemek, ilaçlamak ve biçmekden çevreye daha az zarar verir.

  Esrarın üretildiği kenevir bitkisi, metrekare başına mısırdan çok daha az ürün verir. Bu nedenle yiyecek ve bitkisel yağ kaynağı olarak kullanıımı.

  http://saglikbilgileri.or...bagimliligi-tedavisi.html
  #6197265 :)
 5. 129.
  keyif verici bitkisel uyuşturucu.
  #6197283 :)
 6. 130.
  eş sesli kelimedir.
  #6222218 :)
 7. 131.
  jamaika ve hollanda diyince akla gelen ilk 3 şeyden biri.
  #6222225 :)
 8. 132.
  Saçmalamadığını anlatmaya çalışırken saçmalatan uyuşturucu madde.
  #6222636 :)
 9. 133.
  (bkz: sarıgöl)
  #6223808 :)
 10. 134.
  baba zula'nın tabutta rövaşata filmi için yaptığı bir şarkı.

  (bkz: babazula)
  (bkz: tabutta rövaşata)
  #6419779 :)
 11. 135.
  çeşme başı yaş yaş fazla çekme haşhaş kaşınır afallarsın ağrıtırlar başını.
  #6419847 :)
 12. 136.
  zararı saymakla bitmez ama arada iyi kafa yapan bir şey,ortamcıların vazgeçilmez arkadaşları,birde gülme krizine girerler bunu kullananlar yani uçarlar kısa süreli mutluluk verir.
  #6419861 :)
 13. 137.
  hayatla irtibat fişini kısa süreli çekme lazımlığı. halbuki matrix'de neo sürekli yapıyor bunu.
  #6419871 :)
 14. 138.
  Çağan ırmak'ın son filmi "karanlıktakiler" de kendisiyle ilgili epey bilgi edinebileceğiniz madde. iç kurtul bütün dertlerden. ben söylemiyorum çağan ırmak söylüyor.
  #6419901 :)
 15. 139.
  ilk tecrübe edildiği zamanlarda elemle haz arasında yer alan geniş bir duygulanım yelpazesi içinde çağrışım ve düşünce akışının hızlandığı, algı ve düşünce değişikliklerininde buna eşlik ettiği ve hatta algılama ve tasarım gücünü arttırıcı bir etki göstermesiyle tadından içilmez bir hal alan ama bir zaman sonra kişinin, bunların zaten elinde olan ve madde varlığına ihtiyac duymadan gerçekleştirebileciği özellikler olduğunun farkına varmasıyla ardından tövbenin geldiği, yeşilaya eğilimin arttığı ve hatta hızını alamayanların yirmi gün sonra* kendini kızılayda bulacak kadar nefret ettiği uyuşturucu madde.
  (bkz: ayık olmanın kafasını yaşamak)
  #6435547 :)
 16. 140.
  rap şarkılarında, sıkça sözlere takılan bir ottur. günahı varmıdır, onu da yukarıdaki bilir. çoğu aynı şeyi yapmaktadır.

  çekici gibi gösterilir, uyuşturucudur:

  doldur malı içine, içine malı yükle
  soundu içine çek
  çek içine titre
  tek kağıtla olmaz
  çarşafı ikile
  bob marley takılırız
  vur keyfin dibine.

  http://video.uludagsozluk.com/v/esrar-12385/  (bkz: ot dediniz uyuşturucu çıktı)
  #6448671 :)
 17. 141.
  yeşilaydan gençlere

  esrar bağımlılık yapar. ( henüz çok uğraşlara rağmen fiziksel bağımlılığı kanıtlanamadı velevki yapar sigara alkol kumar antidepresan ve televizyondan daha az)
  esrar ağır uyuşturuculara geçiştir. (yasallaşmadığı ve torbacıya bağlı olduğunuz sürece evet ağır uyuşturuculara torbacı sayesinde geçiş yaparsınız)
  esrar insanın zihnini bulandırır sizi cinayet ve tecavüze meyilli yapar( yalanlarınızı sikim)

  peki madem öyle neden yasak, çok basit olarak
  ekonomik değeri hiç yoktur. evinizde kaliteli sigarada yada viski imal edemezken en kaliteli esrarı yetiştirebilirsiniz anlayacağınız philip morris yada mey içki kazanamayacağı için devlette kazanamaz istihdamada faydası yokturdur.
  esrar sarhoşluğu kolay farkedilemez alkollü araç kullanırsanız yakalanırken esrarlıyken idrar testi yapmaları lazımdır polisin elindeki şişeye işemek etik değildir.
  çoğu antidepresanın yerini alması muhtemeldir.
  çoğu ülkede içicilere yasal işlem yapılmaz ama hemen hemen her yerde imalatı yasaktır.
  tıpta en yaygın kullanımı aids hastalarının iştahını açmak içindir. daha iyi bir iştah açıcı icad edilememiştir.
  #6449524 :)
 18. 142.
  kısa süreli kullanımda iştah açar, uzun süreli kullanımda iştah keser. iştah açma sebebi ise kandaki şeker oranını düşürmesinden dolayıdır yoksa kilo aldırmaz. Beyin hücrelerinizi miker, erkekler için sperm oluşumda mutasyona sebebiyet verir. Uygun oranda (bkz: sodyum tiyopental)ile birlikte hissettirmeden verirseniz sabaha kadar mikseniz boş gözlerle size bakar. Muz kabuğunu uygun şekilde kimyasal işlemden geçirip onunla alırsanız (bkz: lsd) gibi etki gösterir. Tıbbi uyuşturucular dışındaki tüm bu meretler boktur, bok sevende bok içer.
  #6547346 :)
 19. 143.
  (bkz: jandarma polis tribi)
  #6547451 :)
 20. 144.
  sıçtığın boku diş macunu sandıran uyuşturucu.*
  #6547466 :)
 21. 145.
  kişiye kendisinin bir şeylere takılmasını ve o şeyden farklı bir aşamaya geçememe durumu sağlayan,anlık güzel duygu ve keyif verici uyuşturucu bir maddedir.
  #6964625 :)
 22. 146.
  (bkz: ulujuana)
  #7021741 :)
 23. 147.
  tek nefesten birşey olmaz diyerek başlar ve kova,bong vs. ile devam eder önemli olan nasıl bittiğidir. genelde en çok sevdiğin arkadaşların hayatından teker teker kayarlar, gözünü açtığında etrafında tanımadığın insanlar ordusu vardır hiçbirini tanımazsınız hayat artık umrunuzda olmaz en çok kullandığınız cümle "dün gece ne oldu aman boşver kimin umurunda" olur. birgün dönüp geçmişteki sizle şuanda olduğunuz kişiyi kıyaslarsınız, pişman olursunuz, herşeyi düzeltmeye çalışsanız bile fayda etmez. sonuçta bu şey hayatınızı yavaş yavaş ele geçirir. en kötü yanı okadar yavaş ele geçirirki anlamazsınız bile. birşey olmaz demeyin oluyor. başlamayın hayatınızın güzelliklerinin keyfini çıkarın henüz onları kaybetmemişken.
  #7023360 :)
 24. 148.
  türkiye'de zararları sürekli abartılan, şişirilen bitki türü. çek cumhuriyet'i, hollanda, ispanya, isviçre, macaristan vb... gibi ülkelerde keyif verici olarak nitelendirilir. türkiye'de ise içmek suç unsuru içerir. ülkesine göre cezai işlem değişir.
  #7118537 :)
 25. 149.
  budur.
  http://upload.wikimedia.o...trahydrocannabinol-C4.png +

  edit: eksi geldiğine göre kimyasal yapısı değişmiştir.
  #7118552 :)