bugün

kışının soğuğu insanı iliklerine kadar titretse de adalar mahallesinde ağır ağır, yarım saat yürümenin bile insanı rahatlattığı şehir.
memleketi helsinkiye çevirdiler aq. an itibariyle sıcaklık -18 hissedilen -25.
Zik gibi ortada kaldığımız şehir. Amk tipi kar ne ararsan var bi belediye yok piyasada.
bi adaları var gerisi yalan..
Üniversite öğrencilerinin bol bol kazıklandığı şehir. Askerlik için de süper bir yerdir.
tramvaylarının en popüler söylemi bir uyarı mahiyetindeki "Şehrimizde kuvvetli lodos beklendiği için......" şeklinde devam eden ifadedir.
Öğrencilik hayatının en güzel yaşandığı ve şuan öğrencisi olduğum güzel şehirdir.
siz bana eskişehir mi dediniz ?

sakın bana eskişehir demeyin..
nasıl anlatayım bilmiyorum. sene bilmem kaç üniversite sınavlarına hazırlanıyorum. hocalarımdan biri ne yaparsanız yapın eskişehirde öğrenci olmak için çabalayın dedi. en güzel öğrencilik orda geçer dedi. çalıştık çabaladık tabi kazanamadık. başka şehiri kazandım. ordan gelip tekrar bir sınava gireyim dedim. eskişehiri kazanmayayım mı? başladım sözlüklerden eskişehiri araştırmaya. bir övgüler bir övgüler. tabi büyük bir mutlulukla gittim. umduğumdan çok daha fazlasını buldum. şimdi kalkıp ordan ama soğuuuuk demeyin bana. evet lanet olacak kadar soğuk. ama ya nolucaktı. Akdenizli bir insan olarak elbette çok zorlandım ama soğuk bile çirkin yapamaz o memleketi. tam gittiğim sene kar üstüne kar da olunda tadından yenmedi a dostlar. öğrencilik yıllarımın en güzel günlerini eskişehir de geçirdim. ve öğretmenimi o zamanlarda anladım. tam bir öğrenci şehri. öğrenciliğim bitti hala giderim eskişehire. daha yılbaşında gittim. hani şu facebooklarda anaaaaamm kar diye çok fotoğraflar paylaşıldı ya hah işte ben o anı bizzat yaşayanlardanım. kopamazsın öle eğer güzel şeyler yaşadıysan. eğer sevmiyorsan cidden eğlenememişsindir. tek kötü yanı tramvayların son zamanlarda artık tahammül edilemeyecek kadar çok kalabalık olması. geçen bindiğimde resmen teyzeyle dudak dudağa yapışmamıza 3 parmak kalmıştı. şaka veya espri değil annem cidden öyle. sonra ,yeni seferler ve semtler eklenince diğer tramvayları beklemek o soğukta çile oluyor. ve bir şey daha ordaki neredeyse tüm belediye otobüsü şoförleri kendini padişah sanıyor. kendi egemenliklerini kurmuş sınırlarını çekmiş ben king'im diye dolaşıyorlar. itinayla kavga ediniz derim yoksa başka türlü burunları havadan inmiyor. yani seviyoruz diye de olumsuz yanları yok demiyoruz. çiböreğini donasını bilemem ama gidin anacım gidin yaşayın. yazın yine gidicem. mezuniyetimi kutlamaya. umarım yolum oraya hep düşer. işte tam olarak böle duygular barındırdığımdan mütevellit bana eskişehir demeyin çok özlüyorum nabim.
en güzel şehir. iyiki Eskişehirliyiz. (bkz: biz seni istanbulun boğazında değil eskişehirin ayazında sevdik)
kışların çok soğuk olduğu anadolu kenti. bursa'ya 2, ankara'ya 3 saat uzaklıkta bulunmaktadır. toplam 800 bin kişi olan nüfusunun 700 bininin şehir merkezinde yaşaması da işin ilginç yanı. aynı zamanda bir öğrenci kentidir burası, anadolu üniversitesi ve osmagazi üniversiteleri bu şehirdedir.
üniversite dolayısıyla son 1 yıldır yaşadığım şehir. antalyalı mısın buralı mısın deseler eskişehirliyim diyecek kadar sevdim.
Yaşadığım ve son yıllarda Çok güzelleşen şehriaşkımız!!
1995-2000 yılları arasında üniversite için ikamet ettiğim, bende hiç bir kötü hatırası kalmayan şehir.
Tam öğrenci cenneti. Efsaneye göre bu şehirde kızlar teklif edermiş.
Geyik bir yana çok yakışıklı bir şehirdir.
Yarim saat acik havada durmamla beni öldurmus, iligimi kurutmus,gotumu dondurmus memleketimdir.sana soz yine baharlar gelecek iste o zaman cok guzel olacaksin.
cuma cumartesi hava durumu kar yağışlı gözüken şehir.
eğer doğru çıkarsa beni çok mutlu edecektir.
Yilmaz buyukersen'in emekleriyle yasanilasi ve sevilesi olan sehirdir.

Edit: 222 de eglendigim kadar istde eglenememisimdir. oranin dj'ine helal olsun.
müthiş bir tarihin yok olduğu şehir... ve buna göz yumulması ne garip. kurt fabrikaları der susarım. espark tam bir tarih katliamı oldu.
benim zamanımda f4 ler yüzünden kafa beyin kalmazdı ama onlar da kısmen kaldırılıyor. soğuk da olsa güzel şehirdir.
Patlayan şofben 500 metre ileri fırlamış.
havalar isinmaya başlayinca bağlar tarafinin çildirdiği şehrimiz.
ilkbaharın ortasında hala kar yağan şehir. arabalar falan beyazladı resmen. çatılar da öyle.
yenisi çıkana kadar güzeldir.
yeni bir şehre taşındığınızda önceki şehre verilen isim.
Güzel şehirdir.. Gidip gezmişliğim var.. Tam öğrenci şehri..