bugün

entry'sini gördüğüm zaman gözlerimin yaşarmasını zor engellediğim sigara. neydin sen eski camel? O muhteşem tat, o muhteşem içimlik sigara, bir daha asla gelmedi. beni sigaraya başlatan sigaradır da aynı zamanda..gerçi piyasadan kalkarken son iki üç paket saklamıştım ama hepsi otlakçıların saldırılarına kurban gitti. Şimdiki aklım olsa kanım son damlasına kadar savaşır ve o son sigaralarımı vermezdim. paketi 5 milyon olsa veririm şimdi.. üzerindeki Turkish blend yazısı hala gözlerimin önüne gelir ve hüzünlenirim.
gelmiş geçmiş en efsanevi sigaradır.yaklaşık 7 sene öncesinden bahsediyorum.2001 yılında light,medium,full flavour serisinin çıkıpta tutmamasının ardından yaşanan geri dönüşte eski tat yakalanamamış ve bir daha da iflah olmamıştır.*
görsel
Büjganla nostalji treninde yolculuk..
Bonus: https://youtu.be/CT_uEV3q_ak
görsel
bütün sözlük ahalisinin ortak acısıdır kendisi.

ben böyle bir fikir birliği görmedim arkadaş. mükemmel tat, süper aroma, karizmatik paket...
siyasi liderlerin yerinde olsam, 12 eylül 2010 anayasa değişikliği referandumu kozu olarak kesinlikle eski camel'ı kullanırım.

eski camel'ı özledim rte,
yaşamak isterken delice.

edit: ulan harbiden özlettin kendini.
filitresiz kısa camel dönemini anımsayan bir yazar olarak derim ki büyük kayıp...
nefesini özLedim... kokusunu özLedim... paketindeki işiyen adamı özLedim... her şeyini özLedim... *
köşesindeki sütun motifini kesip devesine çük yaptığım sigara. marlboro'nun tüm züppeliğine ve cıvık duruşuna karşı hırçın, asi ve karizmatik bir duruşu vardı eski camel'ın. ooofff off!!! hüzünlendim şimdi. ayrıca abdülhamit'in tüm dünyaya kazandırdığı yegane tattır fakat bu cümlenin açılımı başka bir entrynin konusudur.
bugün sigayı yasaklayıp günde bir tane eski camel verseler razı olacağım sigaradır aynı zamnda.en azından zevkle tadını çıkara çıkara içeriz.****
bir sigaradan çok öte bir duruşu temsil eden, öğrenciyken arasıra alınabilen ve şu an bir tanesine çok şeyden vazgeçilebilecek efsane sigara.
filtresizdir. serçe parmağı kadar olan bu sigaranın içimi çok fazlaydı bünyeye. esrar etkisi bırakırdı.
7-8 sene önce bir paket geçmişti elime. tek bir paketi 4 ay falan idareli içmiştim. haftada 1. öyle de tutumluydum.

hesaplayan adamlar uzak dursun lütfen. haftada 1 tane içerek 4 aydan fazla olması lazım demesinler. otlakçılarım da vardı.
Turkish and american blend olduğu dönem efsanyedi... özledim o sigarayı...

1999'da kırmızı paket full flawor vardı bir de o da efsane sigaraydı...

Buni yazan, 20 senedir camel içen basit bir yazar...
çocukken deve bokundan yapıldığını zannettiğim sigaradır.*
o zamanlar, ilerde param olunca sigarayı bırakıp, camel'a başlıycam cümlesini bize sarfettiren sigara.
içilesi içildikçe zehirlenilesi zehirlendikçe daha da içilesi kült nikotin kısırdöngüsü.. özledik vesselam

edit: 2000 yılından sonra sigaraya başlayan arkadaşlara gönül rahatlığıyla içmeyiniz şu hedeyi demeye başlamıştık zira; oysa kolay mıydı bu cümlenin telaffuzu camelimizin hüküm sürdüğü yıllarda