bugün

Hesap ödeme anı bir ritüel gibi değil, sıradan bir eylem gibi yapılırsa, kimsenin birşey yapmasına gerek kalmaz.
Sohbet kesintiye uğratılmadan, konu bölünmeden zarif ve sessizce yapılmalıdır.
çantasını falan toparlayabilir. hesap ödedikten sonra adamı beş dakika daha orda dikmenin esprisi yok.
Bence çok yanlış bir tutum. Ben bir kadın olarak yediğim şeyin parasını ödeyemiyormuşum hissediyorum ve kendimi aciz hissediyorum.
ilk baslarda erkek ödemek icin israr ederse ödesin tabi ama iliski ilerleyince kadinda elini cevine atmali.
Gözcülük.
ya yalvarırım yalandan da olsa elinizi cebinize atın, korkmayın gene biz ödicez ama şöyle sanki ödemeye mecburmuşuz gibi umursamamazlık yapmayın.
tuvalete gitmemeli. eğer gidecekse de hayatım paran var mı diye sormalı sonra gitmeli. belki çocuğun cebinde para yoktur. herkes 20binlik kredi kartıyla dolaşmıyor sonuçta...
Yalandan çantada cüzdan arasın.
Çantada olmayan parayı aramalı. Çevrenizden bir erkeğin yanına giderken para almayı değil, sırtından geçinmeyi öğrendiniz çünkü.
Bahşiş için cüzdanımdan bozukluk ararım hemen. Çorbada tuzum olsun deyu.
kürdanla dişlerini temizlemeli.
çok şükür hep tanıdık mekanlarda yer içerim e haliyle mekan sahipleride yanımızdakine hesap ödetmez kız olsun erkek olsun. bir de yediğin içtiğin üç kuruş birşey yani şunu mesele etmek ne kadar aciz bir durum hayır önceden 15-16 yaşında bebeler sorun ederdi ergen ergen konuşurlardı bakıyorsun şimdi 30 yaşına gelmiş eşşekler sorun ediyor. sen de para avcısı kızlarla takılma abisi kendini keklik gösterme ama düzgün bir hatunlada yediğin yemeğin hesabını ödetecek kadarda ibineleşme onun lafını bile etme.
Ya var mı hala böyle ucuz yosmalar??
bu jestin karşılığı olarak kahve içmeye davet edebilir.
(bkz: fesatlaşma aklındakini okuyabiliyorum)
evde kahve teklif etmeli.
iliskinin belli bir suresinde hesabi erkek oder.

ardindan ciftler birbirine alisip samimiyet kurunca zaten siz soylemeden kadin kasaya dogru gider.

ama agzinin ucuyla,' askim ben oderim yiaaa.s ' demez, direk kasaya gider.
Götün götün çaktırmadan kacmali ödesin enayi.

Bu hesap ödeme işinde bende geriliyorum Ben ödemek istiyorum . Bu yuzden bir çay içtiğim yerde masalara 20-50 tl bıraktığım oluyor.
Sonra diyorum enayi miyim ben. Çünkü millet ödemiyor.

Bende artık alman hesabına geçtim.
Dostlarımla sadece para sorun olmaz.
Hesabın küsuratını ödemesi kafidir.
Kadın Erkek görmeden hesabı ödemiş olmalı adam hesabı ödemeye giderken garson beyfendi hesabınız zaten ödenmiş dediğinde o yüz ifadesini seyretsin.
bence hesap ödeme işinde taraflar arayı bulmalı, alman hesabı arkadaş ortamında iyi bir çözüm ama ilişkide birazcık garip oluyor. o yüzden en iyisi sırayla ödemek. geçen sefer sen ödedin bu seferde benden olsun diyen birisine öküz gibi yok ben ödeyeyim diye ısrar eden de biraz ayıp ediyordur. altı üstü hesap bırak ödesin.
ödetmemelidir. sürekli erkek ödüyorsa olmaz. ama erkek ille de ben ödeyeceğim kafasındaysa da yemesin bir zahmet. tutsun boğazını. ajshajhsjsjs^^ neyse şaka şaka, şey yapılabilir ama erkek hesabı ödemekte ısrarcıysa, başka bir yere gidilip kahve içilebilir onu da kadın ödesin. erkek ona da itiraz ediyorsa sahiden yemesin ne diyeyim hkahajak^^
tuvalete gitmeli. hesabı ödedikten sonra gidince çok bekliyoruz arkadaş.
ben bir lavaboya kadar gideyim demelidir. böylece kasada gerginlik yaşanmaz.

erkek erkeğe yemeğe gitmişseniz ama bunu yapmasın ortamdan birisi büyük dayak yer..
- ya olmaz ki ben ödeyeyim

Gibi yapmacık tavırlar sergilememeli.
Amuda kalkıp beşinci senfoniyi mırıldanmalı.